Lucinka22
15.03.07,08:12
Ahojte,
prosim Vas viete mi poradit?
Kolegyna je na pn-ke a po 10-tich dnoch som niesla pnku spolu s "Potvrdenim zamestnavatela o zamestnancovi na ucely uplatnenia naroku na nem. davku.". Teta za okienkom mi ale povedala ze to mam zle vyplnene, teda vymeriavacie zaklady.
Ja som, podla toho ako mi nasa mzdarka povedala este minuly rok vypisovala hrubu mzdu za minuly rok z vyplatnych pasok. Ale vraj to mam zle... Viete mi poradit kde mam vziat tie vymeriavacie zaklady? Ktore cislo to je z vyplatnej pasky?
Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede....
Zial nemam cas sa tu "hrabat" v prispevkoch, velmi vela robotky mam.

DAKUJEM
endrju
15.03.07,07:14
Zial nemam cas sa tu "hrabat" v prispevkoch, velmi vela robotky mam.

Aj Ty? :eek:
liduska
15.03.07,07:16
Aj my.....
Lucinka22
15.03.07,07:17
Aj my.....
Verim tomu ze kazdy, ale kto s tym ma prax a vyzna sa v tom tak pre neho to nie je problem... Dakujem
Jana Motyčková
15.03.07,07:18
Ťažko povedať, ktoré číslo na výplatnej páske to je,keď ju nevidíme. Volá sa to vymeriavací základ pre nemocenské poistenie. Skús pozrieť, či máš také niečo na mzdovom liste, keď nie, nájdeš to na prílohe k výkazu do Sociálnej poisťovne.
Nutricia
15.03.07,07:26
No v prvom rade si musíš určit RO a potom nakukni do mzdového listu na základ nemocenského poistenia.:)
Lucinka22
15.03.07,07:29
No v prvom rade si musíš určit RO a potom nakukni do mzdového listu na základ nemocenského poistenia.:)
Rozhodujuce obdobie je minuly rok 2006 ak sa nemyslim ?!
Lucinka22
15.03.07,07:31
Ťažko povedať, ktoré číslo na výplatnej páske to je,keď ju nevidíme. Volá sa to vymeriavací základ pre nemocenské poistenie. Skús pozrieť, či máš také niečo na mzdovom liste, keď nie, nájdeš to na prílohe k výkazu do Sociálnej poisťovne.

Diky moc, nemam na vyplatnej paske nic take a vykazy podavame elektronicky cize ani na vykaze to nemam.
jankasm
15.03.07,07:34
Diky moc, nemam na vyplatnej paske nic take a vykazy podavame elektronicky cize ani na vykaze to nemam.

Tak toto je zvláštne, pretože na výplatnej páske by taká kolonka mala byť. :confused:
A čo sa týka výkazov, ak robíš výplaty cez nejaký program, určite ponúka možnosť vytlačenia aj prílohy výkazu, kde sú pekne rozpísaní zamestnanci aj s vymeriavacimi základmi.
Nutricia
15.03.07,10:03
Rozhodujuce obdobie je minuly rok 2006 ak sa nemyslim ?!
No nemusí byt, nepíšeš kedy zamestnankyna nastúpila ani odkedy do kedy má PN.:)
Martinbiro
01.05.07,16:39
ja sa spytam trosku nieco ine a to Pri vyplnani potvrdenia zamestnavatela o zamestnancovi na ucely uplatnenia naroku na nemocenku davku vyplnam vymeriavaci zaklad VZ v RO aky je ten vymeriavaci zaklad ? je to hruba mesacna mzda za rok 2006 ? ak zamestnanec nastupil v 6 mesiaci zapocitava sa tam uz aj rok 2007?
Tweety
01.05.07,16:41
RO je predchádzajúci rok teda 2006,ak zamestnanec už pracoval u vás, ak až v roku 2007, tak tento. Píšeme tam VZ na nemocenské poistenie, takže nie HM.