Lucida
15.03.07,08:49
Dobrý deň!
Ak mám zamestnanca s mes. mzdou 7600,-. V mesiaci február odpracoval 11dní (88hod), 1deň dovolenka, 8 dní PN. MRP mi vypočítal iba náhradu za dovolenku 1026,-Sk. Náhradu za PN nepočíta, neviem preco. Jeho cistá mzda vysla 4187,-Sk.
Je správna takáto mzda? Za vymeriavaci základ pre nemocenské som dala 7600,-Sk.
Som zaciatocnik...:-)
Dakujem velmi pekne za reakciu!!!
katka50
15.03.07,08:35
Choď do Nastavenia-parametre miezd a v nastavení prostredia daj "fajku" na počítať náhrady za nemoc a skús znova prepočítať mzdu. Vymer.základ na nemocenské je z r.2006.
pingino
15.03.07,08:45
Choď do Nastavenia-parametre miezd a v nastavení prostredia daj "fajku" na počítať náhrady za nemoc a

... potom mozes v mzde zadat od kedy do kedy trvala nemoc. Vedla policka Nemoc sa ti objavi ikona na ktoru ked kliknes sa ti zobrazi evidencia nemoci. Kliknes na pridat, a zadas datumy nemoci. Potom das mzdu prepocitat a vyjde ti aj nahrada prijmu na nemoc.
lenkak
15.03.07,19:13
Pozri si či je to nový zamestnanec, resp. či odpracoval celý rok. Podľa toho počíta náhrady. A takisto či už nebol na pn.
Lucida
28.03.07,07:01
Choď do Nastavenia-parametre miezd a v nastavení prostredia daj "fajku" na počítať náhrady za nemoc a skús znova prepočítať mzdu. Vymer.základ na nemocenské je z r.2006.[/quote]
Lucida
28.03.07,07:02
dakujem lidicky, som mierne naslepla....bolo to tam v udajoch o mzde... :-)
Lucida
28.03.07,07:04
teraz novy problem:
v marci bol 20kal. dni PN. minimalnu ma 7600,-. ale teraz mi MRP fakt nevyratalo sumu nahrady PN. za dovolenku (5dni) 5127,-Sk ma nahradu ale PN nie. a mozem mu ukoncit pomer k 31.03.2007 ako sme sa dohodli, ked sa mu PN skoncila 24.3.2007?

aku bude mat nahradu PN ak vobec...

VDAKA!
veruska
30.10.07,18:33
Ja mam takyto problem. Idem robit mzdu za oktober a sef mi zvysil plat o 1000Sk. Co je fajn, ale on mi to zvysil spätne, uz od septembra. A teraz neviem, co dovolenkovy priemer, mam to tam zaratat, alebo nie? Mozno je to hlupa otazka, ale este som nemala taky pripad. Vdaka za kazdu odpoved.
Zoltán Kovács
30.10.07,18:45
Ja mam takyto problem. Idem robit mzdu za oktober a sef mi zvysil plat o 1000Sk. Co je fajn, ale on mi to zvysil spätne, uz od septembra. A teraz neviem, co dovolenkovy priemer, mam to tam zaratat, alebo nie? Mozno je to hlupa otazka, ale este som nemala taky pripad. Vdaka za kazdu odpoved.

To spätné zvýšenie mám chápať, že teraz ti to dal vedieť? Ak áno tak tých 1000,- Sk si daj do októbra ako prémiu. September už by som neprerábal.
veruska
30.10.07,18:58
Vdaka Smith za rychlu odpoved, aj ja som uvazovala nad tou premiou, len som potrebovala nazor aj skusenejsieho. Ano, sefino mi to oznamil az teraz, lebo bol v zahranici.
Zoltán Kovács
30.10.07,19:00
Vdaka Smith za rychlu odpoved, aj ja som uvazovala nad tou premiou, len som potrebovala nazor aj skusenejsieho. Ano, sefino mi to oznamil az teraz, lebo bol v zahranici.

Aspoň priemerka za 4.Q bude lepší.

mimotemyKeby to robil každý mesiac, tak môže aj spätne :D