katka28
15.03.07,11:14
Dobrý deň, chcela by som vedieť ako by sa dalo vyriešiť nasledujúci problém: firma v roku 2005 nedala do účtovníctva (JU) niekoľko faktúr od toho istého dodávateľa: DPH okolo 30 000 Sk.
Neuplatňovala si ani DPH, ani nedala do výdavkov, faktúry nie sú uhradené. Je vôbec nejaké riešenie?
Môže firma za to dostať pokutu?
A dodávajúca firma?
ALBO
15.03.07,10:36
Ak sa to dodanie uskutočnilo na strane odberatela by nemal byť nejaký postih:
DPH -tam na uplatnenie máte právo , nie povinnosť si uplatniť. (mohli by ste si to uplatniť spätne)
DzPPO tam ste si neuplatnili výdavok, takže ste v konečnom dôsledku neznížili ZD a odviedli vyššiu daň
-jedine vedenie účtovníctva nemáte v poriadku.

U dodávatela je to horšie, ten ak neodviedol DPH alebo to nedal do výnosov, tak samkcie mať bude.
katka28
15.03.07,10:51
Ďakujem,my sme dodávateľmi, DPH sme zaplatili, len tá druhá firma "stratila" faktúry. Teraz tvrdia že ich ani nedostali.
Takže môžem im poradiť, nech si kľudne uplatnia spätne DPH? Môžu dať opravné priznanie DPH?
ALBO
15.03.07,12:17
Ďakujem,my sme dodávateľmi, DPH sme zaplatili, len tá druhá firma "stratila" faktúry. Teraz tvrdia že ich ani nedostali.
Takže môžem im poradiť, nech si kľudne uplatnia spätne DPH? Môžu dať opravné priznanie DPH?

Tak im pošlite opis, na ich žiadosť, nakoľko ich stratili a dodatočným DP k roku 2005 (v príslušnom zd. období kam patrili v zmysle zákona) nech pýtajú daň.
katka28
15.03.07,13:04
V roku 2007 môže ešte podať dodatočné DP na 12/2005?
Ja som si myslela že to sa dá spätne do 1 roka.
ALBO
15.03.07,13:19
V roku 2007 môže ešte podať dodatočné DP na 12/2005?
Ja som si myslela že to sa dá spätne do 1 roka.

To bolo napísané v starom zákone. V novon nič také nie je.