anetabebjakova
15.03.07,10:38
Dobry den,
chcem si kupiť LCD TV Samsung LE32R71B a prepojiť ho na notebook pri prehravani DVD. Televizor ma v technickych parametroch pisany S-video vstup a PC in (VGA, WXGA) vstup a notebook ma port S-video a este nejaky port externej obrazovky(v návode nie je specifikovane aky). Velmi sa v tom nevyznam a tak dufam, ze mi poradite aky kabel si mam kupit, aby bolo prepojenie kvalitne a ci to prepojenie je vobec mozne.

Vopred dakujem za odpoved.

Aneta
:confused:
mickeynator
15.03.07,09:43
kúp si VGA kábel, ako ku monitoru
bude to fungovať
do notebooku dáš jednu stranu, do monitora(TV) druhú a na TV si nájdeš kanál, kde to je
M3G
15.03.07,20:24
kúp si VGA kábel, ako ku monitoru
bude to fungovať
do notebooku dáš jednu stranu, do monitora(TV) druhú a na TV si nájdeš kanál, kde to je

Väčšinou ten VGA kábel býva spolu s projektorom. A takmer každý nový notebook má výstup VGA. Len treba ten notebook umiestniť blízko projektora, lebo kábel VGA býva krátky. Predávajú aj dlhšie, ale sú dosť drahé.
Braňo
16.03.07,05:53
Na internete si nájdi softvér TV Tool - ten Ti pomôže s nastavením všetkých parametrov na obrazovke televízora.
mickeynator
16.03.07,07:11
Väčšinou ten VGA kábel býva spolu s projektorom. A takmer každý nový notebook má výstup VGA. Len treba ten notebook umiestniť blízko projektora, lebo kábel VGA býva krátky. Predávajú aj dlhšie, ale sú dosť drahé.
ona pripája televízor, nie projektor :-)

a 3m predlžovací kábel nájdeš na http://www.bgslevi.sk/showdoc.do?docid=133&product=52794&i6page=null
za 45,- SK bez DPH ...
anetabebjakova
16.03.07,14:06
Vdaka vsetkym za radu, skusim. Aspon viem co si mam v obchode pytat :-)
LubosP
17.03.07,10:58
ona pripája televízor, nie projektor :-)

a 3m predlžovací kábel nájdeš na http://www.bgslevi.sk/showdoc.do?docid=133&product=52794&i6page=null
za 45,- SK bez DPH ...
toto si urcite nekupuj, ja som siho kupil a mam ho doma na okrasu, kazdy lacny kabel je nekvalitny a obraz je otrasny, treba investovat do kvalitneho tienenehi kabla, v specializovanych obchodoch urcite radi poradia
len pre pomocku, kvalitny tieneny kabel je vyrazne hrubsi ako napr. ten z BGS
mickeynator
17.03.07,11:01
toto si urcite nekupuj, ja som siho kupil a mam ho doma na okrasu, kazdy lacny kabel je nekvalitny a obraz je otrasny, treba investovat do kvalitneho tienenehi kabla, v specializovanych obchodoch urcite radi poradia
len pre pomocku, kvalitny tieneny kabel je vyrazne hrubsi ako napr. ten z BGS
ten bol mienený ako príklad. samozrejme, že v obchode, kde predávajú TV bežne nedostaneš tieto káble, tam sa skôr točia hrubé s dvojitým tienením. a aj tak, najlepšie by bolo DVI, prípadne HDTV :D
LubosP
17.03.07,11:04
ten bol mienený ako príklad. samozrejme, že v obchode, kde predávajú TV bežne nedostaneš tieto káble, tam sa skôr točia hrubé s dvojitým tienením. a aj tak, najlepšie by bolo DVI, prípadne HDTV :D

to mas urcite pravdu, len vyrobcovia notebookov este tieto porty nepovazuju za standard bohuzial :mee:
mickeynator
17.03.07,11:06
to mas urcite pravdu, len vyrobcovia notebookov este tieto porty nepovazuju za standard bohuzial :mee:
záleží od výrobcu - Asus dáva DVI na sempron/nVidia notebooky nad 25k štandartne
Maňuša
18.03.07,19:12
Chcem sa opýtať ,kábel VGA je klasický pre všetky Tv ,či iba pre tie,ktoré predtým cez skart kabel zapájali DVD ?
anetabebjakova
19.03.07,07:57
Na internete si nájdi softvér TV Tool - ten Ti pomôže s nastavením všetkých parametrov na obrazovke televízora.
Ja mam graficku kartu Ati Radeon - existuje nejaky podobny ovladac pre tuto kartu? TV tool asi funguje len pre karty typu NVidia, alebo sa mylim?
anetabebjakova
19.03.07,08:02
kúp si VGA kábel, ako ku monitoru
bude to fungovať
do notebooku dáš jednu stranu, do monitora(TV) druhú a na TV si nájdeš kanál, kde to je
Treba zvlast prepojit zvuk? Na notebooku mam vstup S-video. Na co sa zvycajne pouziva?
LubosP
20.03.07,08:56
Treba zvlast prepojit zvuk? Na notebooku mam vstup S-video. Na co sa zvycajne pouziva?

ano, S-video podobne aj VGA vystup je len cisto obraz, zvuk treba prepojit dalsim kablom, najlepsie je napojit na PC extra repraky

na karty ATI moze pouzit napr. Catalyst Control Center