alderonka
15.03.07,14:25
Prosím Vás poraďte:
Mám problém so zaradením nákladných návesov do odpisovej skupiny. V zákone o dani z príjmov som zistila, že napr. nákladný náves je aj v 1. aj 2. odpis.skupine. Čím sa treba riadiť, aby sa daný investičný majetok mohol správne zaradiť?

Máme:
1.válnikový nákladný náves, kategória O4
2.nákladný príves, kategória 01
3. nákladný automobil,kategória N3G
4. prípojné vozidlo,kategória O4. Do akej odpisovej skupiny treba tieto IM zaradiť?
Ďakujem.
betka
15.03.07,15:27
Dôležité je posúdiť,
1. či sú to samostatné hnuteľné veci. Či majú samostatné technicko-ekonomické určenie, VC je vyššia, prev-tech. funkcie dlhšie ako rok.
2. či nejde o súbor hnuteľných vecí - majú samostatné tech.- ekon určenie. Či náhodou nejde o vec zaradenú do súboru, pričom sa musí určiť hlavná funkčná vec (ako počítač, tlačiareň sama o sebe nemôže existovať bez hlavnej funkčnej veci - počítača, a preto tvorí súbor).
Na tieto návesy by som sa pozerala taktiež týmto pohľadom. Ak náves, príves môže existovať sám, odpisujem samostatne, ale podľa mna ide o súbor, kt.tvorí s nákladným automobilom súbor hnuteľných vecí. A zaradila by som ich do OS, v kt. je potrebné určiť hlavnú funkčnú vec (n. automobil).
v 2.0S sú zaradené trolejbusy, autobusy, prívesy, návesy, kontajnery.
Monika Kováčová
15.03.07,15:35
Prosím Vás poraďte:
Mám problém so zaradením nákladných návesov do odpisovej skupiny. V zákone o dani z príjmov som zistila, že napr. nákladný náves je aj v 1. aj 2. odpis.skupine. Čím sa treba riadiť, aby sa daný investičný majetok mohol správne zaradiť?

Máme:
1.válnikový nákladný náves, kategória O4
2.nákladný príves, kategória 01
3. nákladný automobil,kategória N3G
4. prípojné vozidlo,kategória O4. Do akej odpisovej skupiny treba tieto IM zaradiť?
Ďakujem.

riešenie je tu: http://www.porada.sk/t3923-tahac-a-naves-zaradenie-do-odpisov.html?highlight=zaradenie+n%E1ves

Stačí zadať do vyhľadávača hore zaradenie náves