marcipan
15.03.07,14:49
Chcela by som sa opýtať na nezdaniteľnú časť základu dane pre poberateľov invalidného dôchodku, ktorý už dovŕšili dôchodcovský vek. Od mája 2006 zamestnávame invalidnú dôchodkyňu s poklesom schopnosti nad 70% na kratší pracovný čas a uplatňovala som jej nezdaniteľnú časť základu dane. Chcela by som vedieť, či mala nárok na nezdaniteľnú časť aj keď má 59 rokov, teda dovŕšila dôchodcovský vek. Niekde som sa dočítala, že invalidný dôchodok u dôchodcu, ktorý dovŕšil dôchodcovský vek sa považuje za starobný a teda nemá nárok na odpočet.

Ďakujem
katkaj
15.03.07,13:54
Chcela by som sa opýtať na nezdaniteľnú časť základu dane pre poberateľov invalidného dôchodku, ktorý už dovŕšili dôchodcovský vek. Od mája 2006 zamestnávame invalidnú dôchodkyňu s poklesom schopnosti nad 70% na kratší pracovný čas a uplatňovala som jej nezdaniteľnú časť základu dane. Chcela by som vedieť, či mala nárok na nezdaniteľnú časť aj keď má 59 rokov, teda dovŕšila dôchodcovský vek. Niekde som sa dočítala, že invalidný dôchodok u dôchodcu, ktorý dovŕšil dôchodcovský vek sa považuje za starobný a teda nemá nárok na odpočet.

Ďakujem

A má prehodnotený invalidný dôchodok na starobný ?
infoziadatel
21.03.07,08:42
Prosím Vás pamätá si niekto výšky nezdaniteľných čiastok na daňovníka a na manželku a na deti za rok 2002 .
na stránke DU som našla najstaršie za rok 2003.
Potrebujem urobiť dodatočné za rok 2002.

Vrelá vďaka všetkým pamätníkom;) zuzula
Olgica
21.03.07,09:08
Prosím Vás pamätá si niekto výšky nezdaniteľných čiastok na daňovníka a na manželku a na deti za rok 2002 .
na stránke DU som našla najstaršie za rok 2003.
Potrebujem urobiť dodatočné za rok 2002.

Vrelá vďaka všetkým pamätníkom;) zuzula
V roku 2002 to bolo 3.230,-Sk/mesiac.
marcipan
23.03.07,10:29
Nedoniesla mi žiadne prehodnotenie invalidného dôchodku na starobný, ale na stránke drsr. som čítala, že ak invalidný dôchodca dovŕší dôchodcovský vek, považuje sa automaticky za starobného dôchodcu, teda nemá nárok na odpočet?
-Dana-
23.03.07,11:22
Má nárok na rozdiel medzi 90 816 Sk a úhrnnou sumou dôchodkov. /vianočný príspevok sa do toho nepočíta/. Je to tak, že sa automaticky považuje za starobného dôchodcu.