Zoretka
15.03.07,14:04
Je potrebné prikladat ako prilohy k DP aj rocne zuctovanie ZP za rok 2005?Podla mna nie, ale klient sa dozaduje odpovede, lebo pocul, cital atd,ze to ma byt prilozene k danovemu priznaniu. Dakujem
katka50
15.03.07,13:05
Je potrebné doložiť doklad o zaplatení nedoplatku, resp. o vrátení preplatku ZP.
evina
15.03.07,13:10
Je potrebné prikladat ako prilohy k DP aj rocne zuctovanie ZP za rok 2005?Podla mna nie, ale klient sa dozaduje odpovede, lebo pocul, cital atd,ze to ma byt prilozene k danovemu priznaniu. Dakujem

Určite nie...
evina
15.03.07,13:15
Je potrebné doložiť doklad o zaplatení nedoplatku, resp. o vrátení preplatku ZP.

Nie nie je potrebné.

Jedinými povinnými prílohami u :
DP A : Potvrdenia o príjme... od jednotlivých zamestnávateľov
DP B: ak sú aj príjmy z § 5, tak dtto Potvrdenia o príjme a k uplatneniu DB na dieťa je potrebné priložiť:
-alebo RL dieťaťa ak nie je školopovinné
-alebo Potvrdenie z ÚPSVaR o poberaní rodinných
prídavkov
- alebo Potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa nie je školopovinné
- v prípade uplatňovania NČ na manžela/ku Čestné prehlásenie o výške ich príjmov.

Nič viac a nič menej.....len ak správca dane požiada. Preddídeme tomu tak, že pošleme DP poštou.
Zoretka
15.03.07,13:19
nemyslim si ze treba prikladat doklad o zaplateni, resp. vrateni preplatku/nedoplatku. Je to v uctovnej agende a v pripade kontroly abo vyziadania z DU sa to predlozi. Ale ako povinná priloha ?! Hadam nie. Prosim potvrdzujte/vyvracajte.
evina
15.03.07,13:37
i. Ale ako povinná priloha ?! Hadam nie. Prosim potvrdzujte/vyvracajte.

Ak regauješ na mňa tak:
1. Potvrdenie o príjme /§5/ a jeden z dokladov k uplatneniu DB u DP typu B pozri nasledovné poučenia č.6 a 7 priamo v tlačive daňového priznania .
2. Čestné prehlásenie o príjme partnera pri uplatňovaní NČ opravujem to som sem vniesla RZD. Takže Potvrdenia podľa bodu 1 sú povinnými prílohami DP...
jamis
15.03.07,13:39
nemyslim si ze treba prikladat doklad o zaplateni, resp. vrateni preplatku/nedoplatku. Je to v uctovnej agende a v pripade kontroly abo vyziadania z DU sa to predlozi. Ale ako povinná priloha ?! Hadam nie. Prosim potvrdzujte/vyvracajte.

Potvrdím...určite nie je povinnosť k DP prikladať ako prílohu RZZP.
randy
20.03.07,09:21
zdravím, neviem kam to "šupnúť", tak to hodím sem...
chcela by som sa opýtať, či prílohy k DP májú byť všetko kópie?? aj ak tam bude čestné prehlásenie????
vďaka....
vikinka
20.03.07,09:25
zdravím, neviem kam to "šupnúť", tak to hodím sem...
chcela by som sa opýtať, či prílohy k DP májú byť všetko kópie?? aj ak tam bude čestné prehlásenie????
vďaka....
Ak sa pýtaš na výkazy tak originály a ostatné možu byť kópie,napr.rod.list.potvrdenia,ale čest.prehlásenie originál.
korduľa
29.03.07,16:00
ak su prijmy z prenajmu treba dat nejaku prilohu? napriklad doklady o uhradach alebo pod.? ak bola cely rok na RD musi dat potvrdenie od zamestnavatela, ked je nulove?dakujem
Pepa
29.03.07,16:22
ak su prijmy z prenajmu treba dat nejaku prilohu? napriklad doklady o uhradach alebo pod.? ak bola cely rok na RD musi dat potvrdenie od zamestnavatela, ked je nulove?dakujem
Odpoveď na obe otázky - NIE.
vikinka
29.03.07,16:24
ak su prijmy z prenajmu treba dat nejaku prilohu? napriklad doklady o uhradach alebo pod.? ak bola cely rok na RD musi dat potvrdenie od zamestnavatela, ked je nulove?dakujem
Nie,prílohou DP sú iba výkazy a potvrdenie o príjme.Pri prenájme sa nedáva žiadna príloha,ani potvrdenie o RD.
Monius
21.03.08,13:45
Skúste mi niekto prosím poradiť, či pri uplatňovní daňového bonusu na dieťa je treba pridať k DP aj nejaké potvrdenie, alebo rodný list?
Timka1
21.03.08,13:52
Je treba doložiť kopiu rodného listu dieťaťa a ak skončilo povinnú 10 ročnú školskú dochádzku tak aj potvrdenie školy o návšteve. Niektoré daňové úrady akceptujú namiesto potvrdenia o návšteve školy, potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov, nakoľko musia byť splnené rovnaké podmienky.
Monius
21.03.08,13:56
Ďakujem.
evina
21.03.08,15:15
Je treba doložiť kopiu rodného listu dieťaťa a ak skončilo povinnú 10 ročnú školskú dochádzku tak aj potvrdenie školy o návšteve. Niektoré daňové úrady akceptujú namiesto potvrdenia o návšteve školy, potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov, nakoľko musia byť splnené rovnaké podmienky.

Ja by som to upresnila takto: Je potrebné priložiť
kópiu RL /prípadne alebo Výpiz z RL/ alebo potvrdenie o návšteve školy alebo potvrdenie z ÚPRaSV o poberaní rodinných prídavkov. Teda jeden z týchto dokumentov, pričom každý je rovnocenný.
Pru
25.03.08,10:50
chcela by som sa opýtať, či k DP prikladám len výkaz o MaZ a PaV? Lebo známa mi včera hovorila, že sa prikladá aj vypísané potvrdenie pre SP - výpis z DP, ale min. rok som dávala výkazy a si myslím, že ten výpis je pre SP? nie? ď
katkaj
25.03.08,10:52
chcela by som sa opýtať, či k DP prikladám len výkaz o MaZ a PaV? Lebo známa mi včera hovorila, že sa prikladá aj vypísané potvrdenie pre SP - výpis z DP, ale min. rok som dávala výkazy a si myslím, že ten výpis je pre SP? nie? ď

výpis sa dáva do 30.6. do SP
Zoltán Kovács
25.03.08,10:52
chcela by som sa opýtať, či k DP prikladám len výkaz o MaZ a PaV? Lebo známa mi včera hovorila, že sa prikladá aj vypísané potvrdenie pre SP - výpis z DP, ale min. rok som dávala výkazy a si myslím, že ten výpis je pre SP? nie? ď

Výpis z daňového priznania na účely určenia výšky odvodov do SP nie je súčasťou priznania.