Aďka30
15.03.07,14:47
Prosím o radu, vie mi niekto poradiť keď obyčajna osoba vlastní budovu,može si ju prenajímať do firmy SZČO, jedná sa o tu istu osobu! a platit vlastne sam sebe prenájom? Ako to potom zdaniť?
V živnosti by bol výdaj za prenájom v odiely VI riadok 2
Ako fyzic.osob. V odiely VI.riadok 10 príjem- môže si uplatniť aj paušálne výdavky 40%?
TOKY
15.03.07,13:49
"Obyčajná osoba", ktorá je zároveň aj SZČO nemôže sám sebe prenajať budovu a platiť prenájom
betka
15.03.07,14:04
Prosím o radu, vie mi niekto poradiť keď .osoba vlastní budovu,može si ju prenajímať do firmy SZČO, jedná sa o tu istu osobu! a platit vlastne sam sebe prenájom? Ako to potom zdaniť?
V živnosti by bol výdaj za prenájom v odiely VI riadok 2
Ako fyzic.osob. V odiely VI.riadok 10 príjem- môže si uplatniť aj paušálne výdavky 40%?

Nedá sa Vám prenajímať sám sebe.
Ak si chcete uplatňovať výdavky, kt. Vám vznikajú v súvislosti s budovou, zaradte si ju OM, príp. len časť budovy, a potom si môžete upaltnit VOZD: energie, opravy, TZ (vo forme odpisov, nie naraz) v súvislosti s používaním budovy SZCO na podnikateľské účely.
Monika Kováčová
15.03.07,14:37
Nájomná zmluva medzi Ja a Ja SZČO je právny nezmysel.
Túto vetu píšem za posledný mesiac na porade asi 15-stý krát.
Troška hľadať, a hlavne čítať, by neuškodilo.
Aďka30
15.03.07,16:50
ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede, niekedy naozaj nie je čas na čítanie....
A keď budovu vlastnia manželia spoločne, može manžel SZČO vyplatit príjem manželke osobe a ona si ten príjem zdaní, a on si uplatní výdavok?
Monika Kováčová
15.03.07,18:00
Nie, lebo ide o bezpodielové spoluvlastníctvo manželov.
Johanka
15.03.07,18:21
ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede, niekedy naozaj nie je čas na čítanie....
A keď budovu vlastnia manželia spoločne, može manžel SZČO vyplatit príjem manželke osobe a ona si ten príjem zdaní, a on si uplatní výdavok?
mimotemy :eek: .