Branislav17
15.03.07,14:50
Dobrý deň,
Účtujem v jednoduchom účtovníctve, nie som plátcom dph. V roku 2004 som kúpil PC 18.000.- a dal som ho ako nákup materialu do DHIM. V roku 2006 som do tohoto počítača kúpil (vymenil) novú základnú dosku, procesor, pamäť a grafickú kartu v hodnote 18000.-. Ide mi o to ako to dať do účtovníctva v akom členení. Pracujem v programe ALFA.

Ďakujem za Vašu pomoc

Brano
Anja111
15.03.07,14:21
Dobrý deň,
Účtujem v jednoduchom účtovníctve, nie som plátcom dph. V roku 2004 som kúpil PC 18.000.- a dal som ho ako nákup materialu do DHIM. V roku 2006 som do tohoto počítača kúpil (vymenil) novú základnú dosku, procesor, pamäť a grafickú kartu v hodnote 18000.-. Ide mi o to ako to dať do účtovníctva v akom členení. Pracujem v programe ALFA.

Ďakujem za Vašu pomoc

Brano

Je to prevádzková réžia.
Branislav17
16.03.07,13:04
Prevádzková réžia a členenie dať technické zhodnotenie majetku ?
Anja111
16.03.07,13:37
Dobrý deň,
Účtujem v jednoduchom účtovníctve, nie som plátcom dph. V roku 2004 som kúpil PC 18.000.- a dal som ho ako nákup materialu do DHIM. V roku 2006 som do tohoto počítača kúpil (vymenil) novú základnú dosku, procesor, pamäť a grafickú kartu v hodnote 18000.-. Ide mi o to ako to dať do účtovníctva v akom členení. Pracujem v programe ALFA.

Ďakujem za Vašu pomoc

Brano


Prevádzková réžia a členenie dať technické zhodnotenie majetku ?
Píšeš, že si "vymenil" základnú dosku,....., ale nepíšeš, či s tými istými parametrami, alebo nie. Preto by sa dalo uvažovať aj o oprave. Ale, predpokladám, že to nebolo s tými istými parametrami a tak si myslím, že by to malo byť technické zhodnotenie. To sa, samozrejme, do 30.000,-- Sk za rok, zaúčtuje do prevádzkovej réžie. Odpisovalo by sa iba vtedy, keby presiahlo 30.000,-- Sk.
ekopo
16.03.07,15:26
Nedá mi, aby som nenapísal svoj postreh. Samozrejme predchádzajúce odpovede sú správne. Ale... To si ale nekúpil do pôvodného PC uvedené komponenty, ale to si si len z pôvodnej zostavy nechal skrinku, HD a CD/DVD mechaniku. To máš nový PC. Príliš horlivý daňový úradník, by mohol teoreticky napadnúť opodstatnenosť výdavku vzhľadom na to, že pôvodné PC bolo zakúpené v r. 2004 a bolo vlastne "vymenené" všetko. Podľa sumy to vyzerá na dobrú hráčsku zostavu, alebo si grafik.
Branislav17
20.03.07,10:27
Dakujem Vam za odpovede. Nejak som si to neuvedomil, ze je to po dvoch rokoch a danovnici by to mohli napadnut.