brm
21.01.05,12:47
pomoc pomoc pomoc, môj klient sa potrebuje okamžite zbaviť jednej pracovníčky, ktorá robí nervy kolegom,zákazníkom, mne, jemu a celému svetu...má už po skúšobnej dobe, robí cca od augusta...ako sa jej elegantne zbaviť, aby z toho nebol súd?v pondelok ju už nechce ani vidieť...
anka1
21.01.05,11:55
pomoc pomoc pomoc, môj klient sa potrebuje okamžite zbaviť jednej pracovníčky, ktorá robí nervy kolegom,zákazníkom, mne, jemu a celému svetu...má už po skúšobnej dobe, robí cca od augusta...ako sa jej elegantne zbaviť, aby z toho nebol súd?v pondelok ju už nechce ani vidieť...
dohoda asi neprichádza do úvahy, že?
brm
21.01.05,12:01
nie, dotyčná hryze a vyhráža sa súdmi...
luebchenko
21.01.05,12:08
Zavaliť ju prácou tak, aby bola rada, že môže odísť? Do pondelka sa to asi nestihne, ale veľa možností náš ZP (ak samozrejme nechcete ísť cestou "bezkrkých občanov s ruským prízvukom" :D ) zamestnávateľom nedáva. Všetky nesplnené úlohy jej vytknúť písomne, doporučene... Je to radosť! Držím palce
vladan
21.01.05,12:10
pomoc pomoc pomoc, môj klient sa potrebuje okamžite zbaviť jednej pracovníčky, ktorá robí nervy kolegom,zákazníkom, mne, jemu a celému svetu...má už po skúšobnej dobe, robí cca od augusta...ako sa jej elegantne zbaviť, aby z toho nebol súd?v pondelok ju už nechce ani vidieť...
keďže dohoda neprichádza do úvahy, tak jej zalep oči odstupným .... viem, trošku drahý špás, ale inú cestu nevidím ... teda vidím, ešte ju mať na očiach dva, tri mesiace a až potom svätý pokoj :D
brm
21.01.05,12:17
je to predavačka...to by zle dopadlo nechať ju ďalej v predajni...takže radíte odstupné? t.j. zaplatiť odrobený január plus 2 mesiace? a ko to mám preboha sformulovať? ešte som také nikomu nerobila...bože
vladan
21.01.05,12:43
najprv je potrebná dohoda s tou milou pani, či bude súhlasiť s odchodom a následným odstupným ... potom jej zaplatíš odrobené dni v mesiaci a dajmetomu 2 alebo 3 mesačné odstupné. Čiže uzavrieš s ňou dohodu o skončení pracovného pomeru podľa § 60 ZP, formulár by mal byť niekde na Porade :D
SlavkaS
21.01.05,12:59
Mňa len tak napadlo, keď sa na ňu neustále sťažujú zákazníci spraviť o tom písomný záznam - niekoľko a ju upozorniť na sústavné porušovanie pracovnej....
Nieje tam niečo v Zákonníku práce písané o ušlom zisku, keď ona odrádza zákazníkov aby k Vám chodili nakupovať.
Ja by som zaujala voči takej osobe protiútok, a dala by som jej dohodu.
Alebo výpoveď pre porušovanie pracovnej disc....
Podľa mňa si takáto osoba nezaslúži ani korunu odstupné.

Prajem pevné nervy.
brm
21.01.05,13:06
problém je v tom, že je piatok poobede a teraz hneď musím vymyslieť spôsob ako ju dostať preč. v pondelok ju už nechcú vidieť..takže dnes musí dostať papier
rosemary
21.01.05,13:22
Ahoj Karkulka, okrem iného, určite sa ti ozvem osobne, ale,...

Skús vyrátať nejakým spôsobom ušlý zisk, si šikovná, určite si poradíš, skús sa s ňou dohodnúť, keby nechcela, povedz jej, že k súdu ju dáš ty za za ušlý zisk, nemám rada nejaké vyhrážanie, ale vždy takéto niečo zabralo.
vladan
21.01.05,13:29
babenky, a čo keď to s tým súdom myslí vážne ... ty ju postrašíš s ušlým ziskom (ale pred jej odchodom nemáš žiadne písomné upozornenia, že robí zle to a ono a že svojou prácou spôsobila ušlý zisk), ona odíde a hneď z práce pôjde rovno na súd ...
brm
21.01.05,13:56
práve som prebehla zákoník práce a som z toho magor. Dohoda mi je jasná, ale vo výpovedi mám nejasno. Baba nebola písomne upozorňovaná na porušovanie disciplíny, ani na neuspokojivé výsledky, ani sa neruší miesto, ani nepresúva firma...do ktorého paragrafu ju mám teda švacnúť? tak,aby už v pondelok neexistovala...pomoooc
vladan
21.01.05,14:07
§ 60 - dohoda
brm
22.01.05,15:59
takže aby som to zhrnula: napísala som jej dohodu s ukončením 31.3.05 a od 24.1.05 jej firma dá platené voľno...môže to tak byť?
vladan
22.01.05,16:19
takže aby som to zhrnula: napísala som jej dohodu s ukončením 31.3.05 a od 24.1.05 jej firma dá platené voľno...môže to tak byť?moja, ja viem, že máš toho veľa, ale fakt ste jej dali dohodu s ukončením až k 31.3.2005? ... a náhodou nemá nejakú zvyšnú dovolenku? Lebo keď jej teraz "mrche" zaplatíš platené voľno a potom bude mať ešte zvyšok dovolenky, tak pri ukončení pracovného pomeru jej musíš preplatiť aj zvyšok nevyčerpanej dovolenky, tak nech čerpe, keď má! ... ja len, aby ste ušetrili bubáky, vieš? :D
rosemary
24.01.05,13:27
Karkulka, je pondelok, ako to stou osobou dopadlo? strašne som zvedavá xixixixi
brm
24.01.05,14:19
takže to dopadlo nasledovne: baba bola veeelice šoknutá, ked na ňu nabehli najprv s variantou dohoda a okamžite preč...začala byť vraj moc a moc vulgárna, tak zavolali na ňu ochrankárov a vybafli na ňu, všetko čo o nej vedeli...od krádeží cez neoprávnené zľavy pre blízku a širokú rodinu...cez straty drobných z pokladne...atď...podpísala všetko a zmizla...ja už som ju stihla pre istotu odhlásiť z poisťovní...
Luba2
24.01.05,14:30
Takže skončila vlastne k včerajšku? Vieš ja som dosť dlho nebola na porade a tak som sa nezapojila, ale Tvoj príspevok je veľmi zaujímavý, tak ho sledujem dnes. Veľmi by som sa čudovala, ak by niekto zlému zamestnancovi platil ešte dva mesiace mzdu zadarmo.
bepo
24.01.05,20:28
Luba2-čudovať sa môžeš,naše zákony ťa naučia aj onakvejšie veci..;)
ebeš
25.01.05,05:31
Pozor,pozor ,pri zastrašovaní zamestnancov. Poznám prípad, keď zamestnanec mal v pláne kradnúť, len mal tú smolu, že ho pri tom prichytili. Písomne sa aj priznal, čo mal v pláne , zamestnávateľ s ním ukončil pracovný pomer.
No a zamestnanec ho dal na súd.
A po 4 rokoch handrkovania si zamestnanec prišiel na 100 000.-Sk
gabri
25.01.05,07:06
Ako to tu tak čitam, nedá mi napísať z vl.skusenosti.Prebrali sme fy, kde pred 4 rokmi vyhodili babu, čo kradla.Mali aj svedkov, ale nic na papieri. Teraz máme na krku súd o 500000,-!!!-zlodejka drzá.Treba byť náramne opatrný. My sme vlani riešili podobný prípad dohodou-výpoveď od nasled.dňa+2 mesačné odstupné a preplatená dovolenka a podpis zamestnanca, že nikdy v bud.nebude mať žiadne nároky.Vyzerá to v poriadku.
rosemary
25.01.05,07:17
Som úprimne rada, že sa ti to podarilo. Zákonník práce má chrániť zamestnancov, ale tých , ktorí sú zamestnancami naozaj. Ale vždy z toho vyťažia špekulanti. Niekedy ma naozaj zaráža, ako zamestnaváteľ nieje chránený vôbec.
Ale na rovinu, keby to zákon umožňoval, určite by z toho naši arogantní šéfi ťažili.
brm
25.01.05,17:36
ja tým naším polepeným zákonom hovorím princíp kolektívnej viny...kvoli pár debilom sa budú prihlasovať dohodári do sociálky, odborárov pri tvorbe zákonníka zaujímali len zamestnanecké rady po ktorých dnes ani pes neštekne, kvoli pár špekulantom slušný zamestnávateľ nemá šancu slušne bez nervov vypoklonkovať zlého pracovníka...c´est la vie...