1janka
15.03.07,18:10
Ahojte poradáci, chcem sa spýtať či má byť pečiatka na bločkoch z registračnej pokladne alebo nie...dakujeeeem:)
cloe
15.03.07,17:17
Ahojte poradáci, chcem sa spýtať či má byť pečiatka na bločkoch z registračnej pokladne alebo nie...dakujeeeem:)
Ak bloček obsahuje všetky potrebné náležitosti daňového dokladu, nemusí byť pečiatka.
evina
15.03.07,17:17
Ahojte poradáci, chcem sa spýtať či má byť pečiatka na bločkoch z registračnej pokladne alebo nie...dakujeeeem:)

Nie je povinnou náležitosťou dokladu ERP. Musí obsahovať údaje podľa §71 zákona o DPH.
1janka
15.03.07,17:21
dievčatá dakujem vám velmi pekneee...ste milé...čím dalej tým viac sa mi páči táto stránka...:)
evina
15.03.07,17:26
Ja ešte upresním, myslím si, že pečiatka by ani nemala nahrádzať na doklade chýbajúce údaje. Povinné údaje by mali byť natlačené priamo na doklade...
1janka
15.03.07,17:35
ok moje..ale predsa ešte mi nedá sa nespýtať...ako to je potom ak bločky vyblednú čo sa stáva velmi často čo vtedy?:confused:
evina
15.03.07,17:47
ok moje..ale predsa ešte mi nedá sa nespýtať...ako to je potom ak bločky vyblednú čo sa stáva velmi často čo vtedy?:confused:

To je naša téma dokolečka dokola- no to by sme aj my radi vedeli, že čo vtedy:)
Niektorí si bločky fotia /niekedy DK neuznala, lebo originál vybledol/, bol aj prípad, keď niekto písal, že si chcel dať takto prefotené bločky overiť notárovi - notár neoveril:). Ja napr. všetky potrebné náležitosti vypisujem vedľa bločku - jedna kontrola mi to uznala, či aj iná, to veru nevieme...
Janka6685
15.03.07,18:05
Len taká poznámka: Zákazníci väčšinou vyžadujú pečiatku na bloček, aj keď im darmo človek vysvetlí, že to nie je nutné. Vraj im to potom účtovníčka neuzná.:rolleyes:
Johanka
15.03.07,18:49
ok moje..ale predsa ešte mi nedá sa nespýtať...ako to je potom ak bločky vyblednú čo sa stáva velmi často čo vtedy?:confused:
Čítaj http://www.porada.sk/t12207-ofotene-blocky.html?highlight=svie%E8ky
Gabca
15.03.07,19:02
Pri kontrole na DU mi povedali, ze block, ktore vybledaju, treba prefotit. Vraj zistovali, preco vybledaju, ze sa zle uskladnuju, ze by mali byt v tme, v spravnej teplote a tak podobne. Nezakazili im to vyrabat.
evina
15.03.07,19:05
Pri kontrole na DU mi povedali, ze block, ktore vybledaju, treba prefotit. Vraj zistovali, preco vybledaju, ze sa zle uskladnuju, ze by mali byt v tme, v spravnej teplote a tak podobne. Nezakazili im to vyrabat.

To vi em e všetci prečo blednú, nemuseli ani zisťovať , len na DÚ by mali poradiť, kde si všetci máme podľa možnosti ešte aj klimatizované miestnosti na ich archiváciu nájsť ..:D
Gabca
15.03.07,19:09
no to mi nepovedala, len mi to oznamila, ze o tom vedia a ty danovnik sa staraj, asi tak
Paula
15.03.07,19:43
Občas sa mi podarí zachrániť bloček varovaním predajcu, aby ho neopečiatkoval...a to z jediného dôvodu - radi "buchnú" pečiatku priamo na čísla , ktoré majú pre mňa význam (názov tovaru, sumy, dátum...) ... tu urobí pečiatka skôr medvediu službu , rovnako aj taká, ktorá je síce na rubovej strane ale presiakne na lícnu a opäť nevidno, čo treba . Mám preto skôr negatívny postoj k pečiatkovaniu.
macula
15.03.07,20:24
ja chcem iba doplniť túto tému:
bločky z registračnej pokladnice nemusia byť opečiatkované, pretože žiadny zákon túto povinnosť neukladá.A myslím si, že doležitejšia na bločku je Vaša pečiatka ako predajcova, pretože častokrát už nie je miesto na opečiatkovanie bločku.
Johanka
15.03.07,20:29
ja chcem iba doplniť túto tému:
bločky z registračnej pokladnice nemusia byť opečiatkované, pretože žiadny zákon túto povinnosť neukladá.A myslím si, že doležitejšia na bločku je Vaša pečiatka ako predajcova, pretože častokrát už nie je miesto na opečiatkovanie bločku.
:eek: na toto si ako prišla ?
Johanka
15.03.07,20:30
Aby nevzniklo nedorozumenie - prečo myslíš, že treba opečiatkovať blok z ERP pečiatkou odberateľa???
macula
15.03.07,20:33
veď každá firma si musí pečiatkovať svojou pečiatkou všetky bločky z registračnej pokladne.
Paula
15.03.07,20:36
veď každá firma si musí pečiatkovať svojou pečiatkou všetky bločky z registračnej pokladne.

Nikdy sme tak nerobili, nikdy nám to nebolo vytknuté, nikdy nám to nebolo žiadnou kontrolou prikázané.....a nepíše o tom ani žiaden zákon.
macula
15.03.07,20:37
myslím bločky za nákup, príklad :do firmy kúpim kancelársky papier, predavačka mi vystaví doklad z ERP a ja musím tento doklad opečiatkovať svojou pečiatkou.
evina
15.03.07,20:39
myslím bločky za nákup, príklad :do firmy kúpim kancelársky papier, predavačka mi vystaví doklad z ERP a ja musím tento doklad opečiatkovať svojou pečiatkou.

Nie netreba to robiť.....robili sme to kedysi dávno pradávno za starého zákona, keď na zjednodušenim daňovom doklade boli predpísané naše nacionály ...
macula
15.03.07,20:40
práveže mne pri daňovej kontrole práve toto kontrolovali a to z toho dovodu musí byť pečiatka, lebo zistili, že podnikatelia si bločky vymieňajú.
cloe
15.03.07,20:40
veď každá firma si musí pečiatkovať svojou pečiatkou všetky bločky z registračnej pokladne.
Možno si to pletieš s tým, že opečiatkovať treba doklad, ktorý vystavíš ty ako výdavkový k tomu bloku, čo dostaneš od predajcu. Ten tvoj doklad, ktorý k tom priložíš, musí byť podpísaný-vyhotovil, schválil a pečiatka.
Dúfam, že sa nemýlim:o
Marta3
15.03.07,20:41
a to naozaj aj robíte? ved ako písala paula, je problém keď tam dá pečiatku dodávateľ a k tomu pricapnúť ešte vlastnú? možno iba na prednú stranu aby sme už nevideli celkom nič
evina
15.03.07,20:41
práveže mne pri daňovej kontrole práve toto kontrolovali a to z toho dovodu musí byť pečiatka, lebo zistili, že podnikatelia si bločky vymieňajú.

To bol zas nejaký vtip DÚ, alebo to bolo už dávno dávnučko...
JankaO
15.03.07,20:41
myslím bločky za nákup, príklad :do firmy kúpim kancelársky papier, predavačka mi vystaví doklad z ERP a ja musím tento doklad opečiatkovať svojou pečiatkou.


Robíte zbytočnú nadprácu, ktorú Vám žiaden zákon neprikazuje. (jedine nadriadený)

Uveďte jediný zákon, podľa ktorého musím pečiatku používať.
evina
15.03.07,20:43
Možno si to pletieš s tým, že opečiatkovať treba doklad, ktorý vystavíš ty ako výdavkový k tomu bloku, čo dostaneš od predajcu. Ten tvoj doklad, ktorý k tom priložíš, musí byť podpísaný-vyhotovil, schválil a pečiatka.
Dúfam, že sa nemýlim:o

Aby sme si neskomplikvali veci už aj tak dosť komplikované:
Principiálne nemusíme dať pečiatku vôbec na nič a pečiatku ani nemusíme vôbec mať /mimo vyslovene uvedených podpisových vzorov aj s pečiatkou v OR/...

Pečiatkovať musia le Tí, ktorí vlastnia pečiatky okrúhle:)
Johanka
15.03.07,20:44
Pečiatkovanie bločkov z ERP je absolútne bez opory v zákone.
Aj samotná pečiatka je nezmysel bez opory v zákone.
Opäť raz si dovolím pripomenúť Ústavu SR :) .
macula
15.03.07,20:45
vobec som nemyslela výdavkový doklad, ktorý vypisujem k bločku.
evina
15.03.07,20:45
vobec som nemyslela výdavkový doklad, ktorý vypisujem k bločku.
macula pečiatky nemusíš dávať ani na bloček z ERP a ani na VPD...
Johanka
15.03.07,20:47
... však ani pečiatku nemusíš mať ;) .
Zita5
15.03.07,20:52
Pečiatkovanie bločkov z ERP je absolútne bez opory v zákone.
Aj samotná pečiatka je nezmysel bez opory v zákone.
Opäť raz si dovolím pripomenúť Ústavu SR :) .


A nehovorím o tom , ako veľa krát pečiatka narobí zle, nedobre , ak ju okrem iného aj hodia na nevhodné miesto .......absolútne nečitateľné údaje predajcu .
macula
15.03.07,20:53
Ja viem, že nemusím, ale aj na takúto situáciu mali odpoveď: treba na zadnú stranu bloku vypísať DIČ.
JankaO
15.03.07,20:57
Ja viem, že nemusím, ale aj na takúto situáciu mali odpoveď: treba na zadnú stranu bloku vypísať DIČ.
NETREBA.....! Nie vždy má úradník pravdu. A prečo bezhlavo poslúchať.
Johanka
15.03.07,21:19
Ústava SR
Čl.13

(1) Povinnosti možno ukladať

a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,
b) medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7 ods. 4, ktorá priamo zakladá práva a povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb, alebo
c) nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.
Melnick
15.03.07,21:50
práveže mne pri daňovej kontrole práve toto kontrolovali a to z toho dovodu musí byť pečiatka, lebo zistili, že podnikatelia si bločky vymieňajú.
Súhlas. Vlastná skúsenosť-ten istý dôvod ako uvádza macula.No bolo to pred 2 rokmi.
Paula
15.03.07,21:58
Až mi kontrola odôvodní nutnosť pricapenia mojej pečiatky, alebo písať moje DIĆ na doklad o mojom nákupe ....na vážnom papieri s odvolávkou na vážny paragraf (a to iba preto, že si vraj firmy bločky vymieňajú - na blšáku a či kde).....dám si túto požiadavku zarámovať a zavesím si ju na popredné miesto v mojej jaskyni :cool: .....som kúštik uletela, ale keď už je noc, hádam mi to odpustíte :)
evina
15.03.07,22:02
Pozrite sa , hľadala som si teraz niečo iné a našla som tento perfektný príspevok:

http://www.porada.sk/t19368-peciatkovat-doklady-z-erp.html?highlight=d%E1tum+%FA%E8tovn%E9ho+pr%EDpa du
Janka6685
16.03.07,08:16
práveže mne pri daňovej kontrole práve toto kontrolovali a to z toho dovodu musí byť pečiatka, lebo zistili, že podnikatelia si bločky vymieňajú.

Aj keby si podnikatelia bločky vymieňali....čo pomôže, že na ňom bude moja pečiatka? Čo mi zabráni, aby som hneď pri výmene neopečiatkovala bloček? Aj tak na nič neprídu. ...toto ma napadlo ako prvé pri prečítaní citovaného príspevku:o
Johanka
16.03.07,08:24
To je dobrá konina - vymieňanie bločkov. Však nie sú schopní tie svoje si dať na jednu kopu, nie ešte zabezpečiť nejaký šialený presun ...:--- .
ryja
16.03.07,08:43
Tiež som zistila, že bločky vybledajú z RP, ktorá nie je zapojená do siete, píše bledšie a tieto doklady vybledli.zistila som to sama na sebe.
FAA
17.07.07,07:31
Pečiatkovanie bločkov z ERP je absolútne bez opory v zákone.
Aj samotná pečiatka je nezmysel bez opory v zákone.
Opäť raz si dovolím pripomenúť Ústavu SR :) .

S Vaším príspevkom súhlasím aj ja, ale...sme občianske združenie a naším šéfom je šéf najvyšší, MŠSR, (slovom - Ministerstvo školstva slovenskej republiky), a ten nám neopečiatkované (dodávateľom) bločky z ERP neuznáva, takže:
1, šéf má vždy pravdu
2, ak ju nemá, platí bod 1.
:confused::confused::confused:
Alenaa
01.06.10,08:39
Zdravím Vás,
posledne dostávam bločky z RP - kópiu bločkov a nie originál. Na vrchu je pečiatka predávajúceho a podpis. Ide o dosť veľké sumy za stavebný materiál. Je to v poriadku? Neviem, prečo nám nedávajú originál - nechcem s tým otravovať konateľa.
Ďakujem za odpoveď.
Alena.
Alenaa
01.06.10,14:46
posúvam........
Johanka
01.06.10,14:54
Začnem od konca - prečo myslíš, že by si s touto otázkou konateľa otravovala ?
Ako vieš, že ide o kópie bločkov ?
Mala som taký prípad, že klient nosil bločky z ERP, kde bolo zrejmé, že sú to bločky zo samoprepisovej pásky. Stačilo sa spýtať v príslušnom obchode, prečo nedávajú originál. Odpoveď bola úsmevná - účtovníčka im vraj povedala, že originálne doklady zostávajú v ich účtovníctve a zákazníkovi stačí kópia.

Takže sa neboj spýtať :).
veronikasad
01.06.10,14:55
Zdravím Vás,
posledne dostávam bločky z RP - kópiu bločkov a nie originál. Na vrchu je pečiatka predávajúceho a podpis. Ide o dosť veľké sumy za stavebný materiál. Je to v poriadku? Neviem, prečo nám nedávajú originál - nechcem s tým otravovať konateľa.
Ďakujem za odpoveď.
Alena.
pozri tuto tému

http://www.porada.sk/t141175-danova-kontrola.html
Alenaa
02.06.10,09:15
Ďakujem za odpovede,
1. konateľa som sa spýtala, on nevie, z akého dôvodu dostal taký blok /takú odpoveď som aj čakala:(/
2. zavolám si do firmy, ale hlavne som chcela vedieť, či kopia bločku môže byť daňovo uznaný náklad! Dúfam, že pomôže, že je na ňom originál pečiatka a orig. podpis predávajúceho.
Alena
dede2
02.06.10,11:16
K pôvodnej otázke. Jednej nasej zakaznicke danova kontrola vytkla chybajuce peciatky na blockoch, ktore sme jej vydavali pri nakupe tovaru. Peciatky nedavame nakolko blocky obsahuju vsetky potrebne udaje. Takze neviem...
marjankaj
02.06.10,11:28
K pôvodnej otázke. Jednej nasej zakaznicke danova kontrola vytkla chybajuce peciatky na blockoch, ktore sme jej vydavali pri nakupe tovaru. Peciatky nedavame nakolko blocky obsahuju vsetky potrebne udaje. Takze neviem...


No vytknúť to môžu. Aj to niečo svedčí o tej kontrole.
Ale ak to nepodložia paragrafmi, tak pokutu nemôžu dať.