*agatha*
15.03.07,17:19
ahojte,
mám jednu otázku. vedel by mi niekto poradiť. už som to hľadala na porade, ale odpoveď som nenašla.

poznám firmu, ktorá ma mesačne cca 2000ks faktúr. musí tieto faktúry tlačiť dvakrát, alebo stačí len pre odberateľov? môže si pre seba zálohovať tieto faktúry trebárs na cd-čku? a ak by sa ohlásila daň. kontrola, tak by vytlačila firma dané faktúry.

ďakujem.
Zoltán Kovács
15.03.07,16:34
ahojte,
mám jednu otázku. vedel by mi niekto poradiť. už som to hľadala na porade, ale odpoveď som nenašla.

poznám firmu, ktorá ma mesačne cca 2000ks faktúr. musí tieto faktúry tlačiť dvakrát, alebo stačí len pre odberateľov? môže si pre seba zálohovať tieto faktúry trebárs na cd-čku? a ak by sa ohlásila daň. kontrola, tak by vytlačila firma dané faktúry.

ďakujem.


Citát zo zákona o účtovníctve:
31
Účtovný záznam
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html#hore)

(1) Účtovnú dokumentáciu účtovnej jednotky tvorí súhrn všetkých účtovných záznamov vytváraných podľa § 4 ods. 4.

(2) Na účely tohto zákona sa považuje za

a) písomnú formu účtovný záznam vykonaný rukopisom, písacím strojom, tlačiarenskými alebo reprografickými technikami, alebo tlačiarenským výstupným zariadením výpočtovej techniky, ktorého obsah je pre fyzickú osobu čitateľný,
b) technickú formu účtovný záznam vykonaný elektronickým, optickým alebo iným spôsobom neuvedeným v písmene a), ktorý umožňuje jeho prevedenie do písomnej formy; prevedenie do písomnej formy sa nevyžaduje pri podpisovom zázname podľa § 32 ods. 3.

Podľa mňa je to možné, ak je zaručené, že tie data z cd nezničia budeš mať 100% istotu, že aj po 5 rokoch vieš ich vytlačiť. O životnosti dát na cd tu tiež bola diskusia.
*agatha*
15.03.07,17:30
ďakujem za odpoveď. ja som tiež za to, že to uložiť aj na iné médium. istota je istota.