Bavi
15.03.07,19:41
Keď má FO príjem v sume 22 tis. z prenájmu, neuvádza ho v DP - oslobodený. V celkových príjmoch ho však má zahrnutý. Má tento príjem byť uvedený vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ak áno, tak poraďte, KDE? Riadok 02 alebo 03?:confused:
A ešte Vás chcem poprosiť kam dať VOZD - sociálny fond v tom istom výkaze. Zahrnúť túto sumu do r. 08????:confused:
Zoltán Kovács
15.03.07,18:43
Keď má FO príjem v sume 22 tis. z prenájmu, neuvádza ho v DP - oslobodený. V celkových príjmoch ho však má zahrnutý. Má tento príjem byť uvedený vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ak áno, tak poraďte, KDE? Riadok 02 alebo 03?:confused:
A ešte Vás chcem poprosiť kam dať VOZD - sociálny fond v tom istom výkaze. Zahrnúť túto sumu do r. 08????:confused:

Ten príjem z prenájmu má ako občan nepodnikateľ, alebo ako SZČO? Ak ako občan nepodnikateľ potom sa to neuvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch, nakoľko to nie je príjem z podnikania. SF je réžia.
Bavi
15.03.07,18:46
Ten príjem z prenájmu má ako občan nepodnikateľ, alebo ako SZČO - ako SZČO? Ak ako občan nepodnikateľ potom sa to neuvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch, nakoľko to nie je príjem z podnikania. SF je réžia.
Prenajíma jednu z kancelárií vo svojej budove.
jamis
15.03.07,18:46
Ten príjem z prenájmu má ako občan nepodnikateľ, alebo ako SZČO? Ak ako občan nepodnikateľ potom sa to neuvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch, nakoľko to nie je príjem z podnikania. SF je réžia.
Konzultovala som u nás na DU odvody do SF - platby do fondov. Tak neviem,.
Johanka
15.03.07,18:47
Keď má FO príjem v sume 22 tis. z prenájmu, neuvádza ho v DP - oslobodený. V celkových príjmoch ho však má zahrnutý. Má tento príjem byť uvedený vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ak áno, tak poraďte, KDE? Riadok 02 alebo 03?:confused:
A ešte Vás chcem poprosiť kam dať VOZD - sociálny fond v tom istom výkaze. Zahrnúť túto sumu do r. 08????:confused:
Príjem z prenájmu je oslobodený do výšky 23.650 Sk (pre rok 2006) v prípade, že je to príjem z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods.3 Zákona o dani z príjmov....
Bavi
15.03.07,18:47
Konzultovala som u nás na DU odvody do SF - platby do fondov. Tak neviem,.
Aj ja mám takú info, lebo sa to týka miezd a zamestnancov. Takže je to tak?
Bavi
15.03.07,18:49
Príjem z prenájmu je oslobodený do výšky 23.650 Sk (pre rok 2006) v prípade, že je to príjem z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods.3 Zákona o dani z príjmov....
To je jasné, že je oslobodený, ale nemá byť vo výkaze, keď je to príjem? Je evidovaný aj v PD.
Johanka
15.03.07,18:55
Výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva. JÚ si povinný viesť ako živnostník (príp.iná samostatne zárobkovočinná osoba).
Ak považuje príjmy z prenájmu za príjmy z § 6 ods.3 , neúčtuješ o nich. V prípade, že Ti príjmy za nájomné "chodia" na b.účet, o ktorom účtuješ v JU, zaúčtuješ ich ako príjem neovplyvňujúci základ dane, tzn., že nebudú vôbec uvedené vo výkaze príjmov a výdavkov.
Monika Kováčová
15.03.07,19:16
Bavi tu si mi odporovala, keď som sa ti snažila naznačiť, že nemôže ísť o príjmy oslobodené do výšky 23.650,-. http://www.porada.sk/showpost.php?p=422112&postcount=6

Z otázok položených v tejto téme, je zrejmé, že som mala pravdu.
Už ti nebudem nič naznačovať, ale vedz, že som ti chcela len pomôcť, aby si neurobila chybu.
Monika Kováčová
15.03.07,19:17
To je jasné, že je oslobodený, ale nemá byť vo výkaze, keď je to príjem? Je evidovaný aj v PD.

Johanka ti dobre naznačila, že nemôže ísť u teba o príjem oslobodený, a ty si tvrdíš stále svoje.
Monikov
15.03.07,19:23
K tomu soc. fondu - výkaz o PaV riadok č.08 - platby do fondov
Bavi
15.03.07,19:39
Výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva. JÚ si povinný viesť ako živnostník (príp.iná samostatne zárobkovočinná osoba).
Ak považuje príjmy z prenájmu za príjmy z § 6 ods.3 , neúčtuješ o nich. V prípade, že Ti príjmy za nájomné "chodia" na b.účet, o ktorom účtuješ v JU, zaúčtuješ ich ako príjem neovplyvňujúci základ dane, tzn., že nebudú vôbec uvedené vo výkaze príjmov a výdavkov.
Príjmy z prenájmu mu nechodia na účet. Nájomca ( tiež SZČO) ich platí v hotovosti. Ale musí mu predsa vystaviť príjmový doklad. Spýtam sa polopatisticky: Má teda tieto príjmy uviesť v PD ako PNZD? Ďakujem za trpezlivosť.
Johanka
15.03.07,19:50
Pozri tu:
§ 6 Zákona o dani z príjmov:
(11) Ak daňovník uplatňuje pri príjmoch uvedených v odseku 3 preukázateľne vynaložené daňové výdavky, vedie počas celého zdaňovacieho obdobia evidenciu o


a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede,
b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktorý možno odpisovať,
c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.



(12) Evidenciu podľa odseku 11 je daňovník povinný uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo daň vyrubiť alebo dodatočne vyrubiť podľa osobitného predpisu.34)



(13) Ak sa daňovník, ktorý má príjmy podľa odseku 3, rozhodne účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva alebo podvojného účtovníctva, aj keď táto povinnosť daňovníkovi nevyplýva z osobitných predpisov, 1) je povinný týmto spôsobom postupovať počas celého zdaňovacieho obdobia.

Pri príjmoch podľa § 6 ods.3 nie si povinný viesť JÚ, je to na Tvojom rozhodnutí...
Ak vystavíš nájomcovi PPD, zaeviduješ ho podľa ods.11.
Tieto príjmy nepatria do účtovníctva SZČO.
Bavi
15.03.07,20:03
Bavi tu si mi odporovala, keď som sa ti snažila naznačiť, že nemôže ísť o príjmy oslobodené do výšky 23.650,-. Nerozumiem prečo ? http://www.porada.sk/showpost.php?p=422112&postcount=6

Z otázok položených v tejto téme, je zrejmé, že som mala pravdu.
Už ti nebudem nič naznačovať - potrebujem to vysvetliť polopatisticky, ale vedz, že som ti chcela len pomôcť - to viem, aby si neurobila chybu a ďakujem. mrzí ma, ak sme sa zle pochopili.
Ide o to, že som už z toho popletená a preto budem rada, ak mi to vysvetlíš nejako jednoducho. Vopred ďakujem.
Johanka
15.03.07,20:08
Myslím, že Monike (Ermon) išlo o správne zaradenie príjmu - či patrí do príjmov z podnikania, tzn. či sa jedná príjmy z nakladania s majetkom (§ 6 ods.5 a/) alebo o príjmy podľa § 6 ods.3 .
sybila3
18.03.07,19:09
A príjmy z prenájmu motorového vozidla? Ja som ich dala ako príjem za služby v JU. je to dobre?