mww
15.03.07,19:52
Ahojte, viete mi niekto poradiť; naša firma registrovaná pre daň (platca DPH) si objednala zájazd na Maldivi v Nemcecku-cestovnej kancelárii registrovanú pre daň v Nemecku. Nemecká strana nám bude fakturovať sumu bez DPH. Samozdanenie nevzniká. Časť nákladov chceme refakturovať" (preniesť) na účastnikov zájazdu-fyz.osoby podnikateľov (nie sú registrovaný pre daň). Máme našu faktúru vystaviť s DPH, alebo bez DPH.
mww
16.03.07,11:36
nikto mi nevie pomôcť?
mww
29.03.07,08:47
Ahojte, viete mi niekto poradiť; naša firma registrovaná pre daň (platca DPH) si objednala zájazd na Maldivi v Nemcecku-cestovnej kancelárii registrovanú pre daň v Nemecku. Nemecká strana nám bude fakturovať sumu bez DPH. Samozdanenie nevzniká. Časť nákladov chceme refakturovať" (preniesť) na účastnikov zájazdu-fyz.osoby podnikateľov (nie sú registrovaný pre daň). Máme našu faktúru vystaviť s DPH, alebo bez DPH?

Pomôžte prosím.
Vladimír Ozimý
29.03.07,09:10
nooo bez DPH pretože maldivi sú predsa tretia krajina a služby poskytnuté v tretej krajine sú bez DPH paragarf 65 zákona o DPH...
mww
29.03.07,10:31
Ďakujem za odpoveď.
Vladimír Ozimý
29.03.07,10:52
a ešte vám chcem pripomenúť že na tento paragraf sa musíte odvolať aj na faktúre...