stefanf
15.03.07,19:06
Dobrý deň.Som SZČO.Častejšie ma žiadajú škôlky a školy v našom okolí o rôzne sponzorské dary (finančné alebo materialne)na plesy a majálesy a pod.spoločenské akcie.Nejedná sa síce o veľké hodnoty ale je to dosť často a finančne ma to dosť zaťažuje.Dá sa to nejako zaúčtovať?odpísať?Rád im pomôžem ,ale mne nie je to tak ľahké,hocikedy darovať .Prosím poradťe mi ,keď viete.Ďakujem.
Monika Kováčová
15.03.07,18:24
VNZD.-ostatné
stefanf
21.03.07,07:41
Dobrý deň,prepáčte že sa ozývam až teraz ,ale čo je to.VNZD-ostatné?
Zita5
21.03.07,07:53
Dobrý deň,prepáčte že sa ozývam až teraz ,ale čo je to.VNZD-ostatné?


Výdavky neovplyvňujúce základ dane - iné .....:)
Jana Acsová
21.03.07,07:56
Dobrý deň.Som SZČO.Častejšie ma žiadajú škôlky a školy v našom okolí o rôzne sponzorské dary (finančné alebo materialne)na plesy a majálesy a pod.spoločenské akcie.Nejedná sa síce o veľké hodnoty ale je to dosť často a finančne ma to dosť zaťažuje.Dá sa to nejako zaúčtovať?odpísať?Rád im pomôžem ,ale mne nie je to tak ľahké,hocikedy darovať .Prosím poradťe mi ,keď viete.Ďakujem.Jednoducho bolo Vám poradené, že v tejto podobe sa nejedná o daňové výdavky.

A že to nie je ľahké? Nemusíte darovať vždy keď Vás o to niekto požiada. Daňový zákon ani iný takúto povinnosť nikomu neustanovil a preto to ani nemôžete účtovať daňovo.

V týchto prípadoch sa spravidla dohodnú iné podmienky, napríklad forma reklamy a podobne, ale to musí mať predmetné zariadenie v predmete činnosti a tieto príjmy zahrnú aj do svojho účtovníctva.

P.S.: ... a ešte je možnosť venovať im 2 % z daní.
rastom
21.03.07,07:58
Dobrý deň,prepáčte že sa ozývam až teraz ,ale čo je to.VNZD-ostatné?
VNZD- výdavky neovplyvňujúce základ dane
(To robíš TY to účtovníctvo??? :D )
Zita5
21.03.07,08:10
Dobrý deň.Som SZČO.Častejšie ma žiadajú škôlky a školy v našom okolí o rôzne sponzorské dary (finančné alebo materialne)na plesy a majálesy a pod.spoločenské akcie.Nejedná sa síce o veľké hodnoty ale je to dosť často a finančne ma to dosť zaťažuje.Dá sa to nejako zaúčtovať?odpísať?Rád im pomôžem ,ale mne nie je to tak ľahké,hocikedy darovať .Prosím poradťe mi ,keď viete.Ďakujem.


Treba si to vykonzultovať , najhoršie je darovať raz , druhý raz ...a potom to už ide. Treba zvážiť . Viem , že človek deťom ťažko odmietne pomoc , je to ťažké , ale všetko má svoju hranicu únosnosti ....a tú si musíte určiť Vy .

Je to na Vás , ťažko radiť .
katarina.j
21.03.07,09:40
ale je to pekné, keď niekto nemusí a pomáha, chválihodné
stefanf
21.03.07,10:54
Ďakujem Vám všetkým.Ahojte
EPk
21.03.07,10:58
Reklamné predmety do 500,- Sk (za kus), ak sú opatrené logom firmy by už boli daňovo uznané výdavky.
stefanf
21.03.07,11:10
Rozumiem,ďakujem.