anto
16.03.07,05:54
Môže mi niekto z poraďákov vysvetliť, načo je našej milej Sociálnej poisťovni, ktorá vypláca nemocenské dávky chorým, uvedenie rodinného stavu na potvrdení zamestnávateľa o zamestnacovi na účely uplatenia nároku na nemocenskú dávku ?;) Žiada tam uviesť, či je zamestnanec ženatý, slobodný alebo ovdovelý.
Myslím, že asi preto, lebo tam pracuje veľa žien a majú záujem o stretnutie zo zamestnancom, alebo je ich veľa slobodných a chcú sa vydať, preto potrebujú tento údaj. Alebo žeby mali záujem o kontrolu zdravotného stavu zamestnancov a obávajú sa konkurencie?
Revelantne tento údaj nemá nič spoločné s dávkami nemocenského poistenia. Neovplyvňuje ich ani nemá vplyv na ich výplatu.
Martin Mocko
16.03.07,05:05
Môže mi niekto z poraďákov vysvetliť, načo je našej milej Sociálnej poisťovni, ktorá vypláca nemocenské dávky chorým, uvedenie rodinného stavu na potvrdení zamestnávateľa o zamestnacovi na účely uplatenia nároku na nemocenskú dávku ?;) Žiada tam uviesť, či je zamestnanec ženatý, slobodný alebo ovdovelý.
Myslím, že asi preto, lebo tam pracuje veľa žien a majú záujem o stretnutie zo zamestnancom, alebo je ich veľa slobodných a chcú sa vydať, preto potrebujú tento údaj. Alebo žeby mali záujem o kontrolu zdravotného stavu zamestnancov a obávajú sa konkurencie?
Revelantne tento údaj nemá nič spoločné s dávkami nemocenského poistenia. Neovplyvňuje ich ani nemá vplyv na ich výplatu.

Tak..musím uznať, že s týmto si ma veľmi pobavil. Ešte teraz mám úsmev na tvári, keďže si to tak trefne zhodnotil.
Z mojej doterajšej praxe som zistil, že na SR neexistuje birokratickejší útvar ako SP. Čo som ja s nimi už zažil..to by bolo na dlhšie rozprávanie.
Ale musím ti dať za pravdu - bude to asi tak, ako hovoríš....ja som si tam našiel dokonca manželku :D:D:D

PS: ešte existuje u nich i stav: druh/družka
drobeceva
16.03.07,05:18
Zaujímavé, naša SP odo mňa toto zatiaľ nežiadala a musím podotknúť, že mám hojný počet maródov-chlapov.
anto
16.03.07,05:29
Ale na tlačive, ktoré žiadajú, na to majú kolónku, ktorú je potrebné vyplniť...
endrju
16.03.07,05:40
Zaujímavé, naša SP odo mňa toto zatiaľ nežiadala a musím podotknúť, že mám hojný počet maródov-chlapov.
Asi to bude tým, že úradníčky na sociálke všetkých Tvojich chlapov - maródov poznajú aj osobne a nepotrebujú si z "lajstra" zisťovať ich rodinný stav ;)
misomiso
16.03.07,05:45
Ako to tak sledujem, tak o chvilu to budu musiet rozsirit o kolonku - Registrovane patnerstvo.
brm
16.03.07,05:46
keď už sme pri tých rodinných stavoch...mne raz jedna trubka do vyhlásenia k odpočtom napísala do kolonky rodinný stav: DCÉRA....jej ocinko bol totiž riaditeľom firmy, tak aby mi to asi neušlo...:D
iná dobrá duša mi tam zas napísala: ZASNÚBENÁ....a ešte mi znadala že čo ma do toho...:D
endrju
16.03.07,05:50
keď už sme pri tých rodinných stavoch...mne raz jedna trubka do vyhlásenia k odpočtom napísala do kolonky rodinný stav: DCÉRA....jej ocinko bol totiž riaditeľom firmy, tak aby mi to asi neušlo...:D
iná dobrá duša mi tam zas napísala: ZASNÚBENÁ....a ešte mi znadala že čo ma do toho...:D
Bodík sa v tejto téme nedá "pricapiť", ale zaslúžila by si si (bodík) ... ale až vtedy keď mi niekto poutiera oprskaný monitor :cool:
katkaj
16.03.07,05:51
Bodík sa v tejto téme nedá "pricapiť", ale zaslúžila by si si (bodík) ... ale až vtedy keď mi niekto poutiera oprskaný monitor :cool:

Ja stále vravím že život účtovníka a mzdára je samá zábava :D
Martin Mocko
16.03.07,06:24
Môj najlepší zážitok zo SP:

Kedysi dávno ešte keď zamestnávateľ v spolupráci s obecným úradom vypĺňali a predkladali žiadosť o dôchodok..tak sa mi naskytla možnosť vyplniť toto tlačivo pre môjho šéfa - starostu obce a zároveň údaje v ňom ako zástupca obecného úradu overiť.
Tak som sadol k písaciemu stroju, vyplnil žiadosť pre starostu, na úplný záver bola kolonka - overenie obecného úradu - tak som tam šupol pečiatku, popísal a napísal vetu: "S uvedeným súhlasíme..". A zaniesol na SP.
Tam ma teta zvozila, že nie len celé tlačivo musí byť overené, ale dokonca pri každom zamestnaní (ktoré boli vypísané v žiadosti) treba dať pečiatku a podpísať.

Tak to ma už dorazilo a povedal som jej, čo si o tom myslím. :eek: Neviem, či to tak malo byť alebo nie. Ale načo bolo treba overiť každú kolónku zvlášť a potom ešte jednu pečiatku na záver, kde overím celú žiadosť.....
Marianna01
18.03.07,18:38
Nielen SP ale celé Slovensko je tak prebyrokratizované, že už aj obyčajný dôchodca na dedine krúti hlavou nad tým, čo všetko musí vypísať, podpísať, overiť, odoslať, dať osvedčiť, ... neuveriteľné... začala som spolupracovať s tunajším obecným úradom - tých tlačív, čo by sa malo vypisovať, aby všetko bolo správne a v súlade so zákonom - od začiatku januára som účtovala len 2 dni, ostatné sa hrabem vo vyhláškach, zháňam tlačivá, údaje, predvolávam ľudí... je to na zbláznenie. Moje nové motto: NECH ŽIJE BYROKRACIA, AJ TAK SA V ROBOTE NUDÍM!!!