ivab
16.03.07,07:21
Chcela som si trošku prerobiť zostavu faktúry v CM, tak som si v adresári Money - frm spravila kópiu tlačovej zostavy faktúry v CM a inak som ju pomenovala. Otvorila som si ju v Money a upravila.
Teraz mi sťahovali upgrade, ale táto zostava sa mi vrátila do pôvodného stavu, teda moje úpravy sú preč.
Prosím Vás ako robíte úpravu zostavy, aby sa po každom upgrade nezmenila, resp. dá sa to nejako nastaviť pri sťahovaní upgrade, nakoľko to nerobím ja, tak neviem, či nemám nato upozorniť.
neznama22
16.03.07,07:24
Štandardne ak upravuješ formulár, tak by si ho mala pomenovať iným názvom ako sú tie originály, lebo ako si spomenula po upgrade sa ti znovu prepíše tým originálom.
Síce píšeš, že si si ten formulár premenovala, ale nemal náhodou ten formulár viac ako 8 znakov? Lebo ak má viac ako 8 oznakov ten názov formulára, tak sa ti formulár neponúka.
ivab
16.03.07,08:28
A stačí to tak, že len okopírujem tú zostavu, premenujem na menej ako 8 znakov a potom si ju upravím nato, aby po upgrade sa mi nezmenila?
Ľuba
16.03.07,14:06
Najlepšie je otvoriť formulár, potom ho uložiť pod iným menom, napr. ja si dávam vždy dopredu nejaké číslo (cíglerovci nepoužívajú názvy formulárov s číslmi), tak mám istotu, že pri nejakom upgrade sa mi neprepíše môj upravený formulár.
Ďalšia možnosť - ako zabezpečiť neprepísanie opravených formulárov je pred upgradom urobiť kópiu adresára FRM klasickým spôsobom a v prípade potreby prekopírovať potrebné formuláre.