expotech
16.03.07,07:25
Potrebovala by som poradiť: SZČO - platca DPH bude pre inú SZČO vykonávať určitú činnosť na základe mandátnej zmluvy. V zmluve bude uvedené, že odmena bude vyplatená na konci roka. Je táto odmena predmetom DPH? Je SZČO, ktorá odmenu prijíma POVINNÁ vystaviť faktúru, ale môže byť odmena vyplatená len na základe zmluvy? Vopred vám ďakujem...
vikinka
16.03.07,06:30
Posudzuješ druh činnosti,ktorú bude vykonávať na zákl.mandat.zmluvy,podľa toho zistíš či je činnosť osolobodená od § 28 zák.o DPH.
expotech
16.03.07,09:36
...takže odmena z mandátnej zmluvy je predmetom DPH v rozsahu zákona o DPH. Ja som len zapochybovala, či táto odmena nemá charakter mzdy.. a teda DPH by sa jej netýkalo.. ale to by asi nesmelo ísť o SZČO.. a teda by to nemohla byť mandátna zmluva..

Ešte raz ďakujem...
Gogova
27.04.07,07:44
Dobrý deň. Takže mám dotaz k MZ a SZČO :
Keď má živnostník uzatvorenú mandátnu zmluvu s agentúrou, v zmluve je uvedené koľko dostane za hodinu (napr. 40,-Sk) a na konci mesiaca pošle do agentúry rozpis hodín koľko mu daná práca zabrala času (napr. 20 hod.), tak agentúra mu pošle na účet 40x20= 800,-Sk. Pýtam sa, keď si chce potom živnostník uplatniť paušálnu daň pri podávaní daňového priznania (vedie si len evidenciu o týchto príjmoch), musí vystavovať pre túto agentúru na konci mesiaca aj faktúru, alebo stačí len ten zasielať ten dochádzkový list? Vďaka