Evelka
16.03.07,07:28
Chem sa informovať ako mám správne uvádzať miesto výkonu práce pri vysielaní zamestnancov do zahraničia, aby som mohla potom vypočítať diety ?
Miesto výkonu má byť na Slovensku alebo v zahraničí ?

Kto mi vie poradiť ?

Evelka
Martin Mocko
16.03.07,06:53
Chem sa informovať ako mám správne uvádzať miesto výkonu práce pri vysielaní zamestnancov do zahraničia, aby som mohla potom vypočítať diety ?
Miesto výkonu má byť na Slovensku alebo v zahraničí ?

Kto mi vie poradiť ?

Evelka

Čo má zamestnanec uvedené v pracovnej zmluve? Pokiaľ je miesto výkonu práce SR - tak jednoznačne má nárok na diety pri PC do zahraničia. Počíta sa čas pri prekročení hraníc (zo SR a do SR)
Evelka
16.03.07,06:59
V zmluve má uvedené miesto výkonu v zahraničí
Martin Mocko
16.03.07,07:25
V zmluve má uvedené miesto výkonu v zahraničí

Tak napr.:
PZ - miesto výkonu Brno - výrobná hala firmy X
človek pracuje v: Brne - výrobnej hale firmy X
V tomto prípade nemá nárok na žiadne diety.

Alebo to máš nejako inak?

Edit: Beriem späť pôvodný príspevok - vysvetlenie nižšie.
Evelka
16.03.07,07:35
v PZ je miesto výkonu adresa Nemecko nakoľko tam zamestnanec je vysielaný na 3 mesiace na dobu určitú. Za túto dobu mu okrem základnej mzdy vypočítavam aj diety (stravovanie má len ranajky a večere bezplatne) tak mu doratávam diety za obedy a vreckové.
Podľa teba nemá na to nárok ? ale vyplácaný je predsa na Slovensku.
Ako to mám teda správne robiť?
Lenuška
16.03.07,07:50
Zapojím sa.....živnostník má miesto prevádzky - trvalý pobyt. Zároveň má zmluvu... s českou firmou ako dozor pri výrobe v Nemecku. Letenku zabezpečuje a hradí česká firma. "lieta" na 2-3 týždne každý mesiac.
v ZCP mu nárokujem stravné a vreckové do výšky 40% + ostatné vedľajšie výdavky /taxi.../ Súhlasíte s tým?
Martin Mocko
16.03.07,08:20
§ 13
Stravné

(1) Pri zahraničnej pracovnej ceste zamestnancovi patrí za každý kalendárny deň zahraničnej pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom stravné v cudzej mene. Stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky v kalendárnom dni, pričom čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky je rozdelený na časové pásma

a) do 6 hodín vrátane,
b) nad 6 hodín až 12 hodín,
c) nad 12 hodín.

a ešte:

§ 2
Vymedzenie pojmov
..
..
..
(2) Zahraničná pracovná cesta podľa tohto zákona je čas pracovnej cesty (odsek 1) v zahraničí vrátane výkonu práce v zahraničí do skončenia tejto cesty.

Takže by som sa priklonil k tomu:

Pokiaľ zamestnanec pracuje v zahraniči - patri mu stravne ako pri zahraničnej ceste, i keď má v PZ miesto výkonu zahraničie...
Maxinka
30.05.07,09:38
Čo má zamestnanec uvedené v pracovnej zmluve? Pokiaľ je miesto výkonu práce SR - tak jednoznačne má nárok na diety pri PC do zahraničia. Počíta sa čas pri prekročení hraníc (zo SR a do SR)
A ak je vyslaný napr. na montáž z KE do BA a je tam 3 dni?