Adina
21.01.05,14:05
Neviete niekto, ako sa žiada dph z Čiech. Ide o dph, ktorú vyúčtoval
český dodávateľ. (pravdu povediac, oni tú dph fakturovať nemali, ale nedajú si to vyhovoriť). My by sme asi mali žiadať o vrátenie Finančný úrad v Prahe.
Viem, že potrebujem potvrdenie z nášho DU o tom, že máme pridelené IČDPH.
A čo ďalej? Pomôžte.
babenko1
21.01.05,14:52
V Prahe sa zaregistrovať a žiadať vrátenie
Adina
21.01.05,15:31
zaregistrovať sa ako čo? My sme plátcami dph v SR.
betty
21.01.05,15:52
Ja som posielala tiež do Prahy žiadosť o vrátenie DPH. Zatiaľ mi nič neprišlo. Posielala som to podľa ich zákona o DPH 235/2004 §82:
- žiadosť na vrátenie dane (predpísaný formulár),
- faktúry,
- potvrdenie o postavení daňového subjektu (predpísaný formulár),
- prehlásenie...
Adina
21.01.05,16:02
a prehlásenie o čom?
ajacik
21.01.05,16:43
ja ked som sa chystala nakupovať v čechách, tak som sa bola pýtať u nás na DU. Tam mi povedali, že mi jednoznačne musí vystaviť predajca faktúru bez DPH. Ak by som ju ja zaplatila v čechách, tak už na nu nemám nárok.
ale znie to logicky, že treba požiadať české úrady o vrátenie.

betty: a vrátili vám ju?
Adina
21.01.05,16:51
ja ked som sa chystala nakupovať v čechách, tak som sa bola pýtať u nás na DU. Tam mi povedali, že mi jednoznačne musí vystaviť predajca faktúru bez DPH. Ak by som ju ja zaplatila v čechách, tak už na nu nemám nárok.
ale znie to logicky, že treba požiadať české úrady o vrátenie.

betty: a vrátili vám ju?
ajacik, znie to nelogicky, nemyslíš? Keď Ti vystavia fa bez DPH tak je jasné, že ju nebudeš žiadať späť, keď si ju nezaplatila.
Práve keď zaplatíš s dph, máš nárok na vrátenie, keď sa vrátiš späť. (za istých podmienok, samozrejme). Ale to je pre fyzické osoby a to je myslím o inom...
Či nie?
ajacik
21.01.05,17:04
ja som napísala, že znie logicky, ked si dotyčný požiada o vrátenie.

ja som bola upozornená zo strany DU, že mám trvať na tom, aby mi vystavili faktúru bez dane.
betty
24.01.05,10:38
a prehlásenie o čom?prehlásenie podľa §82 ods.3 písm d) českého zákona 235/2004 o DPH.
betty
24.01.05,10:39
ja ked som sa chystala nakupovať v čechách, tak som sa bola pýtať u nás na DU. Tam mi povedali, že mi jednoznačne musí vystaviť predajca faktúru bez DPH. Ak by som ju ja zaplatila v čechách, tak už na nu nemám nárok.
ale znie to logicky, že treba požiadať české úrady o vrátenie.

betty: a vrátili vám ju?Ešte nám nič neprišlo.
Adina
24.01.05,11:37
prehlásenie podľa §82 ods.3 písm d) českého zákona 235/2004 o DPH.betty, veľmi pekne ďakujem.
Pekný deň
tonkat
05.04.05,09:47
Dá sa registrácia a vrátenie DPH v ČR vybaviť aj písomne, alebo tam musím vycestovať?
tonkat
05.04.05,17:03
Nemáte s tým niekto skúsenosť? Aké sú tam podmienky pre vrátenie DPH v ČR??