babyslecna
16.03.07,08:42
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Dala som v zamestnaní výpoveď s tým, že mi plynie dvojmesačná výpovedná lehota. Chcem sa opýtať, či mám počas tejto výpovednej lehoty nárok na dni voľna na hľadanie novej práce? Ďakujem za skorú odpoveď.:)
Tweety
16.03.07,07:46
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Dala som v zamestnaní výpoveď s tým, že mi plynie dvojmesačná výpovedná lehota. Chcem sa opýtať, či mám počas tejto výpovednej lehoty nárok na dni voľna na hľadanie novej práce? Ďakujem za skorú odpoveď.:)
Máš, ale nie je to platené voľno.
Upresním: §141 odst 2i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.
babyslecna
16.03.07,07:48
Čiže ide o neplatené voľno?
sgm
16.03.07,10:58
Neplatené voľno, ale musíš sa dohodnúť so svojím zamestnávateľom, aby Ti ho dal. Neplatené voľno nemôžeš čerpať bez jeho súhlasu.
Bea