Bambi23
16.03.07,09:37
ahojte,
potrebovala by som poradit s vyplnanim tlaciva DP FO.
Vykaz a suvahu mam v poriadku, vysledok hospodarenia mi sedi, ale pri vypisovani Suvahy mi v riadku 110 Danove zavazky vychadza minusove cislo a stale mi to oznacuje ako chybne. Ma tam byt len kladne cislo.
Ale ja mam v konecnych zostatkoch na ucte 341 sumu -15 tisic, vzhladom k tomu, ze na BU sme uctovali dan z urokov ale firma skoncila v strate.
Ako to mam vypisat?
Preco vlastne nemoze byt riadok 110 minusovy, ak zostatok uctu pri uzavierke roka je minusovy?
Dakujem
seda
16.03.07,08:45
U mňa je to to isté. Nechala som to tak. Aj keď to tam svieti, že je potrebné opraviť, berie to normálne do súčtov. Myslím si, že to môže byť aj takto. Takto som to robila aj vtedy, keď ešte nemola možnosť vypísať tlačivo na internete, a písali sa výkazy ručne a zatiaľ sa z DU po tých rokoch neozvali, a ani z toho nič nebolo pri daň. kontrole. Možno to niekto bude vedieť na 100 %.
Bambi23
16.03.07,08:46
U mňa je to to isté. Nechala som to tak. Aj keď to tam svieti, že je potrebné opraviť, berie to normálne do súčtov. Myslím si, že to môže byť aj takto. Takto som to robila aj vtedy, keď ešte nemola možnosť vypísať tlačivo na internete, a písali sa výkazy ručne a zatiaľ sa z DU po tých rokoch neozvali, a ani z toho nič nebolo pri daň. kontrole. Možno to niekto bude vedieť na 100 %.

Dakujem, to som sa ukludnila, ja sa s tym neviem pohnut.
Uviadzas ten minus aj v danovom priznani ako preplatok?
seda
16.03.07,08:51
V daň. priznaní B v r. 104 už to mínus je predpísané. Na to myslíš?
Bambi23
16.03.07,09:00
V daň. priznaní B v r. 104 už to mínus je predpísané. Na to myslíš?

Ja som zase v rychlosti urobila preklep, ide mi o DP PO :)
omylom som napisala, ze je to FO.

Takze v DP pre firmy (PO) sa to tiez dava ako minus v r. 901, predplatok dane? Alebo je to tiez niekde uvedene inde.
mudroš
18.03.07,17:24
Zostatok účtu 341 sa v súvahe vykazuje na srane aktív alebo pasív podľa toho, či máme preplatok na dani (strana MD t.j. daňová pohľadávka) alebo daňový nedoplatok (strana Dal t.j. daňový záväzok).
Skúste sa pozrieť, či Váš softvér neumožňuje zneniť charakter účtu 341 z pasívneho na aktívny a nasmerovať ho do výkazu na riadok daňové pohľadávky.
Ak výkaz súvaha robíte ručne a máte na 341 zostatok na strane MD, tak ho uveďte do r. 054 na strane aktív a nie do r. 110 mínusom na strane pasív.