Bambi23
16.03.07,11:21
kedze som sa v predchadzajucom prispevku pomylila a dala tam DP FO namiesto DP PO ... skusim moj "problem" dat ako novu temu.
Kto vie, rposim poradte mi.

V suvahe mi v riadku 110 Danove zavazky vychadza minusove cislo a stale mi to oznacuje ako chybne. Ma tam byt len kladne cislo. Ale ja mam v konecnych zostatkoch na ucte 341 sumu -15 tisic, vzhladom k tomu, ze na BU sme uctovali dan z urokov ale firma skoncila v strate.
Uz mi tu bolo poradene, ze aj ked ten riadok oznacuje na nete pri vypisovani ako chybny mozem ho tam nechat hoci aj s minusovym zostatkom.

Ide mi este o to, ci v tlacive DP PO v riadku 830 mam uvadzat sumu 15 (tisic) a v riadku 850 (dan) nulu, teda mi vyjde predplatok dane - 15, alebo tamnedavam nic a dan k uhrade ostane O. Ale asi je tospravnejsie ak tam uvediem preplatok, ze?
O ten preplatok mam poziadat danovy urad, na poslednej strane tlaciva DP alebo ho mozem nechat a v dalsom roku sa to vyrovna?

Minusovy HV mame prvykrat, neviem sa z toho nejako vymotat, tak prosim pochopte ak je to mozno pre niekoho "blba" otazka ... dakujem za rady
seda
16.03.07,11:42
Môj názor: r.č.830 15.000,-
r.č.840 15.000,-
r.č.850 0
r.č.901 -15.000,-

Ak v DP PO zaškrtneš vrátenie preplatku tak Ti ho vrátia, ak nezaškrtneš ostane 15.000,- na DU. Ak o rok by si mala daňovú povinnosť, môžeš podať na DU žiadosť o započítaní. Je to na Vás ako sa rozhodnete.