Naďa
15.06.04,09:44
Zaujímala by ma jedna záležitosť. Po 1. 5. dvaja podnikatelia z členských štátov EÚ odkúpili na Slovensku s.r.o. Pozastavila som sa nad tým (zatiaľ v tejto oblasti nie som dostatočne zorientovaná), prečo bolo pre nich zaujímavejšie odkúpiť a nie založiť si na Slovensko novú s.r.o. Odkúpili existujúce IČO a náplň činnosti bez akejkoľvek inej ťarchy.
gaga
15.06.04,08:16
Kúpily obchodné podiely od osôb /FO alebo PO/, ktoré vlastnili spoločnosť. Išlo im o čas a administratívne nároky pri zakladaní novej s.r.o.. Dôležité je, že existujúca s.r.o. nemá "skryté záväzky" o ktorých nevedia.
Naďa
15.06.04,08:20
Tiež som si to vysvetlila získaným časom. Len som si nebola istá, či v tom nie je aj niečo iné.
FAA
04.10.04,20:15
Môžu v tom byť aj práva na činnosť, ktoré by sa pre novú sro ťažko vybavovali, tak je jednoduchšie kúpiť sro aj s týmito právami. faa
elPi
05.10.04,03:35
Odkúpenie podielov má výhodu aj v tom, že taká spoločnosť už má za sebou nejakú históriu a výsledky, známe meno, je na čom stavať.
Trebárs pri vybavovaní úverov sa na vás dívajú ináč - s práve založenou spoločnosťou sa väčšinou nebavia, kým nepreukáže aspoň ročné výsledky (pokiaľ nemá nejaký majetok na mimoriadne ručenie).