bui
16.03.07,13:56
Moze si konatel urobit vyuctovanie sluzobnej cesty ked pouzije svoje sukromne auto na to aby odviezol zamestnanca, ktory letel zo Schwechatu na sluzobnu cestu?..a tiez odvoz z letiska ked sa vratil?
Murínová Eva
16.03.07,13:30
Môže si dať do nákladov spotrebu za spotrebované PHM a náhradu za opotrebovanie vozidla za každy 1 km jazdy § 19 - daňové výdavky. Je potrebné vypísať aj cestovný príkaz.
bui
16.03.07,14:32
hej, len ja som citala a myslim, ze tu na porade, ze konatel moze ist na sluzobnu cestu len za ucelom vykonu konatelskej funkcie....
Nas konatel nema prac. zmluvu, nie je zamestnanec...ma len zmluvu o vykone konatelskej funkcie bez naroku na odmenu
bui
16.03.07,20:23
prosim, ....odbornici na sluzobne cesty, poradte.......:o
anto
17.03.07,04:51
Je to náklad, ktorý je možné zaúčtovať do nákladov firmy. Je to podobne, ako keby zamestnanec použil napríklad taxík na dopravu na letisko, namiesto taxika ho odviezol konateľ. Zaúčtovanie urobte podľa zákona o cestovných náhradach, konateľ musí doložiť k vyúčtovaniu kópiu technického preukazu, z ktorého bude zrejmé, aká je priemerná spotreba PHM, bude dobre, ak priloží doklad o tankovaní, z ktorého bude možné vyčítať cenu PHM v čase jazdy.