tibor
21.01.05,15:25
dnes zverejnil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Usmernenie
na stránke http://www.udzs.sk/vestnik.doc si ho môžte prečítať.
brm
21.01.05,17:33
moje nervy...
babenko1
22.01.05,07:54
moje nervy...to chce klídek, i ked ty máš toho fakt veľa...
vladan
22.01.05,14:49
... no do mája možno vstrebeme nový zákon o zdravotnom poistení a hybaj na elektronické zasielanie výkazov :D
adinka55
24.01.05,08:12
Volala som do Vseobecnej zdravotnej poistovne - ze pripravuju nove vykazy aj tlacovej forme.
matafe
24.01.05,10:46
Zatiaľ som len v rýchlosti prebehla spomínaný vestník, ale hneď ma zarazila 1 vec. A to je, že vo výkaze ku každému zamestnancovi má byť zapísaný nielen preddavok zamestnanca, ale aj preddavok zamestnávateľa.
Hoci zamestnávateľ má platiť preddavok na poistné vo výške 10% z úhrnu príjmov jeho zamestnancov, započítaných do VZ, dosiahnutých v príslušnom kal. mesiaci a nie preddavok za každého zamestnanca zvlášť. Alebo sa mýlim?
Indiana
24.01.05,11:06
Zatiaľ som len v rýchlosti prebehla spomínaný vestník, ale hneď ma zarazila 1 vec. A to je, že vo výkaze ku každému zamestnancovi má byť zapísaný nielen preddavok zamestnanca, ale aj preddavok zamestnávateľa.
Hoci zamestnávateľ má platiť preddavok na poistné vo výške 10% z úhrnu príjmov jeho zamestnancov, započítaných do VZ, dosiahnutých v príslušnom kal. mesiaci a nie preddavok za každého zamestnanca zvlášť. Alebo sa mýlim?
Máš úplnú pravdu. Nemám k tomu slov....Keď to má byť z úhrnu, tak je jasné že to nebude sedieť.
xxUSMEVxx
24.01.05,11:48
... mam pocit, že tento zákon zas šil niekto horúcou ihlou a nedomyslel všetky dôsledky pismen, ktoré položil na papier .... mňa zaráža ešte jedna vec, ako zdravotné poisťovne zvládnu chaos, ktorý nastane pri prihlasovaní poistencov, ktorí sa musia prihlasiť samostatne a nie tak ako bolo doteraz, prihlasoval platiteľ poistného ....
adinka55
24.01.05,12:17
Ja som tiez ohladom preddavku za zamestnavatela zarazila. Uz som sa viackrat aj pytala aj tu na Porade - avsak bezvysledne.