jankabe
16.03.07,14:11
Ahojte, chcela by som poradit ako mam zamestnat dochodkynu - upratovacku, alebo kucharku? Moze byt zamestnana na dohodu o vykonani prace od 1.4.-31.12.2007, alebo je nutne robit dohodu kazdy mesiac a na inu pracu? Alebo je vyhodnejsie ju zamestnat na prac. pomer a platit odvody? Ake odvody sa platia v pripade ak ide o mesacny prijem napr. 3000,-?
petra.foltanova
18.03.07,06:05
Dohodu mozes kludne uzavriet aj na obdobie od 1.4. - 31.12., ale dohodar moze odpracovat iba 300 hodin rocne, teda ak sa do tohto nevtesná, uz treba uzavriet pracovnu zmluvu.
Co sa tyka odvodov, tiez je vyhodnejsia dohoda, pretoze tu platis len urazove a garancne poistenie a dohodarovi v podstate tiez prijem len zdanis, cize ani on potom nema uz dalsie odvody.

Ak by si dochodcu zamestanala na HPP, v tom pripade neplati nemocenske poistene, poistenie v nezamestnanosti a invalidne poistenie.
jankabe
27.03.07,11:16
Dakujem za reakciu,
Reagujem neskoro, ale ešte sa neviem na tejto stránke dobre orientovať som začiatočníčka, tak trpezlivosť. Je to super stránka s dobrými informáciami. Som účtovníčka ale v práci mám podvojné účtovníctvo. Teraz rozbieham jednoduché účtovníctvo v programe ALFA, tak potrebujem veľa informácií. Dakujem jankabe
katka50
27.03.07,11:27
Ale dohoda o vykonaní práce by sa nemala uzatvárať na opakujúcu sa činnosť.
Zuzka2510
27.03.07,14:56
ale ani by sa nemusela robiť každý mesiac nová stačí ak sa napíše konkrétna úloha a môže byť aj na dlhšie obdobie. Aspoň si myslím.