Miska 1
16.03.07,16:43
Ahojte , potrebovala by som poradiť.V minulom roku som mala príjem zo sprostredkovania poistenia : 2 000,- Sk. V daňovom priznaní som uviedla príjem 2 000,.Sk a aj výdavok 2 000,- Sk . Daňová úradnička mi odmietla zobrať daňové priznanie lebo ,vraj " nemám právo si uplatniť výdavky v celej sume" .Ja som v skutočnosti mala väčšie výdavky( kancelárske potreby, cestovné, ekonomické knihy , USB klúč atď.).Keď som namietala tak mi prikázala doniesť účtovné doklady k daným výdavkom, že ich mám doložiť k daňovému priznaniu. Máte podobné skúsenosti ?
mysimis
16.03.07,15:52
??? V daňovom priznaní si si uplatňovala skutočné výdavky, alebo paušálne?
STRELEC
16.03.07,15:53
Nie - o takom niečom som nepočul. Priznanie má mať iba tie prílohy, ktoré sú menovite uvádzané. Nič menej a nič viac.
Táto "iniciatíva" úradníčky je v rozpore so zákonom. Nazerať do dokladov môže koľko chce, ale len ak sa dodrží postup v zmysle zákona o správe daní!!!
Miska 1
16.03.07,16:14
??? V daňovom priznaní si si uplatňovala skutočné výdavky, alebo paušálne?


Skutočné výdavky.
STRELEC
16.03.07,16:17
Skutočné výdavky.A dobre ste si rozumeli - skutočne chcela doklady priložiť k priznaniu?????

To by sa na DÚ čudovali, keby bol k priznaniu priložený šanón ?!?!?!?! :D:D
Monikov
16.03.07,16:20
Mne zvyknú kontrolovať pri FO len prílohy a v podvojnom účtovníctve či súhlasia v súvahe aktíva s pasívami a či sa rovná HV v súvahe a výsledovke. Majú kontrolovať len formálne náležitosti nie vykonávať daňovú kontrolu. Nato je iný postup.
Miska 1
16.03.07,16:22
A dobre ste si rozumeli - skutočne chcela doklady priložiť k priznaniu?????

To by sa na DÚ čudovali, keby bol k priznaniu priložený šanón ?!?!?!?! :D:D


citujem daňovú úradničku: "musím skontrolovať či máte právom uplatnené daňové výdavky"
Johanka
16.03.07,16:23
... daňové priznanie sa dá poslať aj poštou ;) .
emily
16.03.07,16:39
citujem daňovú úradničku: "musím skontrolovať či máte právom uplatnené daňové výdavky"
Na to sa nedá nič povedať len urobiť :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Beata
16.03.07,16:42
A dobre ste si rozumeli - skutočne chcela doklady priložiť k priznaniu?????

To by sa na DÚ čudovali, keby bol k priznaniu priložený šanón ?!?!?!?! :D:D

čo jeden... štyri šanony :D:D:D a za mnou rada tridsiatich daňovníkov, ktorí by tiež radi odovzdali DP a veru niektorí prišli aj s fúrikmi :D:D:D:D
Johanka
16.03.07,16:44
To nebola daňová úradníčka. Asi natáčali skrytú kameru a postavili tam upratovačku :D .

Každý účtovník musí mať prehľad aj v Zákone o správe daní a poplatkov. Potom sa nemôže stať, že sa nechá buzerovať od nejakej dámy v podateľni.
Už tu píšem určite stý raz - takejto osoby sa stačí opýtať: "Podľa akého ustanovenia ...? "