cloe
16.03.07,19:07
Neskutočne milujem zelený čaj. Myslíte, že by sa u mňa mohla prejaviť závistosť na zelenom čaji?:o To myslím trochu žartom ale trochu aj vážne.
Vypijem ich aj zo 20 denne a samé také pravé, sypané. Pijem ich už aspoň 5 rokov a nezistila som nič negatívne /snáď len to, že nepriberiem ani kg, aj keď by som troška chcela/. Asi to pôsobí na odbúranie tuku. Má niekto negatívnu skúsenosť so zeleným čajom?
Gabi03
16.03.07,18:09
Nooo, zevraj zeleny caj ma viac teinu ako cierny. Neviem co je na tom pravdy.
dada111
16.03.07,18:49
Ja pijem zelený čaj už tiež niekoľko rokov a mne nerobí žiadne problémy. Popritom ho pijem 2 l denne a tiež iba sypaný. No dávam si aj týžden niekedy oddych a vtedy pijem roibos čaj, je tiež veľmi dobrý. A negatívnych účinkoch neviem, preto tiež asi nepriberiem.
cloe
16.03.07,19:22
Ja pijem zelený čaj už tiež niekoľko rokov a mne nerobí žiadne problémy. Popritom ho pijem 2 l denne a tiež iba sypaný. No dávam si aj týžden niekedy oddych a vtedy pijem roibos čaj, je tiež veľmi dobrý. A negatívnych účinkoch neviem, preto tiež asi nepriberiem.
Tiež medzi tým pijem aj bylinkové /rôzne/ a to tvoje vypité množstvo zodpovedá tomu môjmu /cca 2 litre/, no a okrem toho aj asi liter minerálky alebo dojčenskej vody. Takže super pitný režim, nie?;)
VTerezka
16.03.07,20:11
Mne zelený čaj dvíha náladu, stačí keď si k nemu privoniam. A len prikupujem a skúšam nové a nové. A má to samé výhody, akurát mi raz nejaký lekár povedal, že nie je vhodné ho piť už po 16 hod.. neviem... hm?
dada111
17.03.07,21:42
lebo má také účinky ako káva, obsahuje kofein.
Arena
17.03.07,22:03
Podporujem pitie zeleneho caju!!! Je z neho dobra nalada, a je vynikajuci, a asi aj ja som od neho zavisli..tan sypany v plechovke... je vyborny, ale sackovy Mistr.. nie je zly, ani by som ho nemenil, ma antioxidacne ucinky, a mnozstvo inych dobrych ucinkov. :)
sybila3
18.03.07,15:49
Ja teraz už druhý týždeň pijem Lapacho, má tiež výborné účinky. Chcem vyskúšať aj roibois, možno skúsim aj zelený čaj. aký je najlepší, poraďte, dík
DanielaSL
18.03.07,15:58
Môj najobľúbenejší zelený čaj je "Zasnežená romantika" a roibos "Snehová nádielka. Kupujem zásadne len sypané.
cloe
18.03.07,16:41
Ťažko povedať, ktorý je najlepší. Momentálne pijem "MABROC" - Zelený prsteň. Je to dlholistý cejlonský čaj z horských oblasti Srí Lanky. Kúpila som ho v Zelenej lekárni, ale doré čaje kúpiš v každej špecializovanej predajni alebo čajovni. Na značke nezáleží, mal by byť kvalitný. Mám rada aj ochutené, pijem ich podľa nálady. Milujem ich vôňu. Mám rada aj jasmínový. Ak tomu človek príde na chuť, tak je to hotová veda:)
Janka6685
18.03.07,17:57
Na pitie zeleného čaju som sa dala, lebo káva mi nerobí dobre a zelený čaj tak pijem ako náhradu. A ešte je aj výborný pri snahe schudnúť:D.

Takže sa aj ja pripájam k "hnutiu pitia zeleného čaju":D http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif :D http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
sybila3
19.03.07,07:35
Podarilo sa už niekomu z neho schudnúť?
Dan1
19.03.07,08:40
Patrím tiež k milovníkom zeleného čaju a nepohrdnem v prípade núdze ani sáčkovým. Pokiaľ viem zelený čaj je veľmi zdravý - neobsahuje nič škodlivé, práve naokpak napomáha regenerácii organizmu a neviem či som raz nečítala niečo, že obsahuje aj látky, ktoré pomáhajú proti rakovine. Je stopro lepší než káva a na mňa má povzbudzujúce účinky, keď ho vypijem tak dokážem aj poobede fungovať. Všetkým ho doporučujem. Bez neho by som asi uľahla do postele hneď o 10hod doobeda. Chutný je ináč aj čierny čaj s mliekom.
SilviaS
19.03.07,08:44
Dobrý den!!
Ked sa už rozprávame o tých čajoch ja mám veľmi rada jasmínový čaj je veľm chutný,ale treba ho veľmi málo luhovať len pár minút,lebo potom je veľmi silny a to nie je dobre.
Odporúčam piť a kúpiť si len sipaný čaj!!!!
Pekný den a príjemnú pohodu pri pití čajikov praje Silvia
ZuzanaP
19.03.07,09:08
Ja som po zelenom čaji vždy hladná, ale nedám na neho dopustiť, mám rada aj iné, akurát ovocné zrovna nemusím. Vždy, keď prídem z roboty, hneď uvarím do termosky čaj a už sa na to naučila aj drahého.
renatka.zem
19.03.07,09:35
Ja som tiež veľká čajíčkárka a mám na to zvyknutú celú moju rodinku(manžel, syn 21, dcéra 19) a hlavne je dobré, že čaje zásadne nesladíme a nepridávame mlieko ani nič iné, vtedy si dokážete krásne vychutnať chuť a vôňu čaju. Pijeme najčastejšie zelené ale aj rôzne iné druhy z čajovne.
pekný deň vám všetkým
1janka
19.03.07,11:50
ahojte dievčatá...normálne ste mi urobili chuť na zelený čaj lebo ja ho pijem len tak občas ale mne ho jedna psychotronička odporučila pit ale vraj velmi znižuje tlak, máte takú skúsenosť?:confused:
Mirka D
19.03.07,12:05
Ja mám rada všetky druhy čajov, iba zo zeleného mi je ťažko neviem prečo. (Najradšej mám materinu dúšku, medovku, lapacho).
tonkat
19.03.07,12:52
Dá sa kúpiť sypaný zelený čaj aj v obchodných reťazcoch? Napr. tesco, al. carrefour? U nás v carrefour je taký kútik čajový, myslíte že tam by boli kvalitné tie zelené čaje? Nemám s tým skúsenosť, poraďte. Do čajovní nechodím, ani neviem, kde sú u nás. Zmena nie je zlá,vyskúšam, keď to už tak vychvaľujete.
ľoška
20.03.07,11:22
Tiež mám zelené čaje veľmi rada, najviac nám doma chutí vianočný prípadne aj veľkonočný sypaný. :)
Sharon
21.03.07,12:10
Ja mám rada čierny čaj Pu-erh, vraj ho už starí čínski cisári používali ako zázračný prostriedok na chudnutie. Ale pijem aj zelený čaj.
jamila
21.03.07,17:40
Pridávam sa,nie je nič nad zelený čaj ( možno len šálka raňajšej kávy, bez ktorej sa neviem naštartovať). Švagor mi ho vozí priamo z Číny, rôzne druhy, je to lahôdka. Nedávno ma však prekvapil článok o bielom čaji a jeho superlatívoch. Keď vyskúšam, uvidím...... Že by boli číňania taký štíhli z pitia zeleného čaju, to ma doteraz nenapadlo, ale hneď zvýšim svoju dennú dávku.
halmir
21.03.07,18:45
Príspevky v tejto téme normálne dráááždia na pitie zeleného čaju.Tak isto si rád vypijem šálku zeleného čaju, EARL GREY aromatizovaný.
bezradná
26.03.07,12:10
Ahojte, normálne vám závidím to pitie zeleného čaju. Ja keď si dám zelený čaj, hneď ma rozbolí hlava. Čím to môže byť, viete niekto poradiť:confused: ?
Janka6685
26.03.07,14:37
Ahojte, normálne vám závidím to pitie zeleného čaju. Ja keď si dám zelený čaj, hneď ma rozbolí hlava. Čím to môže byť, viete niekto poradiť:confused: ?

Ja to mám práve že naopak. Ráno, keď si nedám zelený čaj, tak ma bolí hlava a keď ho vypijem, tak ma to prejde. Ako som písala, na mňa pôsobí ako pre iného káva.

Naozaj neviem, ako je možné, že teba práve zo zeleného čaju bolí hlava:confused:
hetty
27.03.07,05:43
Odporúčam Lapatcho čaj - nie je síce zelený. Je to kôra mäsožravého stromu. Používal sa kedysi ako liek. Zvyšuje imunitu a prečisťuje organizmus. Mne pomohol, keď už antibiotiká zlyhali.
DanielaSL
27.03.07,06:04
Lapacho by som brala ako liek alebo ako bylinky, ktoré treba piť tiež s určitou dávkou opatrnosti..... ale zelený čaj...to je skutočná pochutina.
andyt
30.03.07,22:09
Nerob si ziadne vycitky, ja pijem zeleny caj denne niekolkokrat a to tiez pravy , doneseny priamo z Vietnamu....silnY ako kava, a mozem povedat, ze priamo od Vietnamca mi bolo povedane, ze je to ZDRAVE, oni ho piju niekolkokrat denne , stale si ho ,,luhuju,, a piju ho ako mi vodu..... no rozdiel od nas Slovakov a ma mnozstvo zdravych ucinkov,rakiovina a to uz nebudem spomynat dalsie......... je ich mnoho, takze len ta v tom podporujem!!!!
smoulinka85
03.04.07,16:57
pozor na prehnané pitie zeleneho čaju, lebo sa považuje za spúšťač úzkosti ako i káva, čierny čaj, energy drinky, cigarety, alkohol, či glutamán vo vegete
Nika
03.04.07,17:08
pozor na prehnané pitie zeleneho čaju, lebo sa považuje za spúšťač úzkosti ako i káva, čierny čaj, energy drinky, cigarety, alkohol, či glutamán vo vegete

Súhlasím...........aj dobrého priveľa škodí..........
sybila3
10.04.07,09:51
Mirka D, ja tiež obľubujem materinu dúšku, medovku-ale nie je nad čerstvú-chutí ako citron, teraz momentálne pijem lapacho, skúsila som zelený čaj s citronom ale moc mi nechutil, asi je to o zvyku, no uvidím.
Voodoo
10.04.07,12:45
Zelený čaj je vynikajúci. Podporuje imunitu, prečisťuje organizmus, využíva sa v boji proti nadváhe a cholesterolu. Prílišné pitie, ale tiež nie je dobré. Obsahuje povzbudivé látky, ktoré sú na rozdiel od kávy okamžité a dlhšie trvácne. Samozrejme, pokiaľ ho zalievate prevretou vodou ochladenou na 80-70 C, a nechávate ho lúhovať 1-2 min. Dlhšie lúhovanie je vhodné na relax. Ak má niekto veľmi rád zelený čaj, je dobré obmienať. Japonské zelené môžete piť aj podvečer.

Všetkého veľa škodí. :)
Voodoo
10.04.07,12:46
Skús zelený čaj s citrónovou trávou, chuť je lahodnejšia
Voodoo
10.04.07,12:56
Ahojte, normálne vám závidím to pitie zeleného čaju. Ja keď si dám zelený čaj, hneď ma rozbolí hlava. Čím to môže byť, viete niekto poradiť:confused: ?


Ak ho zalievaš a lúhuješ tak ako sa má, skús zmeniť typ sypaného čaju. Mne tiež nevyhovuje každý zelený čaj.
AlenaVoz
27.04.07,09:17
Zelený čaj je fantastický ale ako sa hovorí, všetkého vela škodí. Tak s mierou.