Asmína
16.03.07,19:15
Podvojné účtovníctvo vediem v SW Pohoda, ale mzdy spracovávam v Olympe. Chcem Vás poprosiť o radu, ako by som mohla pod jedným číslom interného dokladu rozúčtovať kompletné mzdové náklady. Keď som si zadala predkontácie na zaútovanie hrubej mzdy, zdravotného, sociálneho poistenia atď. tak pri každej jednej položke mi dá nové číslo interného dokladu. Je možnosť v Pohode zúčtovať všetko na jeden interný doklad?Poraďte prosím ako.
Ani prečíslovanie viacerých interných dokladov na jedno číslo mi nejde. Ďakujem
skonline
16.03.07,18:36
Nerozumiem celkom tvojej poziadavke, ak chces zacat uctovat mzdy v Pohode, tu je moje vysvetlenie ako to funguje v Pohode: zadefinujes si predkontacie a povelom zacutovat mzdy program vytvori jeden interny doklad s predpisom hrubych miezd a v ostatnych zavazkoch ti vytvori zavazky na mzdy a odvody. Co sa tyka precislovania dokladov vseobecne, 1.musis byt prihlasena ako admin, resp.mat prava admina
2.precislovanie funguje len vtedy ked zmenis pocet cisel v cislovani, napr.ID0001-ID0010 musis precislovat na ID 001-010.
Asmína
16.03.07,18:52
Problém je v tom, že ja nespracúvam mzdy v Pohode, ale v inom SW, z ktorého mám podklady pre rozúčtovanie miezd. A jedným interným dokladom by som to chcela dať do účtovníctva v pohode a toto práve neviem. Je to niekoľko predkontácií k tomu rôznych súm a ja by som to chcela dať na interný doklad s jedným číslom tohto dokladu.
Asmína
16.03.07,18:56
Odhliadnúc od toho, či ide o mzdy dá sa v Pohode účtovať niekoľko predkontácií na jeden interný doklad?
jitka123
16.03.07,19:12
v Pohode sa dá na jeden interný doklad použiť viac predkontácií,kliknutim na založku položky dokladu,vpises polozky,sumy a potrebne predkontacie.
Asmína
16.03.07,19:15
Ďakujem Jitka, hneď to idem vyskúšať.
Kája.
18.03.07,17:07
Alebo si interný doklad zadaj jednou sumou, zaúčtovanie ručne a v peňažnom denníku to rozúčtuješ
Janiča
18.03.07,20:19
Mám ten istý problém ako Asmína, ale záložku "položky dokladu" ako píše Jitka 123 neviem nikde nájsť. Pomôžete mi v tom? Ďakujem.
Dada
19.03.07,04:55
Mám ten istý problém ako Asmína, ale záložku "položky dokladu" ako píše Jitka 123 neviem nikde nájsť. Pomôžete mi v tom? Ďakujem.

Je to vedľa záložky "zaúčtovanie", na tej istej úrovni ako je "likvidácia", "doklady" a "poznámky".

Dá sa urobiť jeden interný doklad s presne navolenými predkontáciami a potom buď si ho uložíte ako šablónu alebo si ho každý mesiac skopírujete a len čiastky prepíšete, aby ste ho stále nemuseli pracne vypisovať. ;)
Janiča
19.03.07,08:22
Mala som to pred očami a nevidela som to. Po rozúčtovaní a zadaní povelu "uložiť" si program pýta predkontáciu. Tam sa uvádza "ručne"?
Dada
19.03.07,12:30
Mala som to pred očami a nevidela som to. Po rozúčtovaní a zadaní povelu "uložiť" si program pýta predkontáciu. Tam sa uvádza "ručne"?

Nie, tam zadáš niektorú z tých predkontácii, ktorú si použila v položkách. Keď zadáš "ručne" , tak ťa hodí do účtovného denníka a tam by si to musela ručne účtovať.
Janiča
19.03.07,16:38
Nie, tam zadáš niektorú z tých predkontácii, ktorú si použila v položkách. Keď zadáš "ručne" , tak ťa hodí do účtovného denníka a tam by si to musela ručne účtovať.
Ak tomu dobre rozumiem, tak tá predkontácia sa použije len na to, aby sa dal doklad uložiť a nikde ďalej sa už neprenáša. Je to tak?
Asmína
19.03.07,19:41
Áno Janiča, predkontácia v záhlaví dokladu nemá vplyv na zaúčtovanie jednotlivých položiek dokladu, tie budú zaúčtované podľa im zadaných predkontácií. Aby doklad išiel uložiť musí sa skrátka v záhlaví zadať hociktorá predkontácia, čo sa nachádza v položkách dokladu. O túto vedomosť som bohatšia vďaka ochotným Pohoďákom.
Janiča
20.03.07,07:34
Dada, Asmína, ďakujem za Vaše odpovede, veľmi mi pomohli.