zuzana567
17.03.07,09:31
Ahojte, prosím Vás o radu:
Lekárka - SZČO, preradila vo februári 2005 osobný automobil z osobného užívania do majetku firmy. (automobil bol obstaraný v roku 2004 - cena 560 000 Sk v hotovosti). V júni 2006 skončila podnikanie ako SZČO a vznikla s.r.o., ktorej je jedinou spoločníčkou a konateľkou.(nie je platiteľom DPH)
V júli 2006 ako FO predala auto leasingovej spoločnosti - cena s DPH 370 000 Sk. Leasingovka uzatvorila zmluvu - príjemcom leasingu bola s.r.o. lekárky.
Ako to správne zaúčtovať v účtovníctve FO, aký to bude mať vplyv na základ dane.
U s.r.o. - pôjde o riadny leasing?
Ďakujem za odpoveď Zuzana
Monika Kováčová
17.03.07,09:50
U s.r.o. ide o riadny leasing.
U FO si v júni (presný dátum podľa zrušenia ŽL neviem) uzatvorila účtovné knihy. V júli si predala automobil zaradený v OM. Takže FO lekárka vystavila v júli ešte faktúru na predaj automobilu leasingovke? Ak áno, postupuješ v zmysle § 17 - úprava základu dane o pohľadávky a záväzky pri ukončení podnikania. Je to jej príjem.
zuzana567
17.03.07,12:55
ďakujem za odpoveď