matalenka
17.03.07,12:54
Dobrý den, chcela by som sa s vami poradit.

SZCO ma aj cesku aj slovensku zivnost. Zdanuje celosvetove prijmy. Chcem sa ale opytat ako na to. Nasla som totiz dve varianty a neviem, ktora je spravma.

1. spocitam slovenke aj ceske prijmy(ktore som preratala priemernym kurzom za rok 2006) a dam ich do tabuľky č. 1 riadok 2 a to iste urobim aj s vydavkami. Potom dalej postupujem, ako keby som mala len prijmy zo SR.

alebo

2. zaklad dane, ktory som vypocila z ceskej zivnosti dam do riadku 40 DP B, samozrejme vsetko bude preratane na Sk.

Samozrejme daň z prijmu zaplatenu v CR si zapocitam v danovom priznani.

Poradte mi prosim, ako to je spravne.

Dakujem.
Johanka
17.03.07,12:22
Dobrý den, chcela by som sa s vami poradit.

SZCO ma aj cesku aj slovensku zivnost. Zdanuje celosvetove prijmy. Chcem sa ale opytat ako na to. Nasla som totiz dve varianty a neviem, ktora je spravma.

1. spocitam slovenke aj ceske prijmy(ktore som preratala priemernym kurzom za rok 2006) a dam ich do tabuľky č. 1 riadok 2 a to iste urobim aj s vydavkami. Potom dalej postupujem, ako keby som mala len prijmy zo SR.
Toto je správne. Je to uvedené aj v tlačive typ B, pod tabuľkou .Citujem: " súčasťou príjmov na r.1 až 8 a 10 sú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, pričom táto skutočnosť sa uvádza v XIII.Oddiele"
alebo

2. zaklad dane, ktory som vypocila z ceskej zivnosti dam do riadku 40 DP B, samozrejme vsetko bude preratane na Sk.

Samozrejme daň z prijmu zaplatenu v CR si zapocitam v danovom priznani.

Poradte mi prosim, ako to je spravne.

Dakujem.
Odpoveď je červeným.
matalenka
18.03.07,08:00
Kolko priloh davam do danoveho priznania kde su aj prijmy z CR a SR? Davam tam aj nieco z danoveho priznania z CR? (napr. potvrdenie o odovzdani danoveho priznania?)Suvahu a vykaz ziskov a strát prerátané na Sk. Pretože SZCO v CR vedie podvojne úctovnictvo. Na SR vedie jednoduché, tak dávam aj prílohy výkaz o majetku a závazkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch?

Prosim Vás poradte mi, mam v tom strasny chaos.


Dakujem pekne.;)
matalenka
18.03.07,09:49
Nikto mi neporadi??? prosim Vas, trosku mi to ujasnite. :(
Johanka
18.03.07,12:05
K DP prikladáš potvrdenie z FÚ ČR o výške dane zaplatenej v ČR.
matalenka
18.03.07,16:53
Takze ak som to zatial spravne pochopila, tak davam tieto prilohy?

Výkaz ziskov a strát prepočítaný na Sk,
Súvaha prepočítaná na Sk,
Výkaz o majetku a závazkoch v Sk,
Výkaz o príjmoch a výdavkoch v Sk,
potvrdenie o odovzdaní danového priznania v CR,
kópiu dokladu o zaplatení.

Je to tak správne??

Dakujem.
matalenka
19.03.07,08:59
Poradte mi niekto...

Pekne Vas prosim. :mee:
matalenka
19.03.07,09:53
Prosim... ved mi uz niekto poradte.