karinka1
17.03.07,15:07
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc!
Zobrali sme do pracovného pomeru občana so ZŤP. Rozhodnutie soc. poisťovne ešte neodovzdal. Po niekoľkých dňoch sa preukázalo, že tento pracovník nespĺňa podmienky, pretože nám pri nástupe tvrdil že ovláda jazyk anglický a zistilo sa , že ho neovláda. Mal pracovať na recepcii, kde sa to vyžaduje.
Ako postupovať? Môže byť prepustený v skúšobnej dobe? Viem že títo pracovníci sú chránení, ale on nám zamlčal, resp. neudal ozajstné skutočnosti. Ochrana týchto ľudí sa týka aj v skúšobnej dobe? Bol prijatý na 8 hodín, nemal skrátený úväzok.

Ďakujem za rýchle reagovanie. Veľmi by ste mi pomohli.:mee:
ajobs
17.03.07,14:21
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc!
Zobrali sme do pracovného pomeru občana so ZŤP. Rozhodnutie soc. poisťovne ešte neodovzdal. Po niekoľkých dňoch sa preukázalo, že tento pracovník nespĺňa podmienky, pretože nám pri nástupe tvrdil že ovláda jazyk anglický a zistilo sa , že ho neovláda. Mal pracovať na recepcii, kde sa to vyžaduje.
Ako postupovať? Môže byť prepustený v skúšobnej dobe? Viem že títo pracovníci sú chránení, ale on nám zamlčal, resp. neudal ozajstné skutočnosti. Ochrana týchto ľudí sa týka aj v skúšobnej dobe? Bol prijatý na 8 hodín, nemal skrátený úväzok.

Ďakujem za rýchle reagovanie. Veľmi by ste mi pomohli.:mee:

Môžte ho prepustiť v skúšobnej dobe.
karinka1
17.03.07,15:52
takže to ide bez vyžiadania súhlasu? Ďakujem pekne
Tweety
17.03.07,15:59
takže to ide bez vyžiadania súhlasu? Ďakujem pekne
Pri skončení PP v skúšobnej dobe neide o výpoveď, preto nie je žiadne obmedzenie.
karinka1
17.03.07,19:42
Ďakujem za rady

Ja som tu písala prvýkrát. Čítam príspevky, ale len teraz som sa rozhodla sem aj napísať. Len zo zvedavosti. Vy čo ste mi odpovedali máte pod nickom - poraďák. Čo to obnáša? Ste poradcami tejto stránky? Alebo máte vicročné skúsenosti?

Ďakujem za vysvetlenie. Zdravím Vás:)
karinka1
17.03.07,19:45
Sorry! ale to že len zo zvedavosti, platí pre to čo Vy robíte. Nie že som písala nejaký text zo zvedavost. Tak som rada že ste mi odpovedali, ýe som sa trocha pomotala.
Zita4
17.03.07,20:18
mimotemy
Ďakujem za rady
Ja som tu písala prvýkrát. Čítam príspevky, ale len teraz som sa rozhodla sem aj napísať. Len zo zvedavosti. Vy čo ste mi odpovedali máte pod nickom - poraďák. Čo to obnáša? Ste poradcami tejto stránky? Alebo máte vicročné skúsenosti?
Ďakujem za vysvetlenie. Zdravím Vás:)
mimotemy Karinka, poraďákom sa staneš, keď budeš mať na porade 500 príspevkov :).
Najprv si junior member, potom member, senior member, nakoniec sa staneš poraďákom. Tak do toho! ;):)
karinka1
17.03.07,20:35
Zita, vieš mám kolegyňu, ktorá tvrdí, že ten pracovník sa nedá prepustiť. Je chránený. Ja tvrdím, že počas skúš,doby to neplatí. Lenže táto kolegyňa robí už dobrých pár okov mzdárku a ja som nováčik. Preto tie obavy.
ajobs
18.03.07,11:58
Zita, vieš mám kolegyňu, ktorá tvrdí, že ten pracovník sa nedá prepustiť. Je chránený. Ja tvrdím, že počas skúš,doby to neplatí. Lenže táto kolegyňa robí už dobrých pár okov mzdárku a ja som nováčik. Preto tie obavy.


Tak prepustite aj kolygyňu, ktorá to tvrdí.:) :D :D :D
alena3
19.03.07,08:28
Ahoj všetkým, prosím o radu.

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie je výpoveď . Dá sa skončiť v sk. dobe aj s občanom , ktorý je držiteľom ZŤP?

Ďakujem
fialka m
19.03.07,08:31
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.


nie je to vypoved, je to skoncenie pracovneho pomeru.
Zoltán Kovács
19.03.07,08:31
Ahoj všetkým, prosím o radu.

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie je výpoveď . Dá sa skončiť v sk. dobe aj s občanom , ktorý je držiteľom ZŤP?

Ďakujem

V skušobnej dobe môžeš rozviazať prac.pomer s hoci kým, aj s tehotnou ženou, ZŤP ..... A to aj bez uvedenia dôvodu.

P.S. Vidím, že si tu nová. Dobrá rada do budúcnosti. Je tu funkcia vyhladávania. Najprv skús zadať tam potom, keď nenajdeš odpoveď pomôžeme.
alena3
19.03.07,08:37
Ďakujem, druhýkrát budem múdrejšia. Človek sa učí a učí, až do....
lenka_bodorova
10.08.12,09:39
Môžme skončiť pracovný pomer so ZŤP dohodou §60 ZP bez udania dôvodu bez predchádzajúceho súhlasu od UPSVAR? Ďakujem
Tweety
10.08.12,09:39
Môžme skončiť pracovný pomer so ZŤP dohodou §60 ZP bez udania dôvodu bez predchádzajúceho súhlasu od UPSVAR? Ďakujem
Dohodou áno, ale výpoveďou nie.
lenka_bodorova
10.08.12,09:41
Áno výpoveď som našla, len o dohode som nič nenašla, tak som sa chcela ujistiť. Ďakujem