zaclony
17.03.07,16:21
Prečítala som si snáď všetky príspevky, týkajúce sa platenia daní, ale aj tak mám problém tlačivo vypísať.
Manžel má len príjem v Rakúsku.Viem, že je to krajina, kde platí zmluva o zamedzení dvoj.zdanenia. Vypísala som v tlačive jeho príjmy, odvody do poisťovní.Do riadku č. 34. a 36 som dala základ dane, ale neviem, či má význam zapisovať aj nezdanit. časti zákl.dane....jeho sa asi netýkajú..
Potom už len vypíšem riadky 49 a 50?A do riadku 54 zapíšem 0 ?
V podstate mi nejde vypísať stranu 3 daň.priznania typu A.Čo sa má a nemá vypísať od r.37 do r. 54
jamis
17.03.07,15:28
Prečítala som si snáď všetky príspevky, týkajúce sa platenia daní, ale aj tak mám problém tlačivo vypísať.
Manžel má len príjem v Rakúsku.Viem, že je to krajina, kde platí zmluva o zamedzení dvoj.zdanenia. Vypísala som v tlačive jeho príjmy, odvody do poisťovní.Do riadku č. 34. a 36 som dala základ dane, ale neviem, či má význam zapisovať aj nezdanit. časti zákl.dane....jeho sa asi netýkajú..
Potom už len vypíšem riadky 49 a 50?A do riadku 54 zapíšem 0 ?
V podstate mi nejde vypísať stranu 3 daň.priznania typu A.Čo sa má a nemá vypísať od r.37 do r. 54
NČ sa týka každého daňovníka.
Riadok 54 neviem či 0, lebo nezadávaš konkrétne údaje.Postupuj podľa návodu v DP.
Johanka
17.03.07,15:43
Prečítala som si snáď všetky príspevky, týkajúce sa platenia daní, ale aj tak mám problém tlačivo vypísať.
Manžel má len príjem v Rakúsku.Viem, že je to krajina, kde platí zmluva o zamedzení dvoj.zdanenia. Vypísala som v tlačive jeho príjmy, odvody do poisťovní.Do riadku č. 34. a 36 som dala základ dane, ale neviem, či má význam zapisovať aj nezdanit. časti zákl.dane....jeho sa asi netýkajú..
Potom už len vypíšem riadky 49 a 50?A do riadku 54 zapíšem 0 ?
V podstate mi nejde vypísať stranu 3 daň.priznania typu A.Čo sa má a nemá vypísať od r.37 do r. 54

V zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s Rakúskou republikou máme metódu vyňatia príjmov. Tzn. , že v tlačive A vypisuješ riadlky 46 a 47.
zaclony
17.03.07,16:07
Ak ešte môžem, prečo mám vypísať práve riadok 46 a 47, keď riadok 49 je úhrn príjmov zo zdrojov v zahraničí a riadok 50 je daň zaplatená v zahr. Mám staré tlačivo? A ešte dotaz: Tak mám vypisovať tie nezdanit.položky, ak aj tak neplatím na Slovensku už nič?To reflektujem na prvý dotaz.
Teda napr. Príjem 300 000,poistné 100 000,ZD 200 000,daň 1800
To všetko je na doklade z ich daň.úradu.Tu nemá príjem.
Johanka
17.03.07,16:18
Odrátaj si nezd. čiastku, pretože musíš zo základu dane vyrátať 19 % daň.
Daň zapl. v Rakúsku sa od tejto vyrátanej dane odráta.
Opakujem - v zmluve s Rakúskom máme metódu výňatia príjmov.
Johanka
17.03.07,16:20
Ak ešte môžem, prečo mám vypísať práve riadok 46 a 47, keď riadok 49 je úhrn príjmov zo zdrojov v zahraničí a riadok 50 je daň zaplatená v zahr. Mám staré tlačivo? A ešte dotaz: Tak mám vypisovať tie nezdanit.položky, ak aj tak neplatím na Slovensku už nič?To reflektujem na prvý dotaz.
Teda napr. Príjem 300 000,poistné 100 000,ZD 200 000,daň 1800
To všetko je na doklade z ich daň.úradu.Tu nemá príjem.

Treba čítať predtlač jednotlivých riadkov !!!

V riadkoch 46 a 47 sa robí výpočet dane po vyňatí príjmov zo zahraničia.
Vyššie som uviedla, že s Rakúskom máme v zmluve metódu vyňatia príjmov.

Riadky 49-53 sú určené na výpočet dane uznanej na zápočet na tuzemskú daňovú povinnosť.
jamis
17.03.07,16:23
Opakujem - v zmluve s Rakúskom máme metódu výňatia príjmov.

Ospravedlňujem sa, už som príspevok vymazala, aby som nezavádzala...dnes som akosi stále v ČR.
zaclony
17.03.07,18:37
to znamená, že keď vypíšem základ dane a odrátam daň zaplatenú v zahraničí a ten základ upravím o nezdan.časti, treba zvlášť dorátať daňovú povinnosť voči nášmu štátu?Doteraz vypisoval tlačivo len informatívne a žiadna daň.povinnosť mu tu nehrozila. Ale z týchto odpovedí cítim, akoby si mal vyrúbiť dodatočnú daň....inak by nemalo význam si uplatňovať odpočitat.položky. Alebo som úplny pako....Prepáčte
Johanka
17.03.07,18:48
Mám pocit, že nemáš tlačivo na DP ...
Kde si , prosím Ťa , našla riadok na odpočítanie dane zaplatenej v Rakúsku????
R32 hrubý príjem
R33 poistné
R34 rozdiel R32 a 33
R36 = R34
R37 90.816
R43 90.816
R44 rozdiel R36 a R43
R45 R44 x 0,19
R46 = R34
R47 = nula
a až do konca nuly
zaclony
17.03.07,19:01
Ja ti strašne ďakujem za trpezlivosť so mnou. Pošlem ti kávu, alebo čokoládku ak mi dáš adresu.
Ja nie som profi účtovník a preto mi všetko tak nejde od ruky.
Čítala som si riadok 50 a tam je"daň zaplatená v zahraničí", no a tú som tam napísala. Na tlačive z Rakúska je daň zapísaná, tak som si myslela,že ju tam treba zapísať.
Ja som si pred týždňom podala daň.prizn.zo živnosti a to mi bolo jasnejšie, aj tie odpoč.položky, ale daň.priznanie typu A je španielska dedina. Tak sa ešte raz ospravedlňujem.
Johanka
17.03.07,19:07
Lenže pred riadkom 50 je tam kopec iných riadkov. DP sa musí vypĺňať postupne a hlavne TRPEZLIVO ! Nestačí zbadať niekde napísané "daň", tak tam niečo napíšem ...

Pred chvíľou som písala do inej témy, že blahoželám k odvahe.... Len neviem či sú (nielen Tebe) jasné následky zle porobených účtovníctiev a na základe tohto zle vyplnených DP, nesprávnych výpočtov daňových povinností .....
zaclony
17.03.07,19:18
To máš veľkú pravdu. Patrím medzi tých,čo 1000xmerajú a raz strihajú a tak som aj robila moje prvé daňové priznanie.Dokonca som ho odniesla osobne do kancelárie a nie podateľne,aby som mala istotu,že sedí tak, ako aj súvaha a výkaz ziskov a strát. Potom mi prišiel oznam,že ho mám vyplnené zle, lebo som nevyplnila príjmy a výdavky v sekcii 6.Bolo mi ťažko, keď som sa trepala zbytočne 20 km na dan.úrad a povedala im, že v podv.účte sa nevypisujú príjmy a výdavky a tomu slúži súvaha atď...Takže omylný je každý.
Ja som nemala čas venovať sa vyplňovaniu dan.prizn. typu A a v porade som po hodine surfovania našla len Čech a Írsko....Tu fungujú iné pravidlá a preto naozaj ďakujem ešte raz za pomoc.
kalku
19.03.07,12:15
Ahojte,
ak manzel mal prijem len v Rakusku a ja som na RD s 1 dietatom, podavame DP "nulove", ako to je s danovym bonusom? Mame narok na danovy bonus ak ziadne dane na Slovensku neplatime?
dakujem