Jenny
17.03.07,17:08
Občianske združenie získalo pozemky darovaním za účelom preparcelizácie. Na tento účel bolo zriadené. Po preparcelizácii zostal pozemok, ktorý združenie predalo. Podľa zákona o dani z príjmov, do základu dane vchádza rozdiel, o ktorý príjem z predaja prevyšuje cenu podľa § 25 /reprodukčnú cenu - združenie má znalecký posudok/. Potrebovala by som vedieť, ako dostať tú reprodukčnú cenu do výdavkov v JU /interný doklad/ alebo sa reprodukčná cena pozemku bude odpočítavať až vdaňovom priznaní PO v niektorom riadku znižujúcom základ dane?
Ďakujem za pomoc
Jenny
STRELEC
17.03.07,16:18
[quote=Jenny;423975]Občianske združenie získalo pozemky darovaním za účelom preparcelizácie. Na tento účel bolo zriadené. Po preparcelizácii zostal pozemok, ktorý združenie predalo. Podľa zákona o dani z príjmov, do základu dane vchádza rozdiel, o ktorý príjem z predaja prevyšuje cenu podľa § 25 /reprodukčnú cenu - združenie má znalecký posudok/. Potrebovala by som vedieť, ako dostať tú reprodukčnú cenu do výdavkov v JU /interný doklad/ alebo sa reprodukčná cena pozemku bude odpočítavať až vdaňovom priznaní PO v niektorom riadku znižujúcom základ dane? Domnievam sa, že nemožno odpočítať reprodukčnú cenu. Píšeš len o pozemkoch - nie o historických pamiatkach.
Jenny
17.03.07,18:11
[quote=Jenny;423975]Občianske združenie získalo pozemky darovaním za účelom preparcelizácie. Na tento účel bolo zriadené. Po preparcelizácii zostal pozemok, ktorý združenie predalo. Podľa zákona o dani z príjmov, do základu dane vchádza rozdiel, o ktorý príjem z predaja prevyšuje cenu podľa § 25 /reprodukčnú cenu - združenie má znalecký posudok/. Potrebovala by som vedieť, ako dostať tú reprodukčnú cenu do výdavkov v JU /interný doklad/ alebo sa reprodukčná cena pozemku bude odpočítavať až vdaňovom priznaní PO v niektorom riadku znižujúcom základ dane? Domnievam sa, že nemožno odpočítať reprodukčnú cenu. Píšeš len o pozemkoch - nie o historických pamiatkach.


Myslela som reprodukčnú cenu § 25 ods.4 zákona o účtovníctve. V zákone o dani z príjmov v §25 ods. 1 pís.c)
nehnuteľné kultúrne pamiatky sú za bodkočiarkou, pre mňa je asi podstatná prvá veta odseku t.j. c) reprodukčná obstarávacia cena zistená podľa osobitných predpisov ;118)