eviketa
22.01.05,07:56
Podnikateľ JU kúpi užitkové vozidlo od AAA na niečo nazvané kúpna zmluva/leasing . Je tam cena auta + DPH. Podnikateľ zaplatí časť ceny spoloč.AAA a zvyšok spláca cez leas.spoločnosť. Tá urobila splákový kalendár, kde je : istina+úrok+havar.poistné=suma splátky. Nikde žiadna DPH. Môžem pri úhrade prvej platby nazvanej záloha zaplatenej spoloč.AAA odpočítať celú DPH ?
Prosím súrne je to do tejto DPH
babenko1
22.01.05,07:39
A ako je tá záloha vysporiadaná s lízingovou spoločnosťou?
eviketa
22.01.05,07:44
Nijako tú zálohu zaplatil spoloč.AAA. V splátkach istiny je OC teda zákl.dane + úrok + poistenie
babenko1
22.01.05,07:50
Zaujímavé...
Keď je tam základ dane... oni tam tú DPH nevyčíslili??? Ja by som ich bombardovala, nech pošlú správny splátkový kalendár.
A čo je to za lízingovku??
eviketa
22.01.05,07:57
Celé je to čudné, lebo na prednej strane je užit.vozidlo (Nissan Vanete) a na ďaľšej strane osobné vozidlo. Podľa toho, ak to brali ako osobné sa možno na tú DPH bodli, ale ...Poslala som fešiho do toho AAA auto, ale on je nemožný a ja neviem čo s tým. Hlavne ten kalendár má istinu = OC čo by mi vyšlo uplatniť DPH , lebo ju mám vyčíslenú na tej zmluve, ale neviem
babenko1
22.01.05,08:09
A nedal Ti kópiu techničáku, že čo je tam napísané? Či úžitkové alebo osobné? Ináč, kukala som teraz do autokatalógu a taký nissan som tam nenašla....
eviketa
22.01.05,08:12
Teda si úžasná, že máš zrovna takýto katalóg ? Túžiš po NIssane? Techničák mi nedal. Celé to bolo dosť narýchlo a ja som mu pre istotu dala tú zmluvu aj so spl.kalend.nech sa tam ide spýtať. Až cestou domou som si uvedomila, či to odrátanie som mala urobiť celé a vŕta mi to v gebuľke, či to je OK
Ešte ma napdlo, že si ten Nissan asi mrkla na nete, tak idem študovať aj ja
babenko1
22.01.05,08:56
Môj muž zbiera tieto autokatalógy snád už od roku 1995 :-), tak som všetky prelistovala a nenašla.
Z tej zálohy si môžeš uplatniť celú DPH, aspoň tak som to pochopila z tých všetkých predpisov, čo som študovala, ale musí to byť úžitkové vozidlo. Už som to našla na internete. Je to taká dodávka staršieho dáta .-)
eviketa
22.01.05,10:33
sorry že nesôr, ale ešte dorábam 5 DPH - záloha nemá DPH nikde nič, len že uhradí čiastku.... dopredu. Ale v Poradcovi 10 som našla taký príkl.na užit.vozidlo a tam je kalendár pekne rozpísaný na DPH. Tak to by som opdoč.DPH aj ja. takže asi to budem musieť poriešiť s konkretnou LZspol.v pondelok.Dík a pekné nissanovanie