mirva
17.03.07,19:06
Prosim Vas, ked niekto pracuje v cechach musi byt na cestaku napisane z domu po hranicu a od hranice do prace a spät?musi sa tam uviest aj hranica?

A este jedna otazocka
Znamy pracoval pol roka a pol roka mal opatrovatelsky prispevok na otca.
Do DP FO A mam prijem od zamestnavatela to je jasne, ale dava sa tam aj to opatrovatelske?
DanielaSL
17.03.07,19:17
Prosim Vas, ked niekto pracuje v cechach musi byt na cestaku napisane z domu po hranicu a od hranice do prace a spät?musi sa tam uviest aj hranica?

A este jedna otazocka
Znamy pracoval pol roka a pol roka mal opatrovatelsky prispevok na otca.
Do DP FO A mam prijem od zamestnavatela to je jasne, ale dava sa tam aj to opatrovatelske?

Pre zahraničný cesťák je dôležitý prechod cez štátnu hranicu kvôli tomu , aby sa posúdilo v akej výške sa môže uplatniť zahraničné stravné. Preto tam treba ten čas prechodu uviesť.
mirva
17.03.07,19:24
a to potom sa tie hodiny zacinaju pocitat az od hranice, dobre tomu rozumiem
mirva
17.03.07,20:28
dakujem a nahodou mi nevies poradit s tym opatrovatelskym?ci sa zaratava alebo nie do prijmu DP.
DanielaSL
17.03.07,20:33
Toto opatrovateľské je príjem za výkon osobnej asistencie?
mirva
17.03.07,20:38
tak to dostava za opatrovanie svojho otca aj tam byval pri nom a staral sa o neho
hermiona
17.03.07,20:40
Pokiaľ viem, niektorí opatrovatelia aj vlastných príbuzných sú zamestnanci
nejakej agentúry a teda dostanú aj normálne potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
mirva
17.03.07,20:43
on to ma zo socialky
DanielaSL
17.03.07,20:50
Citujem zo včerajších novín.....
Príjmy plynúce osobnému asistentovi na základe zmluvy o výkone osobnej asistencie podliehajú zdaneniu. Napriek tomu, že výkon práce osobného asistenta má znaky pracovnoprávneho pomeru , uvedený príjem nie je príjmom zo závislej činnosti. Osobný asistent si príjmy zdaní sám. Príjem za výkon osobnej asistencie je príjmom podľa §6 ods. 2 písm.b) zákona o dani z príjmov. Osobný asistent sa môže rozhodnúť, či bude uplatňovať výdavky preukazateľne vynaložené na dosiahnutie príjmov alebo uplatní výdavky percentom z príjmov.
DanielaSL
17.03.07,20:55
Na základe čoho mu sociálka vypláca ten opatrovateľský? Skús sa presne popýtať, či nemá náhodou tento príspevok a ak áno, je potrebné mu urobiť DP typu B, kde zahrnieš príjem zo zamestnania aj opatrovateľský príspevok. Tento do tabuľky č.1 v riadku 6 - príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním.
DanielaSL
17.03.07,20:57
mirva
17.03.07,21:06
Podal si ziadost o opatrovatelsky a ten mu schvalili
mirva
17.03.07,21:11
takze ak som ten zakon spravne pochopila mal by byt oslobodeny.spravne tomu rozumiem?
DanielaSL
17.03.07,21:56
No najprv zisti, že čo to vlastne poberá....
mirva
18.03.07,09:27
o.k. zistim to presne aby to bolo spravne DAKUJEM:)