Vladimír Ozimý
17.03.07,20:22
ahojte kamarati,

je vlastným príjmom manželky vysporiadanie podľa paragrafu 17 ods 8 ide o zásoby... klientka má pozastavenú živnosť a do podanie DP ju neobnoví. ja si myslím že áno ale potrebujem názor kolegov :)
Zoltán Kovács
17.03.07,19:40
ahojte kamarati,

je vlastným príjmom manželky vysporiadanie podľa paragrafu 17 ods 8 ide o zásoby... klientka má pozastavenú živnosť a do podanie DP ju neobnoví. ja si myslím že áno ale potrebujem názor kolegov :)

Podľa mňa je to jej vlastný príjem.
Johanka
17.03.07,20:06
Môj názor je takýto :
Nie je to jej vlastný príjem. Však nič neprijala. Podľa § 17 ods.8 ide o úpravu základu dane. V DP to tiež nezahŕňaš do príjmov, ale toto zvýšenie ZD uvádzaš do riadku 40.
Zoltán Kovács
17.03.07,20:16
Môj názor je takýto :
Nie je to jej vlastný príjem. Však nič neprijala. Podľa § 17 ods.8 ide o úpravu základu dane. V DP to tiež nezahŕňaš do príjmov, ale toto zvýšenie ZD uvádzaš do riadku 40.

Ja som išiel na to z druhej strany. Zdaňuje to, tak príjem. Ale keď nad tým porozmýšlam máš pravdu.
Vladimír Ozimý
19.03.07,05:10
no ano nejde to priamo do príjmov ale nie je to forma nepeňažného príjmu? nikto sa potom nepýta čo urobila s tými zásobami už to nezdaňuje druhykrát podľa mňa ide o príjem podľa paragrafu 2 pism c len je to pre mňa dôležité vedieť a poznať názor pretože ide tu o vratenie dane...takže potrebujem si byť na istom radšej by som bol keby to nebol príjem ale skrátka keď sa na to pozriem tak skrátka ak to raz zdaní to znamená ak to aj predá už sú to príjmy ktoré nie sú predmetom dane lebo boli zdanené nie?...tak tedy to bude jej vlastný príjem
alušik
19.03.07,05:34
Bola som sa asi pred 2 rokmi poradiť o tomto na daňovom úrade,lebo od toho záviselo, či budem môcť podnikateľke s prerušenou živnosťou uplatniť daňový bonus alebo nie. Vtedy mi u nás na daňovom úrade povedali, že to mám brať ako jej príjem a daňový bonus tým pádom uplatniť. Nie je to síce tá istá situácia, ale osobne by som to teda do jej príjmu zahrnula. ;)
Vladimír Ozimý
19.03.07,05:39
Dakujem za podelenie skúsenosti...no skrátka mne ide o logiku veci...akonáhle to zdaním tak to musí byť pre mňa príjem aj keď to nejde do konkrétneho riadku daňového priznania ako príjem...veď v paragrafe 2 pism c) je napísané že zdaniteľný príjem je každé peňažné aj nepeňažné plnenenie...............a podľa mňa ide o nepeňažné plnenie