virka
18.03.07,10:46
SZCO kúpi auto na r.č. a rozhodne sa vložiť ho do firmy a odpisovať ho? Aj keď nebolo kúpené na IČO.Dá sa to? Prosím Vás o názor. Ď
jamis
18.03.07,09:49
SZCO kúpi auto na r.č. a rozhodne sa vložiť ho do firmy a odpisovať ho? Aj keď nebolo kúpené na IČO.Dá sa to? Prosím Vás o názor. Ď
Ano dá sa to, len pozor na počet odpisovaných rokov. Ak bolo napr. auto kúpené v r. 2005 a do firmy vložené v r. 2006 bude sa odpisovať už len 3 roky.
virka
18.03.07,10:34
Mam toho učt. už dosť. Stojim si za svojimi znalosťami len tí naši zlatí podnikatelia sú pre seba vždy múdri. A vraj to majú overené že to nejde cez DU.
Johanka
18.03.07,12:02
Každý radí čo vie ( niekedy aj nevie) a DÚ navyše aj to čo mu vyhovuje ....;) .
emily
18.03.07,12:05
Mam toho učt. už dosť. Stojim si za svojimi znalosťami len tí naši zlatí podnikatelia sú pre seba vždy múdri. A vraj to majú overené že to nejde cez DU.
Akosi som nepochopila poslednú vetu. Čo nejde cez DU? A DU je daňový úrad?
Johanka
18.03.07,12:13
Voľný preklad - overil si cez daňový úrad, že to nejde :D .
emily
18.03.07,12:18
Voľný preklad - overil si cez daňový úrad, že to nejde :D .
mimotemy Dobrý blud :eek: to vyjadenie pracovníkov DU
petovsan
18.03.07,12:55
mimotemy Dobrý blud :eek: to vyjadenie pracovníkov DU
mimotemy
Milujem argumenty typu: "ale mne na daňovom úrade povedali, že ... "
stalo sa mi tuším 2 roky dozadu, keď môjho klienta predvolala správkyňa dane, že má zle vypísané daňové priznanie, pretože mu vyšla daň 470,- a v kolónke daň na úhradu má napísané, že nula, že tam má chybu a má si ju prísť opraviť. Márne som ju presviedčala, že v zákone je jasne napísané, ak vyjde daň do 500,- Sk, tak sa neplatí. Vraj to nie je pravda, že tam je to myslené tak, že keď vyjde dorubok alebo penále z neho, polemizovali sme tam asi hodinu, lietala z kancelárie do kancelárie, nakoniec prišla späť, že to má odkonzultované aj s ich metodičkou a je to tak, a hotovo. Tak sme to museli opraviť. Samozrejme mi to nedalo a pátrala som ďalej, kde je pravda - asi po 3 týždňoch mi nakoniec potvrdili, že mám pravdu a a že teda ma pracovníčka DÚ nechtiac uviedla do omylu, tak som to opravené bola na DÚ opravovať znovu na pôvodný stav. Ale daňovník musí vedieť všetko !!! A pracovníkov DÚ ešte aj odborne školia - aspoň si to teda myslím.
Ozaj, nie je tu náhodou založená téma: mne na daňovom úrade povedali ...
emily
18.03.07,19:15
mimotemy
Ozaj, nie je tu náhodou založená téma: mne na daňovom úrade povedali ...
Nie je, ale mohla by byť...asi by bola sranda