stassya
18.03.07,11:56
Dobry den, mohli by ste mi pls pomoct v tejto veci? Buduci tyzden zamestnam na 1 mesiac 6 studentiek, uzavriem s nimi dohodu o brig. praci studentov a podpisu mi vyhlasenie na zdanenie prijmov FO. Kazda dostane plat 4.000,- Sk. Musim sa prihlasit do SP ako zamestnavatel, prihlasit tam aj studentky, oviezt poistenie a po mesiaci poslat vykaz. Mozete mi poradit, ake odvody budem posielat na DU a ake tlaciva im budem musiet odovzdat? Dakujem.
jamis
18.03.07,11:02
Musíš ich prihlásiť do SP a budeš za ne platiť Up a GF.
stassya
18.03.07,11:11
A s DU je to ako? Dakujem.
jamis
18.03.07,11:15
Musíš sa zaregistrovať ako platiteľ dane a 1/4 ročne podávať prehľad o zrazenej dani, či už zrážkovej alebo preddavkovej. I keď v tomto prípade, ak podpísali vyhlásenie daň sa zrážať nebude, ale prehľad na DU sa musí podávať i nulové.
Anja111
18.03.07,11:16
A s DU je to ako? Dakujem.
Prihlásiš sa za platiteľa dane zo závislej činnosti a strhnutú daň budeš odvádzať do štátneho rozpočtu... Po skončení kalendárneho štvrťroka urobíš Prehľad,...
stassya
18.03.07,11:22
Dakujem vam za pomoc.
stassya
19.03.07,06:48
Dobry den, mohli by ste mi pls pomoct v tejto veci? Buduci tyzden zamestnam na 1 mesiac 6 studentiek, uzavriem s nimi dohodu o brig. praci studentov a podpisu mi vyhlasenie na zdanenie prijmov FO. Kazda dostane plat 4.000,- Sk. Musim sa prihlasit do SP ako zamestnavatel, prihlasit tam aj studentky, oviezt poistenie a po mesiaci poslat vykaz. Mozete mi poradit, ake odvody budem posielat na DU a ake tlaciva im budem musiet odovzdat? Dakujem.

Zistila som, ze jedna studentka sa v decembri zamestnala na TPP, ale nedali jej v praci podpisat ziadne vyhlasenie na zdanenie prijmov. V potvrdeni jej vsak znizili zaklad dane o 7.568,- Sk. Mozem jej dat podpisat to vyhlasenie ja, nakolko tvrdi, ze ho v praci nepodpisovala? Druha otazka: kedze studentky zamestnam na 1 mesiac od 23. 3. - 14. 4. 2007, podpisujem s nimi vyhlasenie na marec aj na april? A potvrdenie im vystavujem tiez za 2 mesiace, ze? Kedze za ten mesiac zarobia 4.000,- Sk, mam im v riadku 06 znizit nezdanitelnu cast o celu sumu 7.568 Sk alebo len o tie 4.000,- Sk? Dakujem za odpoved.
katkaj
19.03.07,06:57
Zistila som, ze jedna studentka sa v decembri zamestnala na TPP, ale nedali jej v praci podpisat ziadne vyhlasenie na zdanenie prijmov. V potvrdeni jej vsak znizili zaklad dane o 7.568,- Sk. Mozem jej dat podpisat to vyhlasenie ja, nakolko tvrdi, ze ho v praci nepodpisovala? Študentka musí vedieť či podpisovala vyhlásenie alebo nie, Pokiaľ tvrdí že nepodpisovala tak nech podpíše u teba. Druha otazka: kedze studentky zamestnam na 1 mesiac od 23. 3. - 14. 4. 2007, podpisujem s nimi vyhlasenie na marec aj na april? áno väčšinou sa podpisuje na celé obdobie trvania PP. Ale je to na rozhodnutí zamestnanca A potvrdenie im vystavujem tiez za 2 mesiace, ze? ánoKedze za ten mesiac zarobia 4.000,- Sk, mam im v riadku 06 znizit nezdanitelnu cast o celu sumu 7.568 Sk alebo len o tie 4.000,- Sk? Nezdaniteľná čiastka sa neznižuje. Uplatní sa celá Dakujem za odpoved.

odpoved v texte
stassya
19.03.07,07:01
odpoved v texte

Dakujem velmi pekne! :)