zpk
22.01.05,11:25
Som začínajúca SZČO a poprosila by som Vás o informáciu ohľadom fakturácie v jednoduchom účtovníctve. Nie som platca DPH a chcela by som sa opýtať, z čoho všetkého by mala moja suma na vystavenej faktúre pozostávať ( k sume, ktorú chcem zarobiť pridať + 19% na daň z príjmu + odvody + réžiu ? ).Je rozdiel v sume, ak mojim odberateľom je platca DPH alebo neplatca?
Vopred ďakujem za odpoveď.
bepo
22.01.05,11:11
Rozdiel v cene pre platcu a neplatcu nie je.Cenu môžeš určiť buď podobnú ako majú ostatní alebo ako píšeš-čo chceš zarobiť+prevádzková réžia+odvody a dane.
zpk
22.01.05,15:08
Ďakujem veľmi pekne.
flash78
25.01.05,05:32
Faktúruje sa suma "x". Ak boli vaše náklady "y", je logické, že x musí byť viac ako y. Ak bude y=100 a x=150, váš príjem bude 150, ale daň platíte po odpočítaní nákladov, teda len z 50ky 19% = cca 9Sk!
Ak prekročíte za rok prijem cca 80000, budete od jula dalsieho roka platit odvody z min. mzdy. Potom celkový príjem - odvody -(zdravotne) -náklady = cisty prijem a z neho 19% daň. (pozor aby vam to nevyslo menej ako nula, dan potom sice neplatite, ale ani nezarobite. Odvody sa platia vzdy za minule obdobie.
zpk
25.01.05,18:36
Ďakujem za bližšiu informáciu, znova som o niečo múdrejšia.
luluhaha
26.04.05,12:10
Len sa nepomýl a neúčtuj 19% dph! Faktúra musí obsahovať formulku: Nie som platca DPH.
pavolp
22.01.07,09:40
ja by som sa chcel opytat ohladom fakturovania ale moj pripad je, ze ja som platcom DPH.
Ako mam fakturovat cenu platcovi DPH? Je velkoobchod vlastne obchod medzi platcami DPH?
Co je lepsie pre mojho odberatela platcu dph, ak je doprava zahrnuta uz v cene alebo ak si ju obstara sam?
Pomozte, nemam v tom celkom jasno.
Dik