janka001
18.03.07,18:19
Ahojte poraďáci,

zase mám jednu dilemu. SZČO (poistný poradca) má prevzatú od zamestnávateľa tlačiareň + mobilný telefón (Protokol o prevzatí). V zmluve o obchodnom zastúpení má uvedené, že mu tieto náležitosti musí zamestnávateľ poskytnúť, s tým, že náklady na údržbu a ich prevádzku si hradí SZČO sám. Je teda možné dať do nákladov náplň do tlačiarne?
Musí telefón a tlačiareň zaradiť do majetku?

Vďaka.
Antonia Jendrišáková
18.03.07,17:27
Telefón a tlačiareň má v cene za kus nad 30.000 Sk za kus ?
janka001
18.03.07,17:32
No telefón určite nie a tlačiaren neviem. Ale on to má "prenajaté". Musí to potom vrátiť, ak by rozviazal s nimi PP.
renča1
18.03.07,17:34
Ahojte poraďáci,

zase mám jednu dilemu. SZČO (poistný poradca) má prevzatú od zamestnávateľa tlačiareň + mobilný telefón (Protokol o prevzatí). V zmluve o obchodnom zastúpení má uvedené, že mu tieto náležitosti musí zamestnávateľ poskytnúť, s tým, že náklady na údržbu a ich prevádzku si hradí SZČO sám. Je teda možné dať do nákladov náplň do tlačiarne?
Musí telefón a tlačiareň zaradiť do majetku?

Vďaka.

Ak sú tak zmluvne dohodnutý, čo sú a zároveň tlačiareň , mob.telefon slúžia na zabezpečenie dosiahnutie príjmov, tak výdavky s nimi spojené sú VOZd.
janka001
18.03.07,17:36
Nevadí, ak ta nie je priamo zmluva o prenájme? Stačí protokol o prevzatí?
ekopo
18.03.07,17:37
A k poslednej vete zadávateľa otázky: Cudzí / prenajatý/ majetok nemôže zaradiť do svojho majetku.
koňo
18.03.07,17:39
Prečo píšeš od zamestnávateľa, keď ide o SZČO? Ak je zmluva postavená takto, tak je celé účtovníctvo zle. Má to prenajaté od obch. partnera (za nulu, ale to je problém jeho partnera) a podľa zmluvy má povinnosť hradiť prevádzkové náklady. Tak ich hradí a je to jeho réžia. Je to rovnako ako u prenajatého auta.
renča1
18.03.07,17:42
Nevadí, ak ta nie je priamo zmluva o prenájme? Stačí protokol o prevzatí?

Zmluva o prenájme je nevyhnutná, podľa toho sa môže účtovať do VOZD výdavky spojené s tlačiarňou a telefonom. V zmluve sa určí čo všetko a za akých podmienok bude nájomca zodpovedať, hradiť, atď....
Antonia Jendrišáková
18.03.07,17:42
POčítala som s tým, že napíšeš cenu do 30.000 Sk. At ým sa nemusíš trápiť s evidenciou IM. Inak súhlas s ekopo.