intel
18.03.07,19:02
Na základe mandátnej zmluvy robí môj otec obhliadky poistných udalostí pre poisťovňu. Nemá živnostenský list, ale na daňovom úrade mu pridelili DIČ. Pri tejto činnosti využíva svoje auto. Ak si chce pri podaní daňového priznania uplatniť výdavky v skutočnej výške, musí viesť účtovníctvo, alebo ako doklad stačí "List vyúčtovania nákladov"(posiela ho poisťovni na preplatenie) s priloženými bločkami? Musí viesť aj knihu jázd?
Pod ktorý paragraf táto činnosť patrí?
Asi veľa otázok naraz, však. Vopred ďakujem za odpovede.
Johanka
18.03.07,18:12
Na základe mandátnej zmluvy robí môj otec obhliadky poistných udalostí pre poisťovňu. Nemá živnostenský list, ale na daňovom úrade mu pridelili DIČ. Pri tejto činnosti využíva svoje auto. Ak si chce pri podaní daňového priznania uplatniť výdavky v skutočnej výške, musí viesť účtovníctvo, alebo ako doklad stačí "List vyúčtovania nákladov"(posiela ho poisťovni na preplatenie) s priloženými bločkami? Musí viesť aj knihu jázd?
Pod ktorý paragraf táto činnosť patrí?
Asi veľa otázok naraz, však. Vopred ďakujem za odpovede.
Je to príjem podľa § 6 ods.2 písm.b/
Je povinný viesť účtovníctvo.
K autu chýba základná informácia - ide o vlastné osobné MV?
Anja111
18.03.07,18:34
Na základe mandátnej zmluvy robí môj otec obhliadky poistných udalostí pre poisťovňu. Nemá živnostenský list, ale na daňovom úrade mu pridelili DIČ. Pri tejto činnosti využíva svoje auto. Ak si chce pri podaní daňového priznania uplatniť výdavky v skutočnej výške, musí viesť účtovníctvo, alebo ako doklad stačí "List vyúčtovania nákladov"(posiela ho poisťovni na preplatenie) s priloženými bločkami? Musí viesť aj knihu jázd?
Pod ktorý paragraf táto činnosť patrí?
Asi veľa otázok naraz, však. Vopred ďakujem za odpovede.
Z otázky zadávateľa, (vyznačené tmavým), mám dojem, že poisťovňa všetky náklady na cestovné prepláca... Alebo sa mýlim? Nebolo by v tom prípade lepšie ísť na paušálne výdavky?
Liptáčik
18.03.07,19:22
A môže si uplatniť výdavky, ak nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel? Nepredpokladám totiž, že je tak predvídavý - ak nie je živnostník, asi sa o tieto veci veľmi nezaujíma.
Zoltán Kovács
18.03.07,19:25
A môže si uplatniť výdavky, ak nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel? Nepredpokladám totiž, že je tak predvídavý - ak nie je živnostník, asi sa o tieto veci veľmi nezaujíma.


Prečítaj si túto tému:

http://www.porada.sk/t45498-nezaplatenie-dzmv-a-uznanie-vydavkov.html?highlight=da%F2+motorov%FDch+vozidie l
Johanka
18.03.07,19:30
A môže si uplatniť výdavky, ak nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel? Nepredpokladám totiž, že je tak predvídavý - ak nie je živnostník, asi sa o tieto veci veľmi nezaujíma.
Zaujímavý prístup - nie som živnostník, tak čo ...
Príjmy zo živnosti sú iba jedným z mnohých druhov príjmov obsiahnutých v Zákone o dani z príjmov. Myslím, že každý, kto poberá akékoľvek príjmy, by sa mal od prvého momentu zaujímať aj o to, ako tieto príjmy zdaní ;) .