daniellasv
18.03.07,20:22
ahojte vsetci.

uz sa nemam na koho obratit, a tak pisem vam.
Ja mam zmluvu pre financneho poradcu OVB. Som studentka. Mam aj svoje cislo.
No, prijem som nemala ziaden. Neponukla som ani jednu zmluvu.
Pred rokom som sa bola pytat na urade, ci mam podat nulove priznanie. A mila pani mi povedala, ze ak je nulove, nemala som ziaden prijem, tak nemusim.
Som ju pocuvla. Tohto roku som uz ani nesla.

Moj kamarat nepodal tiez a teraz mu urad oznamil, ze musi dodatocne podat za 2000,- lebo premlcacia doba je az 10 rokov.
A ja sa uz bojim. Co, ak som mala podat? A ked ma urad pre kontrolu odhali, a zaplatim take vysoke pokuty? Alebo mam dodatocne podat a zaplatit 2000,- pre nejaku hlupu uradnicku, co mi zle radila??

Kto hovori pravdu? Ako to je?

/PS: a to mam ist aj na vsebecnu zdravotnu poistovnu? vraj aj tam musim,.../
Tu zmluvu idem uz rozviazat. Su s tym len problemy.. poradte. dakujem, ste zlati.:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Zita5
18.03.07,19:24
Je dobré podať daňové priznanie aj nulové , a ak nie si povinná podať DP tak treba čestné prehlásenie/doporučenie DU/ alebo oznámenie že v roku xxxx si nedosahovala žiadne príjmy .
daniellasv
18.03.07,19:27
nepochopila som dobre-ako to mam zistit, ci som alebo nie som povinna ho podat?ked jedny vravia, ze musim, ini ze nie.
+
a to cestne prehlasenie, ze som nedosahovala prijmy mam ist vyziadat? kvoli comu? pre koho?
Zoltán Kovács
18.03.07,19:30
nepochopila som dobre-ako to mam zistit, ci som alebo nie som povinna ho podat?ked jedny vravia, ze musim, ini ze nie.
+
a to cestne prehlasenie, ze som nedosahovala prijmy mam ist vyziadat? kvoli comu? pre koho?

Čestné prehlásenie ti nikto nedá. Musíš to sama napísať, že si nemala žiadne zdaniteľné príjmy v zdaňovacom období 2xxx.
Zita5
18.03.07,19:32
Toto som stiahla so stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) ...prečítaj , nájdeš tam pre Teba aj odpoveď ...
daniellasv
18.03.07,19:38
zita, dakujem ti pekne. nasla som tam podobne. ale ide o to, ze ja nemam zivnost. ja mam na to zmluvu, no som chapana, ako student - ze si privyrabam...
nejako tak to je.
katkaj
18.03.07,19:40
zita, dakujem ti pekne. nasla som tam podobne. ale ide o to, ze ja nemam zivnost. ja mam na to zmluvu, no som chapana, ako student - ze si privyrabam...
nejako tak to je.


pokiaľ robíš sprostredkovateľa poistenia tak nemusíš mať živnosť. Je to príjem na základe § 6 odst.2 písm. d.
daniellasv
18.03.07,19:45
katkaj :)) dakujem za prispevok. no, ja viem, ze nemusim mat zivnost. :) ved ju aj nemam. ale otazka znela, co s tym priznanim. mam ho ist podat dodatocne?? alebo nemusim? ak nebol ziaden prijem?
barca19
18.03.07,19:46
robím DP valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu
Zita5
18.03.07,19:47
Tento rok ak si nedosiahla žiadny príjem , podaj radšej nulové ....to zákon povoľuje ...ak nie tak četné prehlásenie , že v roku 2006 si nemala žiadny príjem ....a minulý rok ....treba sa rozhodnúť ...ale povinnosť nebola
Zoltán Kovács
18.03.07,19:47
robím DP valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu


zlezaradil mimotemy A to uplne.

Vyhladaj témy Pošuškajte koľko pýtať a iné
daniellasv
18.03.07,19:49
ach, zita... takze risknut? takze som ho mala predsa len podat, ale to prehlasenie?? kvoli hluposti inych
Melnick
18.03.07,19:50
A znova náš stály problém: podať-nepodať DP pri nulových príjmoch,prípadne pri príjmoch nižších ako je 1/2 NČZD?
Jedna časť tvrdí áno,k tej patrím aj ja ,iná nie. No správca dane aj tak vyzve na podanie,takže mi z toho vyplýva : podám nulové a mám pokoj.:)
Zita5
18.03.07,19:51
Zita5
18.03.07,19:53
Majka ja osobne som za podanie DP priznania nulového .Myslím , že nikomu to neublíži ,ak to DP podá a dá si potvrdiť od DÚ prevzatie .
Melnick
18.03.07,20:10
A v konečnom dôsledku aj na DÚ majú jasno.Kto? :) Koľko? :) Za čo?:)