Maňuša
18.03.07,19:34
Odvčera sa mi po celom tele vyhodili veľké červené fľaky rôzného nepravidelného tvaru,bez púpencov,Necítim sa dobre,som veľmi unavená,stále je mi zima.Zajtra sa chystám síce k obvodnej pani lekárke,chcem sa ale opýtať ,nestretol sa niekto s niečím podobným ? Včera som myslela,že je to alergia,tak som si dala Zodac,ale žiaľ ono sa mi to dnes zväčšilo...
Marianna01
18.03.07,18:41
možno rubeola inak ružienka...ak si ju v detsve neprekonala, sprievodné znaky su aj teplota, zimnica
suzuka
18.03.07,18:44
Moze to byt hocico, dobre, ze ides k lekarke. Ja som mala podobny problem - velke cervene flaky, bez pupencov, ale strasne svrbeli - a bola to alergia. Vyvolana cinnostou mojej stitnej zlazy. Zbavila som sa toho az po roku. Drzim palce. :-)
Maňuša
18.03.07,18:57
Činnsosť ŠŽ o.k.,ale rubeola či ružienka, to skôr:U nás to nik nemá,hrozí mi aj hospitalizácia, či ako sa to rieši ?
Marianna01
18.03.07,19:09
nie, hospitalizícia v prípade ružienky Ti nehrozí, iba keby išlo o veľmi ťažký priebeh. Teraz si nespomínam, či sa to lieči antibiotikami, alebo dokonca bez. Viem, že v detstve je to veľmi ľahký priebeh. Lenže táto choroba je zákerná v tehotenstve, pri ochorení na rubeolu počas tehotenstva sa musí tehotenstvo prerušiť. Preto sa očkujú detičky na rubeolu. Neviem, či aj teraz, ale istý čas sa očkovali len dievčatá...
Maňuša
18.03.07,19:28
Ale to mám veľké červené plohy po okrajom šte tmavšie,som zvedavá čo mi zajtra p.doktorka povie.Idem si dačo prečítať o rubeole.Zatiaľ ahoj.
suzuka
18.03.07,19:32
Tu je clanok o rubeole, mozno pomoze:

Ružienka (Rubeola)

Spôsobuje ju vírus z čeľade Togaviridae, menší než vírus osýpok. Postihuje výlučne ľudí a prenáša sa vzdušnou cestou.

Odkedy sa začalo s očkovaním detskej populácie proti tomuto ochoreniu, jeho výskyt výrazne poklesol. Infekcia zvyčajne postihuje deti medzi tretím a desiatym rokom života. Hoci ide o vcelku nezávažné ochorenie, vírus môže spôsobiť vrodené poškodenie plodu počas infekcie tehotnej ženy, a preto si zaslúži zvláštnu pozornosť.



Pôsobenie vírusu na postihnutý organizmus sa tiež uskutočňuje v troch fázach:

1.
Inkubačná fáza: tlecia doba bez príznakov, trvá asi dva až tri týždne.
2.
Úvodná fáza: má krátke trvanie (24 – 48 hodín) a prebieha pod obrazom nie veľmi vysokých horúčok, ľahkej nádchy s kýchaním, zápalom spojiviek (konjunktivitída), v niektorých prípadoch sa pridružuje ľahká hnačka. Niekedy sa môžu zjaviť škvrny na podnebí, malé a červenkasté, ktoré majú s postupom ochorenia tendenciu splývať. Najtypickejším znakom tejto fázy je lymfadenopatia (zväčšenie lymfatických uzlín) v oblasti krku, šije a za ušami.
3.
Fáza vyrážky: začína sa vzostupom teploty spolu s objavením sa diskrétnych lézií na tvári, tie sa potom rozširujú na zvyšok tela. U dospelých sú sprevádzané pocitom svrbenia, ktorý sa u detí zjavuje len zriedka. Po dvoch alebo troch dňoch začnú škvrny ustupovať a nastáva celkové zlepšovanie stavu pacienta.


K možným komplikáciám infekcie, hoci zriedkavým, patrí artritída (bolestivý zápal kĺbov postihujúci najmä drobné kĺby prstov, zápästí a kolien) a encefalitída v dôsledku prestupu vírusu do mozgu. Ako už bolo spomenuté, vírus môže spôsobiť vývojové poruchy plodu v prvom trimestri (prvé tri mesiace) tehotenstva, a to najmä počas prvých štyroch týždňov. Medzi možné postihnutia patrí sivý zákal oka, vrodená hluchota a vývojové chyby srdca a mozgu. Z tohto dôvodu je nesmierne dôležité, aby všetky ženy prešli v detskom veku očkovaním proti rubeole. V súčasnosti sa očkovanie vykonáva u detí oboch pohlaví, čo viedlo k výraznému zníženiu výskytu tohto ochorenia.

Liečba je založená na podávaní liekov zmierňujúcich príznaky ochorenia (horúčku, prejavy nádchy). Pri ťažšom priebehu vyrážky je možné pridať do liečby antihistaminiká (potláčajú svrbenie) a kortikoidy (zmierňujú kožnú reakciu). Podobne ako pri osýpkach je vhodné zabezpečiť dostatočnú hydratáciu kože. Pri ochorení tehotnej ženy treba postupovať individuálne; v závislosti od dĺžky trvania tehotenstva, hladiny protilátok proti vírusu u tehotnej je potrebné po komplexnom zvážení rozhodnúť o podaní protilátok proti vírusu alebo pacientke navrhnúť prerušenie tehotenstva.
Maňuša
19.03.07,05:09
Ďakujem za rýchlu odpoveď,od včera sa mi tie červené fľaky riadne zväčšili po celom tele,na tvári nie.Ozvem sa,keď sa vrátim od p.doktorky.Zatiaľ sa majte.
Maňuša
19.03.07,16:11
Ako som dopadla ? Obvodná lekárka ma poslala ku kožnej, jej sestrička ma nezobrala,že majú veľa ľudí čakajúcich,objednaných a detí,že sa mám objednať! Nepomohlo ani tvrdenie,že ide o akútne vyšetrenie,ktoré je potrebné k tomu,aby moja obvodná p.doktorka stanovila liečbu. Tak som sa teda k mojej lekárke vrátila, tá síce bola zaskočená, ale povedala,že v mojom prípade ide skôr o nejakú alergiu,pichla mi hydrocortison,dala sumamed a zodac a poslala ma domov s tým,že zajtra sa mám prísť ukázať. Zatiaľ ale nevidím žiadnu zmenu k lepšiemu. Uvidím ako dopadnem zajtra,no nie je to sranda,lebo tie červené mapy sú veľmi rozsiahle,nemajú žiadne púpence,sú hladké a nepravidelne ohraničené. Tak zatiaľ sa majte,keby náhodou sa mi zajtra podarilo nájsť nejakého kožného lekára,ozvem sa Vám ako som dopadla.i
DanielaSL
19.03.07,16:14
A nemôže to byť napríklad zo stresu?
Nika
19.03.07,16:21
Ja som mala takéto problémy v novembri. Tiež som sa obávala rubeoly, ale lekárka ma upokojila, že o rubeole teraz ani nechyrovať. Mala som to po ATB, žlčníkových záchvatoch a následných prísnych diétach.....Po dithiadene to prešlo.
kalkulka
20.03.07,15:10
Ako som dopadla ? Obvodná lekárka ma poslala ku kožnej, jej sestrička ma nezobrala,že majú veľa ľudí čakajúcich,objednaných a detí,že sa mám objednať! Nepomohlo ani tvrdenie,že ide o akútne vyšetrenie,ktoré je potrebné k tomu,aby moja obvodná p.doktorka stanovila liečbu. Tak som sa teda k mojej lekárke vrátila, tá síce bola zaskočená, ale povedala,že v mojom prípade ide skôr o nejakú alergiu,pichla mi hydrocortison,dala sumamed a zodac a poslala ma domov s tým,že zajtra sa mám prísť ukázať. Zatiaľ ale nevidím žiadnu zmenu k lepšiemu. Uvidím ako dopadnem zajtra,no nie je to sranda,lebo tie červené mapy sú veľmi rozsiahle,nemajú žiadne púpence,sú hladké a nepravidelne ohraničené. Tak zatiaľ sa majte,keby náhodou sa mi zajtra podarilo nájsť nejakého kožného lekára,ozvem sa Vám ako som dopadla.i
Som fakt zvedavá ako si dopadla. Mimochodom toto je fakt vrchol nášho zdravotníctva. Normálne im je jedno, čo bude s človekom. Zažila som niečo podobné na vlastnej koži. Veľmi ti držím pršteky aj na nohách, aby si sa z toho čím skôr dostala a hlavne našla dobrú a ochotnú odborníčku/ka/.
Ale v tvojom probléme ti príliš neviem poradiť. Dali ti antihistaminiká, malo by to ustúpiť, ak je to nejaká alergická reakcia, ale to teda fakt neviem v tvojom prípade. Dcéra mala niekedy veľké nepravidelne ohraničené fľaky, ktoré boli v prostriedku skôr svetlé a bola to vraj alergia na nové šaty. Odvtedy niečo nové vždy najprv preperiem, až tak to oblečieme. Ozvi sa ako si dopadla.
Querk
20.03.07,15:51
huf, tie tvoje priznaky to mze byt hocico...
ja typujem skor - Boreliozu. nebola si postipana kliestom?
lebo.: tie cervene flaky by mohly byt tzv. erithema chronikum migrans //- cervene flaky behajuce po celo tele -//
a ta unava jakbysmet..

ale dojalo ma stanovisko lekarky a jej sestricky... na slovesnku to je tak
VTerezka
20.03.07,15:55
Napadlo ma presne to isté. Nemohla by to byť boreliosa ? Bolesti kĺbov, svalov? Je mi ľúto, že miesto toho, aby sa k Tebe správali lekári s patričnou starostlivosťou, musíš si zháňať info sama. Držím palčeky, nech sa to zlepší....
Lion Topoľčany
20.03.07,16:37
Pred 4 rokmi som mala niečo podobné, ale mala som asi väčšie šťastie
na kožnú doktorku. Neviem žiaľ latinský názov choroby, ale určite viem
príčinu....niekoľkonásobné prechodenie chrípok a celkovo oslabený organizmus.
Dala mi na to nejaké lieky a mastičky a po týždni to bolo preč. Držím Vám palce.
Maňuša
20.03.07,18:40
Dnes ráno som naštartovala opäť ku kožnej lekárke,keďže som tam bola prvá,dostala som sa na poradie o 11.55 hod.Predomnou boli všetko objednaní pacienti,ktorí postupne prichádzali.Až neskoršie som zbadala na dverách veľký nápis "za objednávku 100,- sk".Škoda,keby som si to včera prečítala tak by ma asi vyšetrili za tú stovku.Budem to aj tak musieť využiť pri najbližšej kontrole o 7-10 dní ! Pani doktorka sa mi pozrela iba na fľaky na ruke,nepozrela sa na celé telo.Ozaj, po včerajšku mi červené mapy trošku ustúpili,ale kým som sedela v čakárni pribudlo mi mnoho ďalších. Tak ma pri tom čakaní napadlo,že keď som nalačno,k mojej obvodnej je to iba poschodie,tak som zabehla k nej aby mi zobrala krv na vyšetrenie.Urobila to s pochopením.No a kožná lekárka mi povedala,že je to alergia,že zatiaľ sa nevie načo,aby som sa doma testovala,nejedla ovocie,malá fyzická záťaž,atď a dala mi lieky :prednison 20,zodac a masť beloderm.A mám prísť na tú spomínanú kontrolu.Diagnóza v náleze sa neuvádza.Medzitým som zistila,že prvé výsledky krvi sú : zvýšená sedimentácia.Tie mapy sa mi tvoria s intenzitou väčšinou v noci alebo ráno, k večeru ustupujú.Nikdy som nebola na nič alergická , a preto som z toho vedľa.Ešte šťastie,že to nemám na tvári.Píšem Vám to preto,že možno sa s podobným prípadom v budúcnosti môžete stretnúť a možnože to niekomu pomôže.Ako to bude pokračovať ďalej,dám Vám vedieť.Zatiaľ sa majte a ďakujem za pochopenie.
Elena Navrátilová
20.03.07,18:57
Nemala si v blízkej minulosti teploty, ktoré si neliečila? No ja by som bola z toho nešťastná hlavne z prístupu lekárky.
judita1971
20.03.07,19:16
mne sa objavili takéto fľaky, keď som mala hnisavý vačok na zube, zub ma nebolel, nevedela som o tom, vtedy ma obvodná lekárka poslala na komplexné vyšetrenie, začalo to chvalabohu zubárom, a ten zistil hnisavý vačok, zub vyšiel a fľaky zmizli - vysvetlenie lekárky - zápal sa šíril krvou po tele a organizmus takto reagoval- nemusí to byť len zo zuba vraj z hocakého neliečeného zápalu a ešte keď je oslabený organizmus .... jedno s druhým. na prečistenie krvi je dobrý aj žihľavový čaj ...
judita1971
20.03.07,19:25
dodávam, že ešte raz som mala takéto veľké fľaky - vyjadrenie lekárky - skolaboval mi imunitný systém vďaka mojej práci - veľa stresu,málo oddychu, vtedy som reagovala na všetko, rodina vravela že aj na ľudí ...lekárka mi vtedy povedala, že je to výstraha môjho organizmu, že už nevládze....nepomohli žiadne lieky .... musela som zmeniť zamestnanie, zmeniť prístup k práci - že nenarodila som sa len preto aby som pracovala kým nespadnem od únavy, že mám aj rodinu, že naozaj všetko nemusím urobiť dnes, naučila som sa oddychovať pila som žihľavový čaj a po roku sa to stratilo. Avšak ak mám viac stresu, večer sa mi objaví menší fľak na čele a ja sa znova pozastavím, že mám deti...a že mám dve spolužiačky, ktoré ako tridsiatničky prekonali mozgovú porážku...
a za to mi tá práca nestojí...
Maňuša
20.03.07,19:46
Teploty nezvyknem mať ani pri chrípke. Nakoniec dobre,že som si dala urobiť odber krvi,myslím si,že už zvýšená sedimentácia niečo naznačuje...Stále si nemyslím,že je to záležitosť alergie,hoci kožná lekárka mi tvrdila,že alergia sa v tele hromadí a až po istom čase sa vynorí.No uvidíme,tie fľaky nemám len tak z ničoho nič.
Marianna01
20.03.07,19:52
niekto tu spomínal, že rubeola sa už nevyskytuje. Upokojím vás, v našej škôlke ano... Samozrejme, nechcem tým tvrdiť, že by to mala byť rubeola.
Alergia je riadny prevít, u mňa sa alergia prejavila chronickou nádchou, čo vyústilo do chronického zápalu dutín, vytvorenia polypov v dutinách a následnej operácie... Na alergiu pozor :(
kalkulka
22.03.07,08:59
Tak ako pokračuješ?
DanielaSL
22.03.07,09:11
Keď jej moc nezabrali antihistaminiká, tak by som moc na tú alergiu nemyslela...skôr stres. Ja som sa začala pred rokmi vyhadzovať takýmito fľakmi a tiež nikto nevedel zistiť čo to je. Pojedla som tých tabletiek na kilá, dokonca som používala bezparfémovú kozmetiku, ktorá v tej dobe nebola ešte v takom množstve na trhu ako dnes. A výsledok aj tak nijaký.Pritom som si vôbec neuvedomila v ako prostredí pracujem.....Až jeden kolega zomrel a jedna kolegyňa odišla....moje fľaky sa stratili a odvtedy ich nemám...ani obdobie daňových priznaní mi ich nevytiahne. Pritom by som nepovedala , že som nejaký nervák, ktorý sa pre blbosť stresuje ...ale ani som si neuvedomovala, ako na mňa tá atmosféra v práci vplývala. Tiež som zvedavá ako Maňuša dopadneš.
Maňuša
22.03.07,14:46
Ako som už písala beriem lieky a pozorujem sa. Fľaky vznikajú ráno a k večeru sa utlmia.Každý deň na inom mieste,ale po celom tele,okrem tváre/ aspoň to /.Tie veľké mapy zanikli a tie novšie majú veľkosť až do päťdesiathaliernika.Nabudúci týždeň sa ozvem,keď doberiem lieky a pôjdem na kontrolu ku kožnej. V mojom prípade si nemyslím,že ide o stres.Ďakujem,že na mňa myslite,prajem Vám príjemný víkend.Keby sa niečo zmenilo,dám vedieť.Ahojte.
Maňuša
24.03.07,09:45
V sobotu nadránom som sa zobudila s tým,že nemôžem dýchať a hrozne ma bolel celý hrudník.Bolesti podobné ako keby vám ostal horúci zemiak niekde na polceste, po tele ešte vo väčšej miere sa mi objavili červené mapy,ktoré trvajú dodnes.Nič mi nemizne,pri prehltávaní má hrozne bolí celý hrtan.Myslela som si,že to má tak urputne páli záha,bol manžel mi kúpiť nejaké lieky ale nie je to v tom.Včera celý deň som pila bylinkové čaje a sem-tam pišktótku.Dnes ma to menej svrbí,ale nemizne ako to bolo počas uplynulých dní.Cítim sa pod psa,ale doberiem tie lieky a pôjdem na kontrolu hoci čoraz viacej si myslím,že to nie je alergia v klasickej podobe.Zatiaľ sa majte.
Monika Kováčová
24.03.07,09:48
... Maňuša, choď na pohotovosť, myslím to vážne...
kalkulka
24.03.07,14:45
Okamžite bež na pohotovosť! Zdá sa mi, že sa s tebou v noci niečo deje. Vtedy totiž pracuje imunitný systém.Utekaj na pohotovosť, nechcem ťa strašiť, ale ak je to nejaká alergická reakcia, tá môže aj udusiť. Nie si náhodou alergická na mlieko? Počula som, že intolerancia na laktózu obsiahnutú v mlieku môže spôsobovať problémy s dýchaním. Ešte sa chcem spýtať, čo si jedla predtým ako ti bolo tak zle? Nemáš náhodou tráviace problémy? Bolesti na hrudi môže spôsobovať aj pažerák.
Leontin
24.03.07,15:19
Teploty nezvyknem mať ani pri chrípke. Nakoniec dobre,že som si dala urobiť odber krvi,myslím si,že už zvýšená sedimentácia niečo naznačuje...Stále si nemyslím,že je to záležitosť alergie,hoci kožná lekárka mi tvrdila,že alergia sa v tele hromadí a až po istom čase sa vynorí.No uvidíme,tie fľaky nemám len tak z ničoho nič.

No ked si spominala tu sedimentaciu a mas ju zvysenu, je jasne, ze niekde v tele mas zapal. A tvoje telo reaguje. Nemusi to byt alergia,ale aj moze. Zapal sa ti moze vytvorit, ak nieco telu vadi. Ty sama este hladas a zistujes, co vsetko Ti robi zle a co nie. Moj navrh je, ze by si mala prestat vsetko jest aspon na 1-2dni. Chce to len vela vody, mineralky, caje a sem tam nieco suche. Ako rozok, nesladeny keksik, piskot a podobne. Ale nic viac! Na dva dni sa to da vydrzat. Na treti den zistis, ci sa to nezmenilo. Ak nie, je to vazny problem. Ak ano, pomaly postupne zacni papkat co normalne papkas a cakaj na reakciu. Ale treba zacat hned, zda sa, ze telo dost proti niecomu protestuje a treba zistit proti comu. Drzim palce.
kalkulka
24.03.07,15:28
Leontin, tvoje rady sú dobré, ale neviem, či v tomto prípade budú stačiť tie dva dni. Maňuša, musíš vylúčiť naozaj všetko, aby si nezaťažovala telo, ale na zmiernečnie príznakov by ti lekári mohli niečo iné dať, takže stojím za tým, aby si ihneď navštívila pohotovosť.
kalkulka
24.03.07,17:25
Taká som zvedavá, ako pokračuješ. Nechcem ťa otravovať, ale ak budeš mať troška chuť, daj zajtra vedieť ako si na tom. Držím pršteky, prajem veľa šťastíčka, dobrých a ochotných odborníkov a veľa, veľa zdravíčka nech k tebe konečne dorazí.
suzuka
24.03.07,17:49
V sobotu nadránom som sa zobudila s tým,že nemôžem dýchať a hrozne ma bolel celý hrudník.Bolesti podobné ako keby vám ostal horúci zemiak niekde na polceste, po tele ešte vo väčšej miere sa mi objavili červené mapy,ktoré trvajú dodnes.Nič mi nemizne,pri prehltávaní má hrozne bolí celý hrtan.Myslela som si,že to má tak urputne páli záha,bol manžel mi kúpiť nejaké lieky ale nie je to v tom.Včera celý deň som pila bylinkové čaje a sem-tam pišktótku.Dnes ma to menej svrbí,ale nemizne ako to bolo počas uplynulých dní.Cítim sa pod psa,ale doberiem tie lieky a pôjdem na kontrolu hoci čoraz viacej si myslím,že to nie je alergia v klasickej podobe.Zatiaľ sa majte.

Manusa, nie som doktor, ale opisujes tu priznaky anafilaktickeho soku, ktory moze byt zivotu nebezpecny. Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami, ze by si mala okamzite ist na pohotovost. Dufam, ze vsetko dobre dopadne, drzim palce.
judita1971
24.03.07,17:58
Maňuša, písala som Ti aké som mala problémy. Fľaky a tak... a keď sa mi stav zhoršoval, tak som mala problémy s dýchaním - pálil ma hrtan!!!!!
A to som puchla, puchlo mi hrdlo, stalo sa mi to cez deň a hneď som utekala k lekárke, lebo mi to bránilo dýchať. Hneď mi pichali injekciu..... Neber to na ľahkú váhu prosím Ťa....
Maňuša
25.03.07,06:21
Dnes skoro ráno som bola na pohotovosti,poslali ma na kožné a tam mi povedali,že je to žihľavka a idem tam ležať.Zatiaľ sa majte.
Nika
25.03.07,06:28
Veľa štastia Maňuša...........
DanielaSL
25.03.07,08:49
Dnes skoro ráno som bola na pohotovosti,poslali ma na kožné a tam mi povedali,že je to žihľavka a idem tam ležať.Zatiaľ sa majte.
Drž sa a vylieč sa.:)
Leontin
26.03.07,08:51
Dnes skoro ráno som bola na pohotovosti,poslali ma na kožné a tam mi povedali,že je to žihľavka a idem tam ležať.Zatiaľ sa majte.

S prepacenim, ale toto je vrchol !!!
To jej nemohol povedat uz obvodak, ze ma zihlavku? Chuda, ona sa trapi, premysla co vsetko jej moze byt a nakoniec zihlavka. Nechcem kydat na zdravotnictvo, ale ved zihlavku by mal poznat aj obvodak. A minimalne ten prvy kozny u ktoreho bola. No strasne zistenie, ake odborne zdravotnictvo si platime. :confused:
Querk
28.03.07,15:34
he... a skus v tom zdravotnictve pracovat. zistis kto co je zac, a komu sa mas vyhnut..
povedzme su 4 typy doktorou:prvy - dokonaly doktor.-malo exemplarou- potom ten ktory to prehana a posiela pacienta na vysetrenia na ktore ani netreba a su pre pacienta nie az take prijemne... A potom druhy , ktorich volam flakaci a treti typ - moj najoblubenejsi - dotkory so slabimy vedomostamy.
treba si uvedomit ze doktor je tiez len clovek
a ako clovek robi blbosti a chyby robi aj doktor blbosti a chyby.
naozaj zalezi na aky typ doktora narazite....

a mimochodom.: mala ist hned ako mala tie problemy z dychanim, lebo sa to mohlo aj zhorsit, a ..........

taketo veci sa nepodcenuju. nevravim ze som lepsi "pacient" ako kdokolvek iny, ale v takichto okolnostiach by som utekal na pohotovost.
Maňuša
07.04.07,15:03
Tak už som doma. Predvčerom ma pustili do domácej liečby aj s liekmi. V nemocnici mi nasadili antibiotika,prednison,infúzie.Postupne tie miesta mizli,až nakoniec po 8 dňoch mi v nemocnici zmizli úplne.Lieky som znášala dosť ťažko,bolel ma od nich žalúdok. Samozrejme,že ma celé dni natierali masťou.Prešla som všetkými možnými vyšetreniami od gynekológie,pľúcne,ultrazvuk orgánov a ŠŽ,kožné,krčnéa ušné./ výsledky v norme /..skončila som na gastro,kde mi povedali,že mám zápal žalúdka a zobrali mi vzorku na HP.11.4.mám ísť na kontrolu.Zostala som iba na zníženej dávke prednisonu. Odvčera rána sa mi však všetko vrátilo. Som vysýpaná,trochu menej ako predtým,už opäť kašlem a bolí ma pri kurku a na hrudníku.K večeru to síce ustupuje ale dnes ráno opäť mi tie fľaky vznikali.Pokiaľ to bude aj zajtra,tak opäť budem musieť ísť na pohotovosť. Pri odbere krvi mi zistili silný zápal,ktorý sa im podarilo liekmi znížiť.Takže som riadne nahratá a neviem vlastne a ani oni mi nepovedali čo mi je,prečo to vzniká...Bola by som rada keby sa mi niekto ozval kto absolvoval nejaké vyšetrenia na alergiu,či sa zistí,čo to spôsobuje,ako to vyšetrenie prebieha a kto by ma tam mal vlastne odporučiť ? Môžem byť v mojich rokoch na niečo alergická,keď doteraz som nemala žiadne problémy ? Zatiaľ sa majte a ďakujem,že ste na mňa mysleli.
DanielaSL
07.04.07,15:14
Uff..Maňuša keď som začala čítať, už som sa tešila , že si o.k. a zrazu toto.... tak držím palce, hádam sa k niečomu tí lekári dopátrajú. Ja som mala fľaky, ale nebolo to až také ako ty popisuješ a u mňa to bol stres.
Zita5
07.04.07,15:14
Tak už som doma. Predvčerom ma pustili do domácej liečby aj s liekmi. V nemocnici mi nasadili antibiotika,prednison,infúzie.Postupne tie miesta mizli,až nakoniec po 8 dňoch mi v nemocnici zmizli úplne.Lieky som znášala dosť ťažko,bolel ma od nich žalúdok. Samozrejme,že ma celé dni natierali masťou.Prešla som všetkými možnými vyšetreniami od gynekológie,pľúcne,ultrazvuk orgánov a ŠŽ,kožné,krčnéa ušné./ výsledky v norme /..skončila som na gastro,kde mi povedali,že mám zápal žalúdka a zobrali mi vzorku na HP.11.4.mám ísť na kontrolu.Zostala som iba na zníženej dávke prednisonu. Odvčera rána sa mi však všetko vrátilo. Som vysýpaná,trochu menej ako predtým,už opäť kašlem a bolí ma pri kurku a na hrudníku.K večeru to síce ustupuje ale dnes ráno opäť mi tie fľaky vznikali.Pokiaľ to bude aj zajtra,tak opäť budem musieť ísť na pohotovosť. Pri odbere krvi mi zistili silný zápal,ktorý sa im podarilo liekmi znížiť.Takže som riadne nahratá a neviem vlastne a ani oni mi nepovedali čo mi je,prečo to vzniká...Bola by som rada keby sa mi niekto ozval kto absolvoval nejaké vyšetrenia na alergiu,či sa zistí,čo to spôsobuje,ako to vyšetrenie prebieha a kto by ma tam mal vlastne odporučiť ? Môžem byť v mojich rokoch na niečo alergická,keď doteraz som nemala žiadne problémy ? Zatiaľ sa majte a ďakujem,že ste na mňa mysleli.

No to si si teda užila , aspoň keby so malo efekt , píšeš že sa to vrátilo .Čo ti predpísali na ten zápal žalúdka ?
DanielaSL
07.04.07,15:17
K alergológovi by ťa mal poslať tvoj obvodný lekár....vyšetrenie je dvojaké, jednak berie krv a jednak pichá do ruky a zisťuje reakciu. Majú základnú sadu a potom zvyknú pichať rozšírené podľa toho, s čím prichádzaš do styku.
Maňuša
07.04.07,15:51
Ďakujem,príjemné sviatky.
Maňuša
07.04.07,15:55
čítam zo správy : famodin ďalej,pridať Anacid 2x1 s.,
M.Sorocinova
14.04.07,09:53
Ahoj, chcem sa opýtať, akos si dopadla a čo to bolo?
Asi mám to isté.
Ďakujem
Maňuša
15.04.07,14:44
Vrátila som sa naspäť k tým liekom,čo som písala,fľaky mi zmizli,chodím ďalej po vyšetreniach,na gyn.mi brali výter z krčka maternice,idem na mamografiu,k zubárovi.Chcú zistiť čo spôsobuje ten zápal.Alergiu na potraviny a lieky vylúčili.O priebehu si prečítaj.Kázali mi piť iba čierny čaj a vodu.O dva týždne idem na odber krvi a uvidí sa ďalej.Ale sem tam ten kašeľ sa objavuje.Obyčajne v priebehu dopoludnia,aj tie červené mapy k večeru tlmeli.Zatiaľ sa maj a porovnaj si to so mnou a uvidíš.Snažila som sa to všetko podrobne rozpisať.
Eestanyol
25.12.07,20:37
Mam podobny problem...Z nicoho nic sa mi po tele zjavili dost velke a cervene flaky.Su po celom bruchu,dost velka cast chrbta,v ohybe lakto a kolien.Dost to svrbi a najviac co ma znepokojuje,je 3 hrca na krku.Mal to uz niekto?
BXLmiami
26.12.07,14:50
Treba s tým hned na kožné a stihni to ešte toho roku,pretože od januára budeš musieť podľa zákona na všetky vyšetrenia s papierom od obvodného.Ako prvú pomoc si daj prísnu dietu a antihistaminiká,ale efekt bude do 48 hodín,pretože v Tebe doznieva ešte čo si zjedla.Pridať môžeš aj živočíšne uhlie a Calcium,ale nie šumivé.Prečítala som to celé a moje poznámky=aj ked nie ste alergik včera,dnes byť môžete.Alergia je na známe veci,20 rokov chodím po tráve a nič a 21 rok života dostanem sennú nádchu,napríklad.Dalšia vec=testy sa robia ked je organizmus v kľude a nie ked je akútny problém,pretože testovaním by sa problém mohol zhoršiť.Tiež na testy potrebujem vysadiť lieky a to sa veľmi nedá,ked pacient puchne.A je to veľmi bežný problém a bohužiaľ riešenie je niekedy za týžden a inokedy za roky.
Palomabb
01.06.10,15:37
Ahoj Maňuša.... čítala som tvoje staré príspevky o fľakoch na tele.... chcem sa opýtať či máš stále ten problém alebo si sa už vyliečila a aká bola konečná diagnóza.... Ja mám hrozné problémy, ktoré trvajú už asi mesiac a neviem čo mám s tým robiť....
Ďakujem
andelik21
10.06.11,11:58
Prajem pekný deň tak ako ste nakoniec dopadla? Ja mam momentálne to isté len mne opuchli aj ústa aj nohy. Mne povedali že mam vírus a ked mi napuchne jazyk a bude sa mi ťažko dýchať musím isť rovno do nemocnice. Mali ste niečo podobné?
suzika1979
10.06.11,12:49
ahoj, pred par dnami sme riesili podobny problem s mojim 5rocnym synom. ako citam prispevky manusi... uplne to sedi. bola som s nim u lekarky,nic nedala,nevedela povedat co to je,rubeolu aj boreliozu vylucila,kazala dietu ako pri hnacke,nic umele ako dzusiky a cukriky s farbivami a urobili mu test crp zaplatila som za to 5,-eur povedali,ze ma virus v tele...nejaku 8-icku stupen a isli sme domov. potom to malemu preslo. u nas to zacalo velkymi cervenymi flakmi na tvaricke,myslela som,ze alergia na slnko...potom horucka dva dni okolo 38,4 a nakoniec tie mapovite flaky na predlaktiach a lytkach. teraz je nastastie v poriadku. davala som mu kvapky fenistil a na horucku nurofen pre deti. bola som dost sklamana z lekarky...to som mohla ostat doma a vyliecit si ho sama,ale taka nezodpovedna nie som a radsej nech je plany poplach ako nieco zanedbat. andelik,potom sa ozvi,co ti na to dali. dik
andelik21
10.06.11,14:23
Tak dva krát mi pichli už inekciu mam brat 3krat denne dithiaden .. čiže vpodstate prespím celý deň pondelok mam tam ísť zas tak uvidíme. A čo synček už zdravý?? Nezodpovednosť lekárov je že su vyučený nato aby pomáhali ľudom ale to zanedbávaju celé zdravostníctvo je oničom ako aj pri Maňušinom prípade ked ju doktorka nechcela vziať :(
suzika1979
10.06.11,14:54
nastastie je uz v pohode :) ani flaky,ani teplota. ja som bravala dithiaden v detsve,ale potom mi to vysadili,pretoze som v skole zaspavala,odvtedy som vystriedala tolko liekov,ze uz ani neviem nazvy.momentalne beriem pulmicort,zyrtec,ventolin a nejake preparaty na zvysenie imunity,no bojim sa aby to neublizilo babatku,lekar vravi,ze uz nie,lebo sa uz nevyvija,iba rastie.o par tyzdnov mam termin porodu a asi ma daju tyzden predtym hospitalizovat kvoli astme...hrozne sa dusim a kaslem,az brucho z toho boli.bala som sa,ze u synceka je to rubeola,nepamatam sa,ci som ju ja uz mala. lekarka nevedela povedat co to je,to ma rozladilo,ale som rada,ze maly je uz ok
andelik21
11.06.11,08:24
To som rada že malý je vporiadku. U mna je najhoršie to že idem pondelok na pohovor o prácu a ked sa vyhádžem po rukách nebude to najlepšie :( a zas dithiaden nechcem brat aby som nezaspala. Poradíte mi niečo čo vam fakt zabralo na ukludnenie?
suzika1979
11.06.11,08:40
no u nas...aj u maleho aj u mna a aj u mojej maminy vzdy zabrali kvapky fenistil alebo tabletky aerius,no tie ja teraz nesmiem,tak mam zyrtec. drzim palceky,aby pohovor bol uspesny :) pekny vikend
andysa85
20.10.14,09:58
Ahojte! Prečítala som si všetky príspevky....Maňuša, to čo si písala, ako keby som čítala svoj prípad. Už mi to trvá tertí týždeň. Najprv len lýtka a predlakte, potom brucho. Potom mi napuchlo celé telo, najprv som si to natierala, ale nakoko mi tie flaky každé ráno hneď po zobudení vyšli na inom mieste, som prišla na to, že to nie je kontaktná žihlavka. Ke´d mi už napuchli oči, išla som k alergologičke, je to velmi dobrá odborníčka, ale aj pre nu to je ťažké zistiť, z čoho to je, lebo to môže mať mnoho dôvodov. Zatiaľ čo viem, že je to žihľavka. Žihľavky sú kontaktné, alergické, ak je človek alergický na nejaké jedlo, a je tretia, ktorá je zo zápalov a infekcií, ktoré môžu byť ukryté niekde, ani o nich nemusíš vedieť. Raz som bola na pohotovosti,lebo mi napuchlo hrdlo aj pery,a strašne ma bolelo v hrudníku ako si písala aj ty, dostala som hydrocortison v injekcii, potom druhý deň mi pani doktorka dala liek Prednison ak by som znova napuchla, ihneď musím užiť dve naraz. Tie som si už musela da´t odvtedy asi 4x. Deň po Prednisone mi je celkom fajn, iba max 5-10 bodiek mi vyjde, a nie na celom tele. Inokedy mi horí celé telo, hrozne svrbí, napúcha a prechádza mi to aj na kĺby. Strašne ma bolia, havne na rukách. Dostala som 2x silnejší antihistamin, ktorý nepomáha, takže z toho veim, že to nebude alergia, zo stolice mi zistili že mám slabo pozitívny nález Helicobakteru, na to teraz beriem antibiotiká už siedmy deň, ale výsev na tele mi takisto vychádza, vždy ráno, akonahle vyjdem z postele...ke´d mám tie velké opuchy, tak už aj v noci sa to začína. Na tie zaberá len Prednison, ale je to steroid, takže som pripravená na to, že pekne priberiem a má to aj iné nažiaduce účinky, niečo strašné....Bola som už aj u endokrinologičky, niečo mi tam našla na štítnej žlaze, ale na výsledky ešte čakám. Čítala som medzitým, že to môže byť aj od nespravneho fungovania štítnej žlazy. Ale podľa mňa budem mať niekde zápal. napríklad mandle mám už 4 roky hnisavé, možno z toho, ale teraz mi ich vyčistili tieto antibiotiká, takže tam teraz nemám ani hlien, žihlavku na tele zas áno. A každé ráno tiež vypľuvam hnis z hrdla, pani doktorke alergologičke som to už hovorila viackrát, ale tvrdí že to mám zo silnej alergie na palinu a ambroziu. No ale aj v zime??? Neviem žo môžem mať v hrdle, asi aj to budem mať od mandlí. Bola by som veľmi rada, keby si napísala, že čo ti odvtedy našli, aspoň sa budem vedieť akým smerom vybrať. Preto som to tak podrobne opísala, že snáď niekto spozná aj svoj prípad, a spolu na niečo prídeme. Tak zatiaľ toľko.
Ľudia ktorým to vychádza od jedla, POZOR na jahody, plesnivé syry, morské ryby-hlavne konzervované, paradajky, kyslú kapustu, čokoládu a orechoviny. Väčšinou od týchto to máte. JAJ, A EšTE NIEČO....ZOŽENTE SI MEDVEDí CESNAK!!! Vraj to veľmi čistí krv a organizmus a malo by to prejsť. Aj ja to teraz zháňam!!
Estetic
20.10.14,10:59
Zaradiť si teraz do jedla medvedí cesnak,alebo čokoľvek na detoxikáciu je pomerne rizikové.Ak chcete niečo spraviť popri steroidoch je to veľmi prísna dieta,aby sa stav čím skôr upokojil a tým by bolo možné testovať,lebo v akútnom štádiu pod liekmi to možné nie je.A 3 týždne na stabilizáciu takéhoto stavu je veľmi málo,kým sa organizmus ukľudní trvá to dlhšie.
andysa85
21.10.14,09:24
Nemyslela som, že to môže uškodiť! Odvtedy už aj v ústnej dutine mám flaky a strašne ma bolí aj jazyk. Ako mi zistia, ke´d mám zápal v tele? Z krvi sa to dá zistiť? Ďakujem
Tweety
21.10.14,09:54
Áno, samozrejme, že dá.
andysa85
22.10.14,10:02
Predstavte si, môj lekár mi povedal, že on nevie spraviť krvné testy, z ktorých sa dozvie či mám zápal v tele. Tak potom čo vie? Nechápem...No ale moja alergologička mi spravila, a nič nemám...zatiaľ všetko negatívne, pritom celé telo mám pokryté hnusnou svrbivou žihlavkou. Je to niečo nechutné a veľmi nepríjemné a nikto nič nevie. V krvi zápal nemám, alergiu na jedlo-nič, mandle čisté, helikobakter vyliečený. Zajtra idem ku gynekológovi ešte a k zubárovi, potom mi už snáď prídu výsledky z endokrinológie a budem mať všetko vylúčené, len dôvod žihlavky nebudem vedieť. Môj lekár ma vystrašil, že sa máme modliť, aby to nebol začiatok nejakej vážnej choroby...Tak super, ďakujem pekne!!! :(:mad::mee::eek:
buchač
22.10.14,10:19
Predstavte si, môj lekár mi povedal, že on nevie spraviť krvné testy, z ktorých sa dozvie či mám zápal v tele. Tak potom čo vie? Nechápem...No ale moja alergologička mi spravila, a nič nemám...zatiaľ všetko negatívne, pritom celé telo mám pokryté hnusnou svrbivou žihlavkou. Je to niečo nechutné a veľmi nepríjemné a nikto nič nevie. V krvi zápal nemám, alergiu na jedlo-nič, mandle čisté, helikobakter vyliečený. Zajtra idem ku gynekológovi ešte a k zubárovi, potom mi už snáď prídu výsledky z endokrinológie a budem mať všetko vylúčené, len dôvod žihlavky nebudem vedieť. Môj lekár ma vystrašil, že sa máme modliť, aby to nebol začiatok nejakej vážnej choroby...Tak super, ďakujem pekne!!! :(:mad::mee::eek:

Si predstav, že ani ten môj nevie spraviť tie testy...a je jedno, či sa to týka všeobecného, alebo špecialistu....;)
-------------------------------------------
...a teraz vážne.
Ak hentú vetu myslíš vážne, tak potom sorry.
Na kieho frasa sú potom tie laboratória ? Si snáď má každý lekár dať do ordinácie tie všeliaké prístroje a príslušenstvo ?
-------------------------------------------
Alergologičku do toho nemontuj, tá má tie svoje metódy vyšetrení. No aj tak neurobí všetky, na niektoré sa musí obrátiť tiež na labák.
kukučka
22.10.14,10:27
Zaradiť si teraz do jedla medvedí cesnak,alebo čokoľvek na detoxikáciu je pomerne rizikové.Ak chcete niečo spraviť popri steroidoch je to veľmi prísna dieta,aby sa stav čím skôr upokojil a tým by bolo možné testovať,lebo v akútnom štádiu pod liekmi to možné nie je.A 3 týždne na stabilizáciu takéhoto stavu je veľmi málo,kým sa organizmus ukľudní trvá to dlhšie.

Pomôžeš si najskôr sama.
Žabinka
22.10.14,11:04
Predstavte si, môj lekár mi povedal, že on nevie spraviť krvné testy, z ktorých sa dozvie či mám zápal v tele. Tak potom čo vie? Nechápem...No ale moja alergologička mi spravila, a nič nemám...zatiaľ všetko negatívne, pritom celé telo mám pokryté hnusnou svrbivou žihlavkou. Je to niečo nechutné a veľmi nepríjemné a nikto nič nevie. V krvi zápal nemám, alergiu na jedlo-nič, mandle čisté, helikobakter vyliečený. Zajtra idem ku gynekológovi ešte a k zubárovi, potom mi už snáď prídu výsledky z endokrinológie a budem mať všetko vylúčené, len dôvod žihlavky nebudem vedieť. Môj lekár ma vystrašil, že sa máme modliť, aby to nebol začiatok nejakej vážnej choroby...Tak super, ďakujem pekne!!! :(:mad::mee::eek:

podčiarknuté ma zaujalo.. to je čo za lekára, čo nevie urobiť také vyšetrenie krvi??

http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000665/1343133/Neuzivajte-zbytocne-antibiotika--Rozhodne-o-tom-CRP-vysetrenie
Estetic
22.10.14,11:16
Predstavte si, môj lekár mi povedal, že on nevie spraviť krvné testy, z ktorých sa dozvie či mám zápal v tele. Tak potom čo vie? Nechápem...No ale moja alergologička mi spravila, a nič nemám...zatiaľ všetko negatívne, pritom celé telo mám pokryté hnusnou svrbivou žihlavkou. Je to niečo nechutné a veľmi nepríjemné a nikto nič nevie. V krvi zápal nemám, alergiu na jedlo-nič, mandle čisté, helikobakter vyliečený. Zajtra idem ku gynekológovi ešte a k zubárovi, potom mi už snáď prídu výsledky z endokrinológie a budem mať všetko vylúčené, len dôvod žihlavky nebudem vedieť. Môj lekár ma vystrašil, že sa máme modliť, aby to nebol začiatok nejakej vážnej choroby...Tak super, ďakujem pekne!!! :(:mad::mee::eek:
V tomto štádiu a na kortikoidoch sa nedá testovať,treba organizmus najprv upokojiť a následne testovať,ale podľa opisu to bude ešte trvať pekný čas.Kožný lekár by mal stav zvládnuť a prípadne ak je to napriek kortikoidom celkovým zlé,hospitalizácia,patrí to na kožné-počas hospitalizácie vyšetrenia,liečba infuzna.S týmto obvodák nespraví nič,darmo sa zlostíš.
andysa85
22.10.14,13:11
Áno, kožná ma chcela poslať do nemocnice na spozorovanie, ale zatiaľ nechcem ísť, kým nebudem mať výsledky od všetkých lekárov. Áno myslím to vážne, pritom to je jeden z najjednocuchších testov. Povedala som mu, aby ma vyšetril na všetko, pečeň, obličky, a on nič, vraj mu nemám hovoriť čo má robiť, on je lekár :):confused:
Estetic
23.10.14,05:52
No len to nie len o pozorovaní,to je o tom,že ste v krátkom čase počas hospitalizácie kompletne vyšetrená a spraví sa uzáver.V dnešných podmienkach toto jednoducho nie je realizovateľné ambulantne,z môjho pohľadu ste spravila chybu,že odmietate hospitalizáciu.Takto beháte od lekára k lekárovi a nútite ich robiť vyšetrenia ktoré máte pocit že treba spraviť a zbytočne stresujete pričom v tomto prípade stres chorobu zhoršuje.Jednoznačne hospitalizácia,oddýchnuť si na lôžku a dať sa na lôžku kompletne vyšetriť.A obvodák má pravdu,snaží sa Vám naznačiť,že pôvod nemusí byť len jedlo.Držím prsty.
andysa85
23.10.14,07:11
Ja som neodmietla nemocnicu, doktorka sa ma pýtala či nechcem ísť lebo iné so mnou nevie robiť zatial keď ma už alergologička lieči. Vraj všetko mi dala čo by mi dala aj ona. Takssom jej povedala, že keď som už začala obehávat lekárov,ktorých nenútim aby mi robili vyšetrenia, ale posiela ma k nim doktorka, a robia si len svoju prácu, tak už počkám na výsledky a ak sa nenájde nič, potom pojdem do nemocnice.