Maňuša
18.03.07,19:45
Vážené priateľky,moje rovesníčky!Otváram túto tému pre nás/ 52 +/pre ženy,ktoré sú ochotné podeliť sa so skúsenosťami v oblasti vlastnej zdravej výživy,životného štýlu,diét,cvičenia atď.Privítala by som aj poradenstvo ohľadom kozmetiky v našom veku.Takto by sme si našli inšpirácie mnohé z nás,vzájomne by sme sa podporili a možno v budúcnosti aj sa stretli.
lubica_02
18.03.07,21:15
Nemám síce 52 +,ale pripojila som sa k Vám, tiež som super štíhla moletka.
Trápi ma to,ale najviac vtedy,keď mám už žalúdok plný.
misomiso
18.03.07,21:51
Tak to je tema vlastne aj pre mna. Som sice muz po 40 - tke, ale muzi su ovela viac (cca o tych 10 rokov) zniceni, ved aj umieraju skor. :)
Muška
18.03.07,22:51
....muzi su ovela viac (cca o tych 10 rokov) zniceni,
Miško,
chcela by som vedieť, že od čoho :eek:, teda česť výnimkám, vrátane môjho chlapa /keby to náhodou čítal/ :D
Maňuša
19.03.07,05:42
Bola by som veľmi rada, keby sa do tejto témy
zapájali ľudia,ktorí svojimi príspevkami obohatia ďalších, v zmysle obsahu témy.Ďakujem.
misomiso
19.03.07,08:06
Miško,
chcela by som vedieť, že od čoho :eek:, teda česť výnimkám, vrátane môjho chlapa /keby to náhodou čítal/ :D

Akoze od coho? Ved to vysedavanie pred telkou je velmi namahave (clovek sa nudi, ubija ho to), potom - take pivo, konzumovane v zafajcenych krcmach zdraviu tiez neprida...
Maňuša
19.03.07,16:02
Podávam túto informáciu pre ženy,ktoré by mali záujem kúpiť si nejaký zaručený prostriedok na chudnutie, propagovaný " osobnosťami " : V piatok,v popudňajšej relácii STV 1 " Ľudia na jednotku " venovanej chudnutiu, sa dve známe tváre TV ,Jadranka a p.Gregorová ,vyjadrovali k výrobkom,ktoré ony propagovali v reklame/ náplaste, nápoj /. Bola som z toho doslova zaskočená,ako obidve tieto nimi propagované výrobky doslova zrovnali so zemou.Poriadne sa pritom nasmiali...
DanielaSL
19.03.07,16:31
Hlavne, že im za tú reklamu dobre zaplatili a teraz sa smejú na cudzom nešťastí?:eek:
Melnick
19.03.07,16:34
Tak to je tema vlastne aj pre mna. Som sice muz po 40 - tke, ale muzi su ovela viac (cca o tych 10 rokov) zniceni, ved aj umieraju skor. :)

Ááááááááále misomiso,veď mám z Tvojich príspevkov pocit,že si práve skončil výšku.:D :D :D
Zita5
19.03.07,16:35
A môžu do tejto témy aj 17-ročné?:) ;) :rolleyes:
pochemi
19.03.07,16:38
Som rada, že je tu téma aj pre mňa. Tento rok budem mať 50 a neviem nájsť
kamošku na cvičenie, chcela som sa zohnúť k vnukovi a zistila som že to nejde.
Potrebovala by som to ako soľ ... ale ve dvou se to lépe táhne.Myslím, že je najvyšší čas.
Melnick
19.03.07,16:38
Podávam túto informáciu pre ženy,ktoré by mali záujem kúpiť si nejaký zaručený prostriedok na chudnutie, propagovaný " osobnosťami " : V piatok,v popudňajšej relácii STV 1 " Ľudia na jednotku " venovanej chudnutiu, sa dve známe tváre TV ,Jadranka a p.Gregorová ,vyjadrovali k výrobkom,ktoré ony propagovali v reklame/ náplaste, nápoj /. Bola som z toho doslova zaskočená,ako obidve tieto nimi propagované výrobky doslova zrovnali so zemou.Poriadne sa pritom nasmiali...

Gregorová sa k tej reklame vyjadrila už dávnejšie ,že je to podvod. No nepovedala to na plnú hubu tak ako teraz ja.:) Keby som sa na také niečo prepožičala /a bola by som dobrá reklama-o tom potom./ tak by som držala hubu a nevytrúbila by som celému svetu ,že za peniaze zradím aj svoju česť.:cool:
mysimis
19.03.07,16:40
Veľa som čítala o dietach, chudnutí, ale bohužial, žiadny preparát bez nášho pričinenia nespáli tuk, ktorý sa uložil v našom tele. Je dobré upraviť si jedálny lístok, naučiť sa pravidelnosti v stravovaní a samozrejme pridať aj nejaký ten pohyb. Veľa som sa mučila "kapustovými polievkami", dietami na rôzne spôsoby, ale ja som jedným časom priberala aj zo "vzduchu". Potom som to vzdala. Teraz síce problém s váhou už nemám, ale problém so zdravím mi ostal.
mysimis
19.03.07,16:41
A môžu do tejto témy aj 17-ročné?:) ;) :rolleyes:

Zitka, aj 17-ročné majú problémy s váhou.....;) :rolleyes: :)
Melnick
19.03.07,16:41
Mám nadváhu a čo ?
Beriem to ako samozrejmu vec
Fajčím,sem-tam vypijem a mám málo pohybu
Mám nadváhu a som z toho nešťastná
Chcem preto niečo robiť,poradím sa na Téme

Zabudla si dať možnosť: vyskúšala som už všetky diéty na svete a teraz som to už vzdala. Tú by som Ti označila.:D :D :D
Melnick
19.03.07,16:44
A môžu do tejto témy aj 17-ročné?:) ;) :rolleyes:

Vidíš Zitka,ja taká slušná nie som,bez opýtania som sem vtrhla. No tých 17 ma ospravedlňuje. Ja sa ešte prevychovám ,do 50-tky času a času.:D
Nika
19.03.07,16:47
Som rada, že je tu téma aj pre mňa. Tento rok budem mať 50 a neviem nájsť
kamošku na cvičenie, chcela som sa zohnúť k vnukovi a zistila som že to nejde.
Potrebovala by som to ako soľ ... ale ve dvou se to lépe táhne.Myslím, že je najvyšší čas.


Som na tom rovnako....
kukučka
19.03.07,16:52
Cica nežer!
Je to pravda a lepší slogan už nikto nevymyslí :D :D :D
DanielaSL
19.03.07,17:15
Som na tom rovnako....
A ste dve...môžete začať...:)
kukučka
19.03.07,17:22
Dani veď hej, od zajtra :--- :--- :---

PS. Nikdy v živote som také hlúposti nerobila, ani sa nechystám :D :D :D
olga88
19.03.07,18:37
Mam 56 rokov a nadvahu som nikdy nemala. Vzdy som si myslela, ze je to genetika. Ale ako som isla na dochodok, tak sa mi zacali nabalovat kila. Pretoze satnik som nechcela menit, zacala som pravidelne doma cvicit Pilatesa a hlavne denne prechadzky 1-2 hodiny normalnej chodze. Pri televizii zasadne jablka a nie sladkosti.Takto som si upravila vahu na 60 kg.Preto kazdemu doporucujem pohyb a pohyb a samozrejme triezvo jest. Diety su na nic. Drzim vsetkym palce.
DanielaSL
19.03.07,19:27
Môžeš mi napísať podľa čoho si cvičila Pilatesa, kúpila som si to na video kazete a myslela som po prvom cvičení , že prídem o kostrč. A vraj to je dobré na chrbticu. No neviem...na spodnú časť chrbtice veru asi nie. Znechutilo ma to nadobro......
jamis
19.03.07,19:32
Idem pozrieť čo mám v chladničke.
Jááááj, našla som tam dietnu domácu klobásu. Dá si niekto so mnou ?
fileva
19.03.07,20:11
Pridám trošku do mlyna aj ja. V ankete som "zakvačkovala" prvú odpoveď "Beriem to ako samozrejmú vec" a čím som staršia, tým je tá veta pravdivejšia. Nikdy som nepatrila medzi štíhle babenky. Vždy som nejakú nadváhu mala. U mňa nie je ani tak problém sladkosti a prejedanie sa, ale mi asi chýba viac pohybu, myslím aktívneho. Ale priznám sa, nechce sa mi a ani nemám s kým. Škoda že pochemi alias Gabika je tak ďaleko. Podľa jej slov v príspevku máme toho veľa spoločného, až na toho vnuka, ktorého ešte stále nemám.
Diety, myslím drastické, som nikdy nedržala. Roky som aktívne hrávala volejbal, ale nikdy som chudá nebola. Pri tehotenstve s dcérou som statočne pribrala, po pôrode som mala veľké problémy s chrbticou, za rok som zhodila 30 kg a do roka som podstúpila náročnú operáciu chrbtice. Dva roky som potom pravidelne cvičila. Je pravda, že som bola vychudnutá, ale dnes si poviem, radšej mať nejaké to kilečko naviac, ako podstúpiť to, čo pred 21 rokmi. Už veru necvičím ani občas. Keď cítim, že som pribrala radšej si dám v týždni jeden odľahčujúci deň, jem viac ovocia a surovej zeleniny a nad váhou sa už toľko nezamýšľam.
olga88
20.03.07,08:11
Mna celu zostavu Pilatesa naucili v kupeloch. Je to aj na spodnu chrbticu a ze ta to boli, treba pravidelne cvicit.Pomaha to na celu chrbticu a svalstvo.
DanielaSL
20.03.07,11:07
No neviem, ja pravidelne každé ráno cvičím cviky na chrbticu....čo ma tiež naučili na rehabilitácii. A niekedy aj večer, ale po tom Pilatesovi z kazety to bola neskutočne nepríjemná bolesť.
olga88
20.03.07,11:17
Radsej cvic tie cviky z rehabilitacie,aby si si neuskodila.
sojana
20.03.07,11:40
Ľudkovia drahí! Nedá mi nereagovať. Chodia na Poradu aj tridsiatnici?
Priznám sa, že som vo väčšine prípadov len čitateľ príspevkov, ale ste SUPER PARTIA, SUPER PORĎÁCI. Ahoj!:)
misomiso
20.03.07,13:27
Ľudkovia drahí! Nedá mi nereagovať. Chodia na Poradu aj tridsiatnici?
Priznám sa, že som vo väčšine prípadov len čitateľ príspevkov, ale ste SUPER PARTIA, SUPER PORĎÁCI. Ahoj!:)
Sem chodia absolutne vsetci. Dokonca aj 15 - rocni, ktori chcu podnikat a maju hlavu v smutku, ked sa tu dozvedia, ze to nejde...:)
Maňuša
20.03.07,19:01
Odkaz pre moje rovesníčky nájdete na www.fitserver.skporadnaforum.asp -pod otázkou " Prečo ?" ,ospravedlňujem sa,že takto píšem stránku,ale neviem to ináč vsunúť do odpovede. Zatiaľ ahojte a veľa pekných chvíľ ,aj napriek nepriazni počasia.
daria29
26.03.07,20:12
neviem ci som tucna?mam 56 rokov,vazim asi 63 kg, jem normalne, na cvicenie nemam cas, denne upratujem,to je moje cvicenie.vecer mam toho dost, som rada ze idem na postel okolo 1O 11 samo vecer,potom nemam chut na nic,cas leti... zasmiala som sa na tom :nezer : totiz neviem aka si tlsta,co robis, ake mas povolanie, mozno ti treba viac pohybu,alebo mozes robyt co chces a nezhodis.vekom sa kila na nas viazu ,asi to tak je normalne!treba si davat pozor na seba ,este stale sa chceme pacit, pekne sa obliekat,a cakame ked nam niekto povie "dobre vyzeras".raz som mala nejake naplaste na odburanie tuku ,mam dojem ze boky som mala trocha lepsie , ale po case sa to vrati.tento rok pocitujem velku unavu ,ale povedala som si ze to je asi z pocasia?jesne aj z roboty ,mam odpracovan 37 rokov a dochod mam 62OO! rok mam predcas.pekne co ,tak cvicim robotou.DARIA
elena11
14.03.09,18:31
Mam 57 a som rada, že si napísala aj pre 50 + niečo. Mala som nadváhu 8O kg pri výške 160 cm, ale som to zvládla na 68 kg a teraz sa snažím udržať si to. Privítala by som stretnutie poraďakov nad 50 rokov. A tiež niečo o kozmetike pre náš vek. Ahoj. Elena
elena11
14.03.09,18:37
Tiež som mala nadváhu a podarilo sa mi za pol roka schudnuť 12 kg. Privítala bysom niečo o kozmetike pre žený 52 a vyššie. Mám veľmi suchú pokožku a po schudnutí to je ešte horšie, poraďte mi nejaký domáci recept na vyhladenie a spevnenie pokošky.
elena11
14.03.09,18:44
Ja mám 57 a vzala som si 3 roky predčasný dôchodok, mam 250 €, ale ešte si trochu privyrábam doma kaderníckými službami pre známych. Ale som doma a nenudím sa mám záhradu, 5 psíkov, to sú moji milačikovia. V lete sa o váhu nebojím, ale cez zimu priberám.
tutiola
18.03.09,12:06
CICA NEŽER...hlavne večer...100% PRAVDA... ale POZOR

Mám 52 rokov a nadváhy viac ako dosť. Nefajčím, pijem len veľmi málo - príležitostne. V zamestnaní sedím denne 8 hodín. Do práce ráno 20 minút peši rezkým krokom a späť 10 minút. Doma niekoľko krát hore-dolu po schodoch. V zime po večeroch šijem a od jari do jesene "zabodnem nos do zeme ako krtko" (výrok mojích dospelých synov) a makám a rada.

V našom veku si musíme uvedomiť aké množstvo a akých liekov užívame. Ja po borelioze, ktorá mi poznačila klby, musím užívať lieky od bolesti a tie sa dajú len po jedle inák si zničite žalúdok. Poškodzujú žaludočnú sliznicu.Tak musím aj večerať. Predtým som už od obeda nejedla a ak tak len obmedzené množstvo ovocia. Aj tak som mala nadváhu. Je to čiastočne aj v génoch.

Minulý rok ženy v robote začali držať dietu a ja s nimi. Mesiac sme jedli len tukožravú polievku a pre mňa ku koncu aj kompotová fľaša tejto polievky bola priveľa. Výsledok: štíhle schudli 5-7 kg a ja obézna ani deko. Tak som konštatovala, že len ten chudne, kto má z čoho.
Už aj internistka mi chcela predpísať lieky na chudnutie, ktoré užívajú jej pacientky s dobrým výsledkom, ale nakoniec mi oznámila, že vzhľadom na moje dg mi ich nedoporučuje. Bolo by to nebezpečné.

Môj názor: chudnite, ale tak aby ste neohrozili svoje zdravie. Viac pohybu a menej jedla.

Prajem Vám všetkým, ktoré sa na to dáte veľa úspechov pri chudnuti.
evina
18.03.09,12:16
No neviem, ja pravidelne každé ráno cvičím cviky na chrbticu....čo ma tiež naučili na rehabilitácii. A niekedy aj večer, ale po tom Pilatesovi z kazety to bola neskutočne nepríjemná bolesť.

Cvičila si ho nesprávne - hlavne to dýchanie ....
Preto sa doporučuje Pilates začať cvičiť, resp. naučiť sa od cvičiteľky. /dobrej/. Pri správnom cvičení skutočne veľmi na chrbticu pomáha, pri nesprávnom veru ...
evina
18.03.09,12:22
Všetky diéty som po poslednej skúsenosti zavrhla. Akurát poškodia zdravie a pomôžu pribrať po nich ďalšie kilá navyše.
V roku 2008 sa mi podarilo schudnúť od februára do septembra 16 kíl. Ako? jedla som ako nikdy predtým v živote /a o tom nárazovom a mučivom nejedení to je/ - všetko /okrem sladkostí ale tie som ja nikdy veľmi nemusela ani predtým/ale pravidelne každé tri hodiny a v menších dávkach. pridala som k tomu denné polhodinové prechádzky /nie vždy sa podarili/. Odvtedy som nepribrala, snažím sa ten rytmus dodržať, ale teraz v zime a aj s kadejakými virózami sa mi to veľmi nedarilo, ale po daňových skúsim pridať ďalšie kilá aj v roku 2009:)
Dievčence moje tá pravideľnosť je naozaj na niečo dobrá

P.s. A cítila som sa na 24 a vyzerala som na 42 ...:D:D
pepsikova
18.03.09,17:04
Krásna téma.
Ja sem asi nepatrím, síce krásnych 52 skončí o pár dní, ale zo svojich kíl by som nedala ani hladnému (168/74), milujem svoje neresti (kávu a cigy) a heslo každého dňa je:"najlepšia čokoláda je klobáska..domáca". Na pleť si robím domáci píling z trošky medovej indulony a vysušeného sócu z kávy, zmyjem, potom natriem pochúťkovou smotanou, vsiakne, natriem Lorealom..ten Loreal denne, píling mesačne. A celulitída?..moja babka nevedela, čo to je a dožila sa 94 rokov..čo som ja iná?? Pepsikolák ma vláči po vonku v čase aj v nečase 6x denne, milujem kolieskové korčulky a sneh. A verte, smrťka ma už raz nechcela, tak som si povedala, že pokiaľ sa dá, budem žiť a nie trápiť sa dietami, lebo to som nikdy nerobila a na starosť sa mi nechce. Akurát vtedy sa to nedarí, keď najviac chceme.
A nie že si budete myslieť, že vás nahováram na zlé. alebo odhováram od krásnej štíhlej postavičky ako lusk...božechráň, myslím si, univerzálny recept nieje a každá podľa seba vie, čo a ako jej ide...alebo nejde...nevyrábajte si dobrovoľne stres.
A prečo...ja obdivujem ľudí, ktorých baví mať záhradu a robiť na nej, ale prečo by som pre ten obdiv mala mať záhradu aj ja, keď nerada krčím slaninu nad motykou?? S kilami je to tak podobne.
Ak ste si dali nejaké predsavzatie, dodržte ho, len prílišná horlivosť viac škodí ako pomáha.Asi tak.
evina
18.03.09,17:22
Krásna téma.
Ja sem asi nepatrím, síce krásnych 52 skončí o pár dní, ale zo svojich kíl by som nedala ani hladnému (168/74), milujem svoje neresti (kávu a cigy) a heslo každého dňa je:"najlepšia čokoláda je klobáska..domáca". Na pleť si robím domáci píling z trošky medovej indulony a vysušeného sócu z kávy, zmyjem, potom natriem pochúťkovou smotanou, vsiakne, natriem Lorealom..ten Loreal denne, píling mesačne. A celulitída?..moja babka nevedela, čo to je a dožila sa 94 rokov..čo som ja iná?? Pepsikolák ma vláči po vonku v čase aj v nečase 6x denne, milujem kolieskové korčulky a sneh. A verte, smrťka ma už raz nechcela, tak som si povedala, že pokiaľ sa dá, budem žiť a nie trápiť sa dietami, lebo to som nikdy nerobila a na starosť sa mi nechce. Akurát vtedy sa to nedarí, keď najviac chceme.
A nie že si budete myslieť, že vás nahováram na zlé. alebo odhováram od krásnej štíhlej postavičky ako lusk...božechráň, myslím si, univerzálny recept nieje a každá podľa seba vie, čo a ako jej ide...alebo nejde...nevyrábajte si dobrovoľne stres.
A prečo...ja obdivujem ľudí, ktorých baví mať záhradu a robiť na nej, ale prečo by som pre ten obdiv mala mať záhradu aj ja, keď nerada krčím slaninu nad motykou?? S kilami je to tak podobne.
Ak ste si dali nejaké predsavzatie, dodržte ho, len prílišná horlivosť viac škodí ako pomáha.Asi tak.

No Pepsikova k tomu veku a výške ideálna váha :)
Kazu
18.03.09,17:58
Krásna téma.
Ja sem asi nepatrím, síce krásnych 52 skončí o pár dní, ale zo svojich kíl by som nedala ani hladnému (168/74), milujem svoje neresti (kávu a cigy) a heslo každého dňa je:"najlepšia čokoláda je klobáska..domáca". Na pleť si robím domáci píling z trošky medovej indulony a vysušeného sócu z kávy, zmyjem, potom natriem pochúťkovou smotanou, vsiakne, natriem Lorealom..ten Loreal denne, píling mesačne. A celulitída?..moja babka nevedela, čo to je a dožila sa 94 rokov..čo som ja iná?? Pepsikolák ma vláči po vonku v čase aj v nečase 6x denne, milujem kolieskové korčulky a sneh. A verte, smrťka ma už raz nechcela, tak som si povedala, že pokiaľ sa dá, budem žiť a nie trápiť sa dietami, lebo to som nikdy nerobila a na starosť sa mi nechce. Akurát vtedy sa to nedarí, keď najviac chceme.
A nie že si budete myslieť, že vás nahováram na zlé. alebo odhováram od krásnej štíhlej postavičky ako lusk...božechráň, myslím si, univerzálny recept nieje a každá podľa seba vie, čo a ako jej ide...alebo nejde...nevyrábajte si dobrovoľne stres.
A prečo...ja obdivujem ľudí, ktorých baví mať záhradu a robiť na nej, ale prečo by som pre ten obdiv mala mať záhradu aj ja, keď nerada krčím slaninu nad motykou?? S kilami je to tak podobne.
Ak ste si dali nejaké predsavzatie, dodržte ho, len prílišná horlivosť viac škodí ako pomáha.Asi tak.

Čo ty chceš krčiť na motykoooou???:eek: U teba som nevidela slaninu ani v chladničke :D:D:D:D:D
Až najbližšie prídem, ukážem ti ako majú vyzerať špeky.
pepsikova
18.03.09,19:06
Čo ty chceš krčiť na motykoooou???:eek: U teba som nevidela slaninu ani v chladničke :D:D:D:D:D
Až najbližšie prídem, ukážem ti ako majú vyzerať špeky...


..mojka, pribaľ si škulky..nie ako minule...v chladničke si síce nebola, ale slaninôčku veru mám a pestujem si ju..sú to moje jediné, krásne nadobudnuté úspory z mladosti))))
tutiola
19.03.09,06:50
Krásna téma.
Ja sem asi nepatrím, síce krásnych 52 skončí o pár dní, ale zo svojich kíl by som nedala ani hladnému (168/74), milujem svoje neresti (kávu a cigy) a heslo každého dňa je:"najlepšia čokoláda je klobáska..domáca". Na pleť si robím domáci píling z trošky medovej indulony a vysušeného sócu z kávy, zmyjem, potom natriem pochúťkovou smotanou, vsiakne, natriem Lorealom..ten Loreal denne, píling mesačne. A celulitída?..moja babka nevedela, čo to je a dožila sa 94 rokov..čo som ja iná?? Pepsikolák ma vláči po vonku v čase aj v nečase 6x denne, milujem kolieskové korčulky a sneh. A verte, smrťka ma už raz nechcela, tak som si povedala, že pokiaľ sa dá, budem žiť a nie trápiť sa dietami, lebo to som nikdy nerobila a na starosť sa mi nechce. Akurát vtedy sa to nedarí, keď najviac chceme.
A nie že si budete myslieť, že vás nahováram na zlé. alebo odhováram od krásnej štíhlej postavičky ako lusk...božechráň, myslím si, univerzálny recept nieje a každá podľa seba vie, čo a ako jej ide...alebo nejde...nevyrábajte si dobrovoľne stres.
A prečo...ja obdivujem ľudí, ktorých baví mať záhradu a robiť na nej, ale prečo by som pre ten obdiv mala mať záhradu aj ja, keď nerada krčím slaninu nad motykou?? S kilami je to tak podobne.
Ak ste si dali nejaké predsavzatie, dodržte ho, len prílišná horlivosť viac škodí ako pomáha.Asi tak.
Šťastná to žena. Gratulujem a prajem všetko dobre. Nech to beží ako má čo najdlhší čas.
pipula
21.03.09,15:23
Ja som mala tiež problémy, síce nie veľké, ale boli. Ale aj tak myslím, že zdravie je prednejšie. Problémy sa začali v menopauze s trávením a ani neviem ako som schudla. Mám 53, výšku 167/69. Ale ja by som sa chcela spýtať na problémy so spánkom. Tiež to súvisí so zdravím. Má niektorá tiež takýto problém? Ako to riešite? Ja nepijem, nefajčím, snažím sa chodiť spať pravidelne, ale nepomáha. Tabletkami sa nechcem napchávať. Ďakujem!
tutiola
21.03.09,20:00
Z boreliozy má lieči neurolog. Je mladý a veľmi schopný. Jemu nestači informácia čo sa týka problémov súvisiacich s týmto ochorením. Chce vedieť u ktorého lekára a s čim som bola, ako sa mám celkovo a pod. Hotový spovedník. Tak sa stalo, že pri jednom vyšetrení som spomenula, že sa mám celkom dobre, až na tie noci, keď memôžem spať. Nech robím čo robím príde okolo 2. hod. ráno a už neviem spať. Mám pocit, že mi zhoria, či svrbia chodidla. A tak sa ma vypytoval a vypytoval až nakoniec mi dal tablety, ktoré užívam dodnes, na syndrom nepokojných nôh. Užívajú sa len 1x denne. Od vtedy sa mi stalo /a to su už 3 roky/ asi 2-3 krát do roka, že mám noc, keď neviem spať. Nechcem písať o liekoch, lebo dôvod vašej nespavosti nepoznám.
pepsikova
22.03.09,07:04
Milá "tutiola"...máš dobrého neurologa..to keď som ja pri pravidelnej prehliadke spomenula,že nemôžem spať, tak som dostala odpoveď:"čo chcete, máte po 50-tke,lepšie to už nebude." No, odpadla mi chuť na ďaľšie debaty na túto tému, jasné, že všelijaké neduhy sa nás budú držať a tak veru, keď ma posteľ nechce, vstanem, spravím kávu a niečo sa vždy nájde, čím sa zaoberám. Veľa krát som v noci upratovala, vždy sa mi najlepšie robia také činnosti, ktoré sa mi bežne nechce, lebo priznám sa, tabletky veru nemusím.Lebo osvedčený recept na to, ako dobre spať, myslím, nie je,denne rozum lieta kde-kade a zaoberá sa problémami, s ktorými si nevieme poradiť no a nočný kľud je narušený tým, že sa snažíme si to prebrať, riešiť v tme,snažíme sa nájsť riešenie, lebo cez deň nie je čas. No a podvedomie si vymyslelo, že to bude všetko ukladať a nejako nás potrestá za to, že sa nevieme odosobniť ani na noc- a je tu nespavosť.A je jednoduché zobrať si tabletku a uložiť sa, niekedy veru jediné východisko, ako sa vyspať.A ako ďalej žiť.Už asi 10 rokov si každé jedno ráno poviem "dnes bude krásny deň a nič mi ho nepokazí" a snažím sa o to, aby to tak bolo, nie je to ľahké a tá krása nie je v pravom slova zmysle, ale pomáha mi to.A dodáva optimizmus, veselšie myšlienky a náladu. Ale- som "baran" a to hovorí samo za seba.
Bolo by dobre, keby sa tejto diskusie zúčastnili naše rovesníčky, každá má niečo, čo sa dá použiť a nemusia to byť len lieky.
terezamaria
09.04.09,17:38
Pipula tabletky nemusíš, ale na spánok pomáha homeopatikum Sedativ. Dostať ho bežne v lekárňach. Okrem toho, že sa od neho lepšie spí, pomáha aj pri rozčúlení, clivote a zlej nálade.
Hormóny robia s nami v tomto veku čo chcú a preto treba dať prednosť prírodným liečivám a homeopatiká za tieto pokladám.
pipula
11.04.09,10:14
terezamaria - ďakujem za radu, kúpim si a uvídím. A čo nočné potenie? Je niečo aj proti tomu?
marjankaj
11.04.09,10:30
Z boreliozy má lieči neurolog. Je mladý a veľmi schopný. Jemu nestači informácia čo sa týka problémov súvisiacich s týmto ochorením. Chce vedieť u ktorého lekára a s čim som bola, ako sa mám celkovo a pod. Hotový spovedník. Tak sa stalo, že pri jednom vyšetrení som spomenula, že sa mám celkom dobre, až na tie noci, keď memôžem spať. Nech robím čo robím príde okolo 2. hod. ráno a už neviem spať. Mám pocit, že mi zhoria, či svrbia chodidla. A tak sa ma vypytoval a vypytoval až nakoniec mi dal tablety, ktoré užívam dodnes, na syndrom nepokojných nôh. Užívajú sa len 1x denne. Od vtedy sa mi stalo /a to su už 3 roky/ asi 2-3 krát do roka, že mám noc, keď neviem spať. Nechcem písať o liekoch, lebo dôvod vašej nespavosti nepoznám.

To môže byť aj následok cukrovky. Treba ísť na odber krvi a vylúčiť/potvrdiť túto možnosť.
terezamaria
11.04.09,17:37
pipula Sedativ pomáha aj proti nočnému poteniu, alebo si pridaj pred spaním 1 šialku šalviového čaju. Kľudne to môžeš kombinovať.
alla66
04.07.10,14:20
pipula Sedativ pomáha aj proti nočnému poteniu, alebo si pridaj pred spaním 1 šialku šalviového čaju. Kľudne to môžeš kombinovať.
Pomáha homeopatikum Sedativ pri dennom potení?
terezamaria
04.07.10,17:47
Pomáha homeopatikum Sedativ pri dennom potení?

Alenka v týchto horúčavách to bude asi prirodzené ochladzovanie organizmu. Ale ten Sedativ sa mi osvedčil, môžeš ešte kombinovať so šalviovým čajom.
alla66
04.07.10,18:05
Alenka v týchto horúčavách to bude asi prirodzené ochladzovanie organizmu. Ale ten Sedativ sa mi osvedčil, môžeš ešte kombinovať so šalviovým čajom.
Ďakujem:) Pýtala som sa kvôli známej, ktorej je stále teplo.;)
marjankaj
04.07.10,22:31
Ďakujem:) Pýtala som sa kvôli známej, ktorej je stále teplo.;)
Nech ide k lekárovi na preventívnu prehliadku. Možno je to nejaká choroba.
Nepíšeš vek. Možno je to prechod, možno cukrovka typu II. Tá sa zvykne prejavovať po štyridsiatke. Možno niečo iné.
alla66
05.07.10,19:05
Nech ide k lekárovi na preventívnu prehliadku. Možno je to nejaká choroba.
Nepíšeš vek. Možno je to prechod, možno cukrovka typu II. Tá sa zvykne prejavovať po štyridsiatke. Možno niečo iné.
Ahoj, vek je po päťdesiatke a myslím si, že to bude spôsobené nedostatkom estrogénu.:)