barca19
18.03.07,21:05
robím DP - valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu, narobila som sa dosť, lebo som to robila ručnemimotemy
Marianna01
18.03.07,20:11
25,- za doklad + 1000,- za DP. Ináč čítaj tému- pošuškajte, koľko pýtať
suzuka
18.03.07,20:13
Mila barca19, podla mna za cokoladku alebo vatikansku menu. Nemas zivnost, nemas prijem. Ak chces tymto sposobom zarabat, tak si zaloz zivnost. Ak chces iba pomahat, tak pomahaj zadarmo. (nic v zlom, ale takyto je moj nazor)
Zdeni
18.03.07,20:13
Pozri tému : Pošuškajte koľko pýtať, ale ak by sa ti nechcelo čítať tak tu je jeden ceník od mysimis:
Tento cenník som už tu prikladala, ale možno pomôže:
Tu na porade som medzi tlačivami našla aj takýto cenník:
• Priemerná výška mzdy
Priemerná mesačná mzda samostatnej účtovníčky u podnikateľa, ktorý vedie jednoduché účtovníctvo, je Sk 8 000,- až Sk 10 000,-.
Priemerná mesačná mzda samostatnej účtovníčky u podnikateľa, ktorý vedie podvojné účtovníctvo, činí Sk 12 000,- až Sk 20 000,-.
Priemerná mesačná mzda účtovníčky u zahraničních firem sa pohybuje od Sk 20 000,- do Sk 30 000,-.
a) Cena za jeden účtovný prípad
Cena za položku (jeden účtovný prípad): Sk Sk
– jednoduché účtovníctvo 15,- až 25,-
– podvojné účtovníctvo 25,- až 50,-
Cena za spracovanie priznania DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=18) a mesačné / štvrťročné závierky a zostavy na vyžiadanie podnikateľa 500,- až 1000,-
Spracovanie jednej mesačnej mzdy, vrátane odvodov, pers. a mzdovej agendy 300,- až 900,-
Cena za ročnú závierku a podklady pre daň. priznanie vr. povinných príloh
– jednoduché účtovníctvo 1000,- až 3000,-
– podvojné účtovníctvo 5000,- až 10000,-
Cena za hod. účtov. poradenstva nad rámec vedenia účtovníctva 200,- až 1000,-
b) Paušálna mesačná čiastka podľa počtu prvotných dokladov*
– Jednoduché účtovníctvo do 100 prvotných dokladov 2000,- až 3000,-
– za každých ďalších 50 dokladov 800,- až 1300,-
– Podvojné účtovníctvo do 100 prvotných dokladov 3000,- až 7000,-
– za každých ďalších 50 dokladov 1200,- až 3000,-
– za priznanie DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=18) 500,- až 1000,-
Za spracovanie mesačnej mzdy vrátane vedenia pers. a mzdovej agendy 300,- až 900,-
Za závierku a podklady pre daň. priznanie vr. povinných príloh
– jednoduché účtovníctvo 2000,- až 3000,-
– podvojné účtovníctvo 5000,- až 10000,-
Za hod. účtovného poradenstva nad rámec vedenia účtovníctva 200,- až 1000,-
c) Cena za každú započatú odpracovanú hodinu
– jednoduché účtovníctvo 100,- až 300,-

– podvojné účtovníctvo 200,- až 1000

Možno to niekomu pomôže zorientovať sa v cenách.
Johanka
18.03.07,20:18
robím DP - valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu, narobila som sa dosť, lebo som to robila ručnemimotemy
Ja k tomu iba toľko - :eek: .
Zabudla si sa opýtať, akým spôsobom takýto príjem zdaníš ....
Dosť, že si z návalu práce pripadám ako debil. To som fakt taká sprostá, že mám živnosť, platím odvody, nemám problém prevziať zodpovednosť za svoju prácu,atď ...????
Takého smajla ešte nevymysleli, čo by som ho sem pripojila ...
barca19
18.03.07,20:19
Mila barca19, podla mna za cokoladku alebo vatikansku menu. Nemas zivnost, nemas prijem. Ak chces tymto sposobom zarabat, tak si zaloz zivnost. Ak chces iba pomahat, tak pomahaj zadarmo. (nic v zlom, ale takyto je moj nazor)


Vďaka, takže len tá kava, úprimne - keby neotravovali tak som najradšej
tinaM
18.03.07,20:21
Ja k tomu iba toľko - :eek: .
Zabudla si sa opýtať, akým spôsobom takýto príjem zdaníš ....
Dosť, že si z návalu práce pripadám ako debil. To som fakt taká sprostá, že mám živnosť, platím odvody, nemám problém prevziať zodpovednosť za svoju prácu,atď ...????
Takého smajla ešte nevymysleli, čo by som ho sem pripojila ...
Len doplním, že platíš aj dane.:cool:
Johanka
18.03.07,20:27
Vďaka, takže len tá kava, úprimne - keby neotravovali tak som najradšej
No, hádam nemáš vykopnuté dvere alebo priloženú pištoľ pri hlave....
Toto je už smiešne :rolleyes: .
barca19
18.03.07,20:35
No, hádam nemáš vykopnuté dvere alebo priloženú pištoľ pri hlave....
Toto je už smiešne :rolleyes: .

To určite nie, ale keď ťa niekto stále prosí, že mu to nemá kto urobiť, tak jednoducho človek prikývne a potom nadáva koľko má s tým roboty a potom si myslíš že by si si za to aj niečo zaslúžil a potom zistí, podľa vaších reakcii,, že si vlastne nezalúži nič, no čo ani nezbohatnem, ani neschudobniem, len som chcela zistiť, či si niečo za to pýtať.
Marianna01
18.03.07,20:40
nechcem na nič navádzať, nikoho obhajovať či proti niekomu vystupovať - ale v parii 5 murárov majú živnosť dvaja-traja. Ostatní sú pomocníci - de jure bez príjmu, de facto omnoho lepšie na tom, ako ktorýkoľvek z nás... To len tak na margo tejto témy...:cool:
apsgroup
18.03.07,20:41
Rozhodne to nerob zadarmo.
tinaM
18.03.07,20:49
Rozhodne to nerob zadarmo.
Povedala by som, rozhodne to nerob vôbec pokiaľ nemáš na to živnosť.
Zoltán Kovács
18.03.07,20:50
Povedala by som, rozhodne to nerob vôbec pokiaľ nemáš na to živnosť.

A keď už robíš, tak je lepšie o tom mlčať.
katjab
18.03.07,20:53
A keď už robíš, tak je lepšie o tom mlčať.


Prečo nemôže robiť na Dohodu o vykonaní práce?
Johanka
18.03.07,20:55
Lebo ju nemá ...
Keby ju mala, nepýta sa , koľko má za účto brať ...
Zoltán Kovács
18.03.07,20:56
Prečo nemôže robiť na Dohodu o vykonaní práce?

Podľa položenej otázky vôbec sa neuvažovalo o zoficiálnení jejho roboty. Veď sám sa priznala.

ďakujem za upozornenie
Zita5
18.03.07,20:58
Ale však barca je samostatný účtovník .....tak ako to potom je ?
Johanka
18.03.07,21:00
Asi v zamestnaní.
barca19
18.03.07,21:02
Si zlatá, vieš to?????
Johanka
18.03.07,21:10
Síce neviem, komu to patrí, ale je to zlatý klinec tejto témy :D .
barca19
18.03.07,21:15
Ale som Vám zdvihla adrenalín, nechajte to ľudia tak, priznala som sa, nemám na to živnosť, ale robím to už od roku 1993 svojmu manželovi, lebo je živnostník a tak sa k nám občas niekto zatúla aby som mu to spravila / samozrejme dane / vždy som dostala kávu, alebo bomboniéru, keďže som sa narobila troška viac, chcela som zistiť koľko sa za to berie
Zita5
18.03.07,21:21
Ale som Vám zdvihla adrenalín, nechajte to ľudia tak, priznala som sa, nemám na to živnosť, ale robím to už od roku 1993 svojmu manželovi, lebo je živnostník a tak sa k nám občas niekto zatúla aby som mu to spravila / samozrejme dane / vždy som dostala kávu, alebo bomboniéru, keďže som sa narobila troška viac, chcela som zistiť koľko sa za to berie


barca , manželovi môžeš pomáhať , za to Ti nič nehrozí . Viem že si to nemyslela zle , ale sa to zvrtlo .....;) :)
Johanka
18.03.07,21:25
Ja k tomu iba toľko - :eek: .
Zabudla si sa opýtať, akým spôsobom takýto príjem zdaníš ....
Dosť, že si z návalu práce pripadám ako debil. To som fakt taká sprostá, že mám živnosť, platím odvody, nemám problém prevziať zodpovednosť za svoju prácu,atď ...????
Takého smajla ešte nevymysleli, čo by som ho sem pripojila ...

Ahááá, tak ja som , to nie je iba zdanie :--- .
barca19
18.03.07,21:26
to áno, neuvedomila som si, že Vám vlastne beriem roboru, ktorá Vás živí
barca19
18.03.07,21:27
Ahááá, tak ja som , to nie je iba zdanie :--- .
Vôbec nie, myslela som marianu a tých 5 robotníkov, medzitým tam skočila iná iodpoveď
barca19
18.03.07,21:32
Už ani neviem , komu odpovedám dobrú noc
ondrejvla
18.03.07,21:39
Už ani neviem , komu odpovedám dobrú noc

Barca a čo keby mu to tvoj manžel vyfakturoval, teda ak má v živnosti takúto prácu? Alebo nech ťa zamestná na DoVP ako zodpovednú pracovníčku, tvoju robotu vyfakturuje a máš po problémoch...
katarina.j
18.03.07,21:41
Ja k tomu iba toľko - :eek: .
Zabudla si sa opýtať, akým spôsobom takýto príjem zdaníš ....
Dosť, že si z návalu práce pripadám ako debil. To som fakt taká sprostá, že mám živnosť, platím odvody, nemám problém prevziať zodpovednosť za svoju prácu,atď ...????
Takého smajla ešte nevymysleli, čo by som ho sem pripojila ...

Ahoj Johanka, máš pod tvojím príspevkom dosť suhlasov, ale... Dá sa povedať, že máš z jednej strany pravdu ale prečo by si dievča nemohlo zarobiť???Ja ju práveže chválim, že sa snaží, niečo si zarobiť.Podľa príspevku to je náhodny klient, tak prečo to odmietnuť???
barca19
18.03.07,21:45
Manžel to nemôže vyfakturovať, lebo nemá na to živnosť, ale ten nápad na DoVP je celkom fajn, vieš, že nás to ani jedného nenapadlo? Vieš ako to je príde sused, čo by si mu nepomohol. A on tiež nechcel ostať dlžný, stále čo za to, a že to bolo dosť roboty tak som sa s Vami radila, ale tá dohoda je fakt dobrý nápad vďaka.
katarina.j
18.03.07,21:54
Barca, len aby ten sused nechodil moc často, za tebou.Chichi
Johanka
18.03.07,21:55
Ahoj Johanka, máš pod tvojím príspevkom dosť suhlasov, ale... Dá sa povedať, že máš z jednej strany pravdu ale prečo by si dievča nemohlo zarobiť???Ja ju práveže chválim, že sa snaží, niečo si zarobiť.Podľa príspevku to je náhodny klient, tak prečo to odmietnuť???
Tu nejde o to, či si dievča môže alebo nemôže zarobiť. Tu ide o to, že toto je odborná stránka, ktorá má svoju Etiketu.
Keby sa zabrzdila už pri písaní otázky a neprezentovala to, že má príjmy bez ŽL, mohli sme jej odporučiť tému "Pošuškajte koľko pýtať" a bol by pokoj.
Lenže Etiketu Porady nikto nečíta a takto položené otázky kazia to, o čo sa tvorcovia tejto stránky snažia.
ondrejvla
18.03.07,21:59
Manžel to nemôže vyfakturovať, lebo nemá na to živnosť, ale ten nápad na DoVP je celkom fajn, vieš, že nás to ani jedného nenapadlo? Vieš ako to je príde sused, čo by si mu nepomohol. A on tiež nechcel ostať dlžný, stále čo za to, a že to bolo dosť roboty tak som sa s Vami radila, ale tá dohoda je fakt dobrý nápad vďaka.

Nič nie je nemožné, urob DoVP zajtra, termín ukončenia daj 30.marec a nech ťa vyplatí, prípadne, nech s ním manžel urobí zmluvu - zodpovedný pracovník budeš ty a nech mu to manžel vyfakturuje. Teba jednoducho zamestná manžel a ty to prihlásiš, vypočítaš mzdu, odhlásiš... Aj ja robím vo firme, kde som zamestnaná a firma fakturuje na základe uzatvorenej zmluvy s odberateľom ďalšej firme účtovnícke práce. Mne to vyplatí vo forme mzdy. A za hodinu môžeš mať príjem aj napr. - neviem, koľko je vlastne možné zarobiť za hodinu? Dáme túto otázku do parlamentu?http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
barca19
18.03.07,21:59
Záleží na tom, za akým účelom..., ale aj tak som rada, že ste mi venovali toľko času, tak všetkým veľa energie do toho 31. 3. Dobrú noc.
katarina.j
18.03.07,22:02
Ok Johanka, máš pravdu, všetko by malo byť legalne a súhlasím s tebou. Aj ja si všetko platím aj odvody, aj ostatné veci.
Ale skusila som pochopiť aj Barcu- Došiel sused, požiadal o službu a prečo si nezarobiť? Ok nechajme to tak...
barca19
18.03.07,22:04
Nič nie je nemožné, urob DoVP zajtra, termín ukončenia daj 30.marec a nech ťa vyplatí, prípadne, nech s ním manžel urobí zmluvu - zodpovedný pracovník budeš ty a nech mu to manžel vyfakturuje. Teba jednoducho zamestná manžel a ty to prihlásiš, vypočítaš mzdu, odhlásiš... Aj ja robím vo firme, kde som zamestnaná a firma fakturuje na základe uzatvorenej zmluvy s odberateľom ďalšej firme účtovnícke práce. Mne to vyplatí vo forme mzdy. A za hodinu môžeš mať príjem aj napr. - neviem, koľko je vlastne možné zarobiť za hodinu? Dáme túto otázku do parlamentu?http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif


Presne takto to urobím, veď na tom nie je nič ani ťažké, ani nemožne a zodpovednosť sa nebojím prevziať. Ďakujem ti, ale už idem ozaj spať. Dobrú.
Zita5
18.03.07,22:07
Ja si myslím , že barca to napísala úprimne tak ako to cítila a vôbec neodhadla situáciu , že by sa tým niekoho alebo niečoho dotkla .....tak už sa toľko nehnevajme...............to je môj skromný názor :) ;)

Myslím , že na PORADE som čítala už aj príspevky iné .......horšie ....;) inak napísané ale v jadre veci rovnaké .........:)
petovsan
18.03.07,22:09
ešte ma tak napadlo, nemohla by sa v takomto prípade použiť aj nejaká forma zmluvy o dielo? podľa mňa to "dielo" je, zhotovenie uzávierky a vypracovanie daňového priznania, aj myslím, že to má charakter príležitostného príjmu, čo vy na to ???
Marianna01
18.03.07,22:18
ešte ma tak napadlo, nemohla by sa v takomto prípade použiť aj nejaká forma zmluvy o dielo? podľa mňa to "dielo" je, zhotovenie uzávierky a vypracovanie daňového priznania, aj myslím, že to má charakter príležitostného príjmu, čo vy na to ???

....alebo príkazná zmluva, tiež príležitostný príjem. Nech to trebárs zaradí aj do § 6, uvedie do RZZP, ale má to zdanené a všetko v poriadku. Keby to mala podľa § 8 - nie je o čom. Všetko záleží od toho, ako bude zmluva znieť.
ondrejvla
18.03.07,22:19
ešte ma tak napadlo, nemohla by sa v takomto prípade použiť aj nejaká forma zmluvy o dielo? podľa mňa to "dielo" je, zhotovenie uzávierky a vypracovanie daňového priznania, aj myslím, že to má charakter príležitostného príjmu, čo vy na to ???

Zmluva o vedení účtovníctva a vypísaní daňového priznania...Vypracovanie DP môžu mať v zmluve len daňoví poradcovia, aj keď to urobia účtovní a ekonomickí poradcovia... - teda, aspoň som to čítala tu voľakde na Porade, ak sa nemýlim?
evina
18.03.07,22:24
Ahoj Johanka, máš pod tvojím príspevkom dosť suhlasov, ale... Dá sa povedať, že máš z jednej strany pravdu ale prečo by si dievča nemohlo zarobiť???Ja ju práveže chválim, že sa snaží, niečo si zarobiť.Podľa príspevku to je náhodny klient, tak prečo to odmietnuť???

Katka nejde vôbec o to, aby si nezarobila samozrejme...Máš v nicku, že si účtovník, neviem či na živnosť alebo v HPP...
Tiež chválim všetkých iniciatínych a ktorí sa neboja akejkoľvek roboty. Ide tu o to, že čím ďalej tým viac je táto práca degradovaná viac a viac ľudí nemá potuchy čo obnáša vrátane olepovania neviditeľných a miniatúrnych bločkov- je to voľná živnosť, veľa ľudí to robí len tak popri zamestnaní, tak aj ceny sú adekvátne nižšie a vo všetkých podporujeme pocit, že to sa dá zvládnuť ľavou zadnou aj popri zamestnnaí len tak za malú prosbičku... Pritom sa mi nevybavuje momentálne povolanie, v rámci ktorého sa stretne toľko rôznorodých čiností okolo ktorých treba ovládať všetky predpisy a to nehovorím o daňových...
nebudem sa viac rozpisovať, ale prečo napr. advokát nemôže bez licencie robiť len tak?? Myslíš, že máme menej zodpovednú prácu?? atď. atď...
evina
18.03.07,22:26
Vypracovanie DP môžu mať v zmluve len daňoví poradcovia

Nie to neplatí...
Marianna01
18.03.07,23:04
.....to mi odľahlo, Evina. Zarazilo ma to, veď vyhotovenie DP je konečná fáza - záverečná, ukončenie roka a pre mňa znamená - opäť sa zbavím niekoľkých šanónov, čo u mňa strašia na polici...
evina
18.03.07,23:14
.....to mi odľahlo, Evina. Zarazilo ma to, veď vyhotovenie DP je konečná fáza - záverečná, ukončenie roka a pre mňa znamená - opäť sa zbavím niekoľkých šanónov, čo u mňa strašia na polici...

Kedysi dávno mali takú snahu daňoví poradcovia, aby sa to zakotvilo do zákona...snažili sa uchovať svoju profesnú česť:) niekedy na rozdiel od nás...
ondrejvla
19.03.07,16:49
Tak konečne fundovaná odpoveď! Ja som mala zmluvu ešte ako živnostník s firmou o vedení účtovníctva, bolo v nej a vypracovanie DP, na základe kontroly z DÚ sa to nepáčilo pánu kontrolórovi, upozornil ma, že ja ako finančný a ekonomický poradca nemôžem mať vypracovanie DP, ale len vypísanie. Asi preto, že nenašiel iné nedostatky, hoci ak kontrola chce, kontrola nájde! Na základe toho som hľadala potom na Porade...
Ďakujem za ujasnenie.