ahornik
18.03.07,22:09
Ahoj, prosim, mohli by ste mi poradit? V roku 2006 som ako SZCO pocas piatich mesiacov vykonal sluzbu-sprostredkovanie predaja tovaru a cinnost osoby odborne sposobilej pre inu SZCO. Pre jej pracovnu zaneprazdnenost som v ramci sprostredkovania predaja niekedy tovar sam viezol odberatelovi. Podpisal som dodaci list, tovar som odviezol odberatelovi a zinkasoval som za neho peniaze. Podla dohody som si ich ponechal do vysky prinaleziacej mi za sluzby sprostredkovania tovaru a cinnosti osoby odborne sposobilej. Na takomto postupe som sa vsak so spominanou SZCO dohodol iba ustne, s tym, ze nasledne som jej predlozil navrh pisomnej zmluvy. K tomuto sa nevyjadrila, protinavrh nepodala, pisomne potvrdenie tohto obch. vztahu oddalovala. Pri takomto pristupe som prestal s nou spolupracovat, ked sa mi po siestich mesiacoch vyjadrila, ze sa jej to neoplaca. V sucasnosti ziada odo mna spatne navratenie penaznych prostriedkov vyplatenych za cinnost osoby odb. sposobilej, s odovodnenim, ze tuto cinnost neakceptuje a nebola potrebna. V pripade, ak mu peniaze spatne nevyplatim sposobom, podla ktoreho podpisem pred notarom svoje uznanie dlhu, je odhodlana mi spatne vyfakturovat vsetok tovar, za ktory som podpisal dodacie listy a fakturu( automaticky po splatnosti) postupit pravnikovi. Z mojej podn. cinnosti vsak nevyplyva obchodna cinnost, cize tato moznost je pre mna tazko akceptovatelna. Ako postupovat? Dakujem.:o