George Michael
18.03.07,22:37
Poraďte mi prosím: ak budem prijímať platby z ČR, aký účet je výhodný. Účet v niektorej banke v ČR alebo v ČSOB alebo...? V súčasnosti mám účet v TB, čo pre klienta z ČR pri poukazovaní platby nie je asi práve najvýhodnejšie.
DušanČ
19.03.07,05:31
Podľa vlastnej skúsenosti Ti môžem poradiť, ak máš veľa prevodov zo SR do ČR a naopak, je výhodné si založiť účty v ČSOB v ČR a v SR. Bankové poplatky za jednotlivé transakcie sú v tomto prípade rovnaké v medzištátnom styku a v domácom styku. Za 1 transakciu 7,- SKK. Keby si to robil cez TB poplatok by dosahoval za 1 transakciu 160,- až 200,- SKK
George Michael
19.03.07,06:05
Ide najmä o vklady a prevody klientov z ČR. Jedná sa o nízke sumy, poplatok za prevod a vklad by bol pre nich záťažou, nakoľko mám aj ja skúsenosti s vysokými poplatkami za prevod do zahraničia. Mojich platieb do ČR bude počas roka minimum.
Zaujímali ma skúsenosti skúsenejších, či je výhodnejšie založiť si účet v niektorej z bánk ČR alebo v ČSOB, ktorá má pôsobnosť v ČR aj v SR. Účet v TB si samozrejme ponechám, keďže väčšina mojich prevodov sa týka SR.
Tento týždeň idem do Čiech, kde to chcem vybaviť. Potrebujem k tomu vraj úradný preklad ŽL do českého jazyka, tak idem hľadať kontakt.