Manual
22.01.05,15:14
Prosím o radu resp. názor.
Keď v JU sa uplatňujú výdavky 60% + uhradené poistné, je treba k takémuto DP robiť aj výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch ?
Podľa mojho názoru nie, pretože keď si dávam výdavky percentom, tak nevediem evidenciu výdavkov /material, mzdy,réžia.../ tým pádom nemám čo tam dať. Ďakujem za názory. Máte skúsenosti ???
Pekné popoludie všetkým...
minonka
22.01.05,14:17
no podla mna je potrebne si viest evidenciu o prijmoch ,pohladavkach a zasobach .....nakolko evidujem len prijmy vydavky ma tu nezaujimaju ... s pozdravom
Manual
22.01.05,14:26
minonka, to sa všetko vedie, ale čo výkazy, či ich je treba tiež dať na DU s DP, pretože pri "normálnom DP" sa musia prikladať k DP
olga88
22.01.05,14:59
Pri uplatnovani vydavkov percentom sa vykazy k DP nepodavaju.
Manual
22.01.05,15:01
olga88,
Ďakujem za ráznu odpoveď
Pekný deň...
iva
22.01.05,16:20
Nezabudni potom v samotnom DP v XIII.odd. "zakrížikovať", že pri príjmoch podľa §6 uplatňuješ výdavky percentom z príjmov. V tomto prípade sa výkazy naozaj neodovzdávajú.
Manual
22.01.05,17:25
iva,
ďakujem, už idem krížkovať...
Pekný večer...
malam11
30.01.07,18:02
iva,
ďakujem, už idem krížkovať...
Pekný večer...
Ďakujem, našla som si potrebnú informáciu. Pekný večer.
Monika Kováčová
30.01.07,18:32
iva,
ďakujem, už idem krížkovať...
Pekný večer...

Ty už frčíš??? Ja som ledva stihla daň z MV, DPH, prehľady...Oznamovačka ma ešte čaká zajtra...
P.S.: Výkazy 100% nie, nikdy som nepodávala a nikdy nežiadali. Výkazy sú účtovná uzávierka, a percentualista účtovníctvo nevedie, nemá teda čo zostavovať ...
ekopo
30.01.07,18:37
Ty už frčíš??? Ja som ledva stihla daň z MV, DPH, prehľady...Oznamovačka ma ešte čaká zajtra...
P.S.: Výkazy 100% nie, nikdy som nepodávala a nikdy nežiadali. Výkazy sú účtovná uzávierka, a percentualista účtovníctvo nevedie, nemá teda čo zostavovať ...
.....pozri dátum príspevku...;)
Monika Kováčová
30.01.07,18:39
.....pozri dátum príspevku...;)

Jéééj, som prispatá, no ale ja fakt niekedy rozmýšľam aký rok vlastne je...:D:D:D
dipe
12.02.07,20:25
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Manual
12.02.07,20:29
Jéééj, som prispatá, no ale ja fakt niekedy rozmýšľam aký rok vlastne je...:D:D:D
To je dobré... 2 roky dozadu:D
dipe
12.02.07,20:32
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?

Poradí mi niekto???:confused:
tinaM
12.02.07,20:37
Poradí mi niekto???:confused:
Dipe, neuviedla si, aký SW používaš.:confused:
Zdeni
12.02.07,20:38
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Ak máš výkaz : príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov, tak už len vypíšeš DP a priložíš k nemu uvedené výkazy a odovzdáš na DÚ.
/neviem, či som správne pochopila, čo sa pýtaš?/
dipe
12.02.07,20:38
Používam MRP Win
Manual
12.02.07,20:40
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Ak robíš JU na SW, /MRP/ tak určite máš všetky výstupy to je peňažný denník, kniha pohľadávok, kniha záväzkov atď., všetko čo je treba vytlačiť podľa Postupov pre JU = sú tu na Porade. A z výstupov čo máš už nie je problém vyplniť DP. Ak je aj v strate, to je v poriadku, nič sa nedeje. Predpokladám, že ti vytlačí aj Výkazy o MaZ a PaV.
Na DU potrebuješ dať 1xDP a 1x Výkazy a daj si potvrdiť tlačivo na DU o podaní DP, určite ti ho program vytlačí.
tinaM
12.02.07,20:41
Používam MRP Win
Prácu na tomto SW nepoznám. Mám Alfu a tá mi to všetko urobí.
Potrebuješ výkaz príjmov a výdavkov, výkaz o majetku a záväzkoch, no a potom daňové priznanie.
Iste Ti poradia iní.
dipe
12.02.07,20:41
Ak máš výkaz : príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov, tak už len vypíšeš DP a priložíš k nemu uvedené výkazy a odovzdáš na DÚ.
/neviem, či som správne pochopila, čo sa pýtaš?/

Zdenka, pochopila si to správne. Výkaz príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov????? To nájdem v SW??? Používam MRP Win kde to nájdem ??
A keď to budem mať DP vyplním na základe výkazov??
...och, mám tých otázok.:D
Zdeni
12.02.07,20:52
Zdenka, pochopila si to správne. Výkaz príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov????? To nájdem v SW??? Používam MRP Win kde to nájdem ??
A keď to budem mať DP vyplním na základe výkazov??
...och, mám tých otázok.:D
Tie výkazy by mali byť v softe určite. Pohľadaj ja mám síce basick.sk a alfu, ale určite sú v každom softe. DP vyplníš podľa denníka - príjem zo živnosti a výdaj §6 /poprípade iné - §5 - na základe potvrdenia/ a tlačivá sú aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) aj výkazy.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/uvfo1_v1.3.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/uvfo2_v1.3.pdf
Tu sú. Klikni a vytlač si, ale určite hľadaj ak máš dobre spracované účto, tak výkazy sú hotová vec a nemusíš sa trápiť.;)
lubica.r
12.02.07,22:50
MRP Win. - peňažný denník - výstupy - ročný výkaz.
dipe
13.02.07,08:08
:) Ďakujem Vám:)
Fany
14.02.07,11:52
Chcem sa spýtať, či sa menia výkazy o PaV a MaZ k daň.priznaniu za rok 2006 v JU alebo zostávajú tie z r.2003 ?
vikinka
14.02.07,11:59
Zostávajú z roku 2003
nokia901
28.03.09,09:01
Dobrý deň,

je potrebné priložiť k daňovému priznaniu sprostredkovateľovi poistenia, ktorý túto prácu vykonáva popri zamestnaní aj ročné výkazy / PaV a MaZ/.
Účtuje v jednoduchom účtovníctve, takže si neuplatňuje paušálne výdavky.

Ďakujem za odpoveď
mzdarka renca
28.03.09,09:03
Dobrý deň,

je potrebné priložiť k daňovému priznaniu sprostredkovateľovi poistenia, ktorý túto prácu vykonáva popri zamestnaní aj ročné výkazy / PaV a MaZ/.
Účtuje v jednoduchom účtovníctve, takže si neuplatňuje paušálne výdavky.

Ďakujem za odpoveď

áno
Pru
29.03.09,20:08
Prosím Vás do ktorého riadka vo Výkaze o príjm. a výd. mám dať tvorbu soc.fondu?-výdaj na tvorbu?
Katarina
29.03.09,20:09
Prosím Vás do ktorého riadka vo Výkaze o príjm. a výd. mám dať tvorbu soc.fondu?-výdaj na tvorbu?

PLATBY DO FONDOV
Pru
29.03.09,20:12
no práveže tento rok nie je v tlačive kolonka platba do fondov, iba Platba poistného a príspevkov, alebo mzdy, tak neviem, kam. Prosím súrne, díky
Pru
29.03.09,20:16
no už som si v poučení prečítala, že do r. 8.
mzdarka renca
29.03.09,20:21
no práveže tento rok nie je v tlačive kolonka platba do fondov, iba Platba poistného a príspevkov, alebo mzdy, tak neviem, kam. Prosím súrne, díky

to je to isté, fondy a poistné a príspevky
Pru
30.03.09,08:04
A zásoby v predajni z inventúry uvádzam vo výkaze majetku a záväzkov, uvádzam cenu bez dph a až pri predaji sa zdaní príjem za tovar?
Paula
30.03.09,08:09
A zásoby v predajni z inventúry uvádzam vo výkaze majetku a záväzkov, uvádzam cenu bez dph a až pri predaji sa zdaní príjem za tovar?



Inventúra sa robí v cenách obstarania. (u platiteľa bez DPH)
Pru
30.03.09,08:34
áno je to v OC bez dph, len sa chcem uistiť, uvádzam do výkazu o maj. a záv. ako zásoby?
KvetkaK
30.03.09,08:52
áno je to v OC bez dph, len sa chcem uistiť, uvádzam do výkazu o maj. a záv. ako zásoby?
Áno.
Pru
30.03.09,11:11
Nezdaňujem ich? Lebo v PU mám sklad B a tam ich musím vyhodiť zo spotreby a vrátiť na sklad. Aby som sa nepomýlila. dík
veronikasad
30.03.09,11:19
Nezdaňujem ich? Lebo v PU mám sklad B a tam ich musím vyhodiť zo spotreby a vrátiť na sklad. Aby som sa nepomýlila. dík
Pri vedení JU nie, ak by si prešla na paušálne výdavky alebo ukončila podnikanie, musíš o nespotrebované zásoby upraviť základ dane
Pru
30.03.09,16:39
ďakujem veľmi pekne, aj to tak mám, len pre istotu.
Pru
14.04.09,11:18
Je veľká chyba, ak som nezarátala vo výkaze o majetku a záv. medzi záväzky DPH za 4.Q? Zistila som to až teraz?
Katarina
14.04.09,17:30
Je veľká chyba, ak som nezarátala vo výkaze o majetku a záv. medzi záväzky DPH za 4.Q? Zistila som to až teraz?

Ja by som podala opravný výkaz, je to bez pokuty.
Pru
16.04.09,09:36
Mám tam odvody do SP, ZP, daň z MV, daň z príjmu-ktoré neboli uhr. na dph som celkom zabudla. Ale viem o účtovníčkach, ktoré to neevidujú do záväzkov. Ale radšej to opravím. Stačí podať len výkaz o majetku a záv.?